Staff Emails 

ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE)
Strona główna NDERF
NDERF Home Page in Other Languages
Napisz o swoim przeżyciu
Nadesłane przeżycia (NDE) (300+)
Forum dyskusyjne
Indeks
Informacje ogólne
Informacje dla mediów
Badania
Komentarze
Recenzje książek
Relacje z pokrewnymi duszami
Community
Inne strony NDERF
Szukaj w NDERF
Skontaktuj się z NDERF
 

NAJNOWSZE NDE

 

 

NDERF
(Near-Death Experience Research Foundation)
ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE)

Jody Long i Dr. Jeff

Wszystkich, którzy przeżyli NDE zapraszamy do współpracy! 

Jeśli miałeś przeżycie na granicy śmierci (NDE) ... proszę rozważ opowiedzenie nam o nim poprzez  formularz NDE i/lub poprzez przesłanie swojej relacji e-mailem  Dziękujemy! 

W wyrazach uznania i szacunku dla wszystkich dzielących się z nami swoimi przeżyciami NDERF/ADCRF/OBERF zamieściły na swojej stronie najwięcej Waszych relacji na świecie. Jak widzisz - Twój wkład może aż tyle zmienić pomagając tylu ludziom na świecie!  

ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE)

NDERF/ADCRF/OBERF ma największą liczbę opublikowanych relacji na całym świecie!!

  Potrzebujemy ochotników, którzy pomogą nam w tłumaczeniu materiałów do stron w językach afrykańskich, środkowo-wschodnich, hebrajskim, indyjskim, tajwańskim i wszystkich innych, w jakich możecie nam pomóc.  Skontaktuj się z Jody


WAŻNE BADANIA   Jesteśmy jedynš stronš, za pośrednictwem której Wasze relacje zostanš wykorzystane w ważnych projektach
badawczych nad NDE.
 

 

 

        Przeżycie na granicy śmierci (Near-Death Experience - NDE) może być zdefiniowane w następujący sposób: 

"Przytomnie przeżywane doświadczenie z zachowaną świadomością, poza ciałem, w czasie realnego zagrożenia życia bądź nadchodzącej śmierci." 

Poniższe relacje są zgodne z tą definicją. Trzeba jednak zaznaczyć, że wśród badaczy NDE nie ma zgody co do właściwej definicji. Dlatego też opublikowaliśmy też przeżycia podobne do NDE oraz inne przemieniające duchowo doświadczenia na: www.oberf.org.

NOWOŚĆ - kliknij by przejśc do
prezentacji Multimedialnej
Bill VandenBush opowiada o swojej historii! 57 minut wspaniałej opowieści!

(17.7 MB .wmv)

"If Morning Never Comes (Jeśli ranek nie nadejdzie”, Bill VandenBush), Old 101 Press, 13680 North Sandhill Drive, North Platte, NE  69101 (2003).

Streszczenie na wewnętrznej stronie ksiązki: “Opowieść żołnieża o swoim przeżyciu na granicy śmierci podczas wojny w Wietnamie. Spostrzeżenia i lekcje przywiezione z wycieczki do wymiaru oświecenia”  

 

Pewnego dnia, a było to rok temu, spotkałam Billa osobiście. Byłam zdumiona ciepłem jego dłoni i duchem widocznym w jego oczach. Na moment czas się zatrzymał po to bym mogła dostrzec jakim darem dla ludzkości jest ten człowiek. Duch nakazał mu opowiedzieć o swojej historii. Co niesamowite, Bill opowiada swoją historię nie posiadając strun głosowych. Od czasu naszego spotkania ma wielką fankę – jestem nią ja.

 

Uczestniczyłam wczoraj w mowie, jaką Bill dawał w Seattle IANDS i dostałam jego książkę. Dziś mam ją już przeczytaną w całości – tak bardzo wciągająca jest! Jest to książka o triumfie człowieka – takim samym jak i triumfie ducha! Jest to książka dla ludzi którzy są fizycznie wykończeni, wyszydzeni i cierpiący tortury emocjonalne.

 

Jest to książka o odwadze, patriotyzmie i honorze. Opowieść wojownika, jeśli taki w ogóle istniał. Książka opowiada o problemach z pogodzeniem życia w USA wspomnień weterana wojny w Wietnamie, który poszedł na nią jako 18 letni chłopiec, a rok później wrócił jako mężczyzna.

Zgadzam się z opinią Shannon Anderson zamieszczoną na okładce ksiązki – „Bill jest żyjącym cudem. Jego przykuwająca uwagę historia rzuca światło na różnicę między zwykłą egzystencją pełną świadomości o nietrwałości życia a świadomym życiem skupionym na wędrówce do domu -  do największej prawdy o sobie.

 

No i nie można zapomnieć o przeżyciu na granicy śmierci, będącym jeszcze jednym aspektem wpływającym na postrzeganie rzeczywistości ziemskiej w kontekście tego, co Bill zobaczył po drugiej stronie. Duch budzi się w nim codziennie rano – mówi o jego obecności nie tylko w swojej książce. W rozmowie z Billem jest to również widoczne. Polecam tę książkę każdemu, bo każdemu powinna ona trafić do serca.  

     
Autorka recenzji: Jody, NDERF


Strona www:
http://home.earthlink.net/~bill.v  lub  www.theold101press.com 
E-mail:
annmilton@inebraska.com

 

NOWOŚĆ - Pierwszy materiał filmowy - Alexa opowiada o swoim przeżyciu na granicy śmierci  
Prezentacja Multimedialna
(9.41 MB 25 minut, format wmv)

Alexa - NDE  (30.09.2001) "Ujrzałam jak moje działanie, pomoc lub jej brak wpłynęło na innych. Dopiero wtedy zrozumiałam, że najmniejsza decyzja wpływa na świat. "
NDE na skutek komplikacji przy porodzie - szczegółowy opis przeżycia po drugiej stronie.
 

CIEKAWOSTKA Anglia jest starym i małym krajem. W szesnastym wieku ludziom zaczęło brakować miejsca na chowanie zmarłych . Postanowiono więc wykopywać zwłoki, a wykopane kości zmarłych składowano w "domku na kości". Grób w ten sposób nadawał się do ponownego wykorzystania. Okazało się, że po otwarciu trumien, jedna na 25 miała od węwnątrz rysy powstałe w wyniku drapania, dowodzące, że pochowani ludzie zostali pogrzebani żywcem. Wymyślono sposób mający zapobiec podobnym sytuacjom: do nadgarstka zmarłego przywiązywano sznurek wyprowadzony na zewnątrz i na powierzchnię ziemi. Sznurek przywiązywano do dzwonka. Na cmentarzu pozostawała na noc osoba oczekująca, że któryś z dzwonków może zadzwonić. Była to tzw. "nocna zmiana cmentarna". I w ten sposób dzwonek mógł uratować życie. Ludzi takich nazywano "martwymi dzwonnikami". 

CIEKAWOSTKA W szesnastym wieku do picia whisky lub też innych napojów często używano naczyń z ołowiu. To potrafiło na parę dni zwalić człowieka z nóg. Ludzie tacy, pozbawieni przytomności, często brani byli za zmarłych i przygotowywani do pochówku. Kładzono ich na kuchennym stole na parę dni, a rodzina "zmarłego" gromadziła się wokół tego stołu i spożywała przygotowane ne tę okazję posiłki i trunki w oczekiwaniu, że zmarły może się obudzić. Stąd wziął się zwyczaj stypy. ('stypa' w jęz. angielskim  - 'wake', słówko również oznacza 'budzić (się)')


POKÓJ NA  ŚWIECIE)

Autor: Dr Kenneth Ring
Jeden z ojców-założycieli badań nad NDE.

By lepiej zbadać NDE NDERF rozpoczyna działalność globalną!

"Może wydawać się niewiarygodnym, że badania nad NDE mogą bezpośrednio przyczynić się do światowego pokoju, lecz na wielu badaczach i uczonych głębokie wrażenie robi  spójny charakter zmian w postrzeganiu wartości, które ci, którzy przeżyli własną śmierć manifestują po swoich doświadczeniach. Przez cały czas pewnie mówią o wartościach takich jak bezwarunkowa miłość, akceptacja, braterstwo między ludźmi, współczucie i tolerancja. Wykazują też poparcie dla  duchowego czy też religijnego  punktu widzenia, który ignoruje różnice rasowe, narodowościowe czy też kulturalne.   

. . .

Prawdopodobnie naiwnym jest sądzić, że skutki przeżyć z pogranicza śmierci mogłyby zapobiec ... kataklizmowi, ale wydaje się rzeczą rozsądną uważać, że rozpowszechnianie tego typu informacji i wartości, które one reprezentują może posłużyć tylko do zmniejszenia jego prawdopodobieństwa.  W każdym wypadku, dziedzina badań przeżyć na granicy śmierci wydaje się być na czasie i ma szansę odegrać kluczową rolę w rozegraniu wydarzeń na świecie. "

Dr. Kenneth Ring, 1982
The Near-Death Experience, Problems, Prospects, Perspectives, Eds Greyson M.D., Bruce and Flynn, Ph.D, Charles P., Charles C. Thomas Publisher 1984, Springfield, Ill. pp 13-14.


Fragmenty najnowszych nadesłanych relacji: 

Nadir M - NDE.  5/23/04 Original in Arabic From Saudi Arabia, translated by Shaza. Spojrzałam za siebie i ujrzałam jagnię ulicy do którego szybko się zbliżałam. Szybko wskoczyłam resztą ciała do samochodu i wtedy zaczęła się cała historia. Poczułam, że jestem bardzo wysoka i nic nie ważę. Absolutnie nie miałam nad sobą kontroli. Ujrzałam każde najmniejsze wydarzenie ze swojego życia, aż od urodzenia. Po chwili wszystko zniknęło. Kroczyłam w jakimś kierunku, ale moje kroki były długie na 10 zwykłych kroków. Po bokach widziałam jakieś osoby. Niektóre z nich mnie obserwowały, inne coś ode mnie chciały. Inne z kolei wpatrywały się w siebie. Ujrzałam wielu ludzi, których źle potraktowałam lub skrzywdziłam w przeszłości. Wpatrywali się we mnie jakby chcieli się na mnie zemścić. Następnie bez własnej woli zostałam zatrzymana, jakby na znak STOP. Na wprost rozciągała się droga prowadząca do innego świata. Jeszcze do niej nie dotarłam

Roger E - NDE  10.08.2003 Znalazłem się w tunelu idąc w stronę...właściwie nie wiem w stronę czego. Wiem tylko, że było to miejsce zupełnego spokoju, bez jakiegokolwiek bólu czy smutku. Tunel nie był długi, miał może z 45-60 metrów. Był różowy, zbudowany był z różanego kryształu. Na ścianach miał różne formy stalaktytów i stalagmitów. Na końcu tunelu świeciło jasne, czyste światło. Czystsze niż jakiekolwiek światło, jakie dotychczas widziałem. Było "wysokie" i "wąskie", zaokrąglone po obu stronach. Miałem poczucie siebie, wciąż byłem sobą i czułem, że jestem w jakimś ciele kiedy wspinałem się wzdłuż tego tunelu. Nie bałem się, zastanawiałem się tylko co się dzieje. Nim kawałek przeszedłem, usłyszałem słowa "Wracaj!".   Świeża relacja. NDE wywołane atakiem serca.

Kathy R - NDE  10.08.2003  Wszystko wyglądało jabym w basenie oglądała podwodny film przedstawiający 11 lat mojego krótkiego życia. Moja babcia, która zmarła gdy miałam 9 lat wołała moje imię jakby przez mikrofon. Widziałam jej twarz i wyciągałam w jej kierunku rękę. W pewnym momencie poczułam, że moje oczy robią się ciężkie i że nie mogę ich otworzyć - tonę. Ciepła, rozgrzana przez słońce woda robiła się coraz zimniejsza.  NDE u dziecka spowodowane utonięciem oraz NDE spowodowane upadkiem.

Patricia S - NDE  10.08.2003  Poruszałam się tak, jakbym jechała na luzie, a w oddali ujrzałam bardzo szerokie i jasne światło. Zupełnie jakbym wchodziła w jakąś dobrze oświetloną mglistą przestrzeń. Równocześnie jednak widziałam pole. Miłość i wewnętrzny spokój był tak ogromny i ogarniał wszystko, nie da się tego wyrazić słowami. Czułam tam czyjąś obecność. Nie czułam obecności jednej osoby, lecz wielu. Przemówił do mnie mój dziadek. Nie widziałam go, ani nie słyszałam jak do mnie mówi - czułam to. Czułam jak mówi "Nie zabiorę cię twojemu tacie w sposób w jaki zabrano mnie."  NDE na skutek wypadku.

Caroline HR - NDE  10.08.2003  Padało, więc wszystko było mokre. Złapałam się za kratkę, położyłam rękę na metalowej części zwisającej z urządzenia. Poraził mnie prąd. Zaczęłam się trzęść (zupełnie tak jak na filmach animowanych!!) Moja przyjaciółka zacząła mnie wołać, a kiedy ujrzała, że nie mogę się ruszać, złapała mnie. Prąd poraził ją też. Moje porażenie trwało kilka sekund, a w tym czasie miałam przegląd swego życia. NDE u dziecka spowodowane porażeniem prądu.

Szeregowy Dowding - NDE  5.08.2003  NDE z I wojny światowej  Ta historia jest wyjątkowa, dlatego, że pochodzi z literatury powszechnej z początku dwudziestego wieku. Zainteresowała mnie ze względu na czas, nie oceniam jej autentyczności. Rozmawianie z duchami było wtedy bardziej akceptowane, prawdopodobnie również NDE. Relacja ta jest inspirującą opowieścią przekazaną niebezpośrednio. Zawiera pewne przepowieści dotyczące przyszłości. Mam nadzieję, że zainteresuje Was tak, jak zainteresowała mnie. Dziękujemy Sorayi za przesłanie jej nam!

NDE - z Hiszpanii  5.08.2003 Hiszpańskie NDE  Prezentujemy zbiór krótkich relacji NDE z "drugiej ręki" pochodzących z Hiszpanii.

Quinn A - NDE  30.07.2003  Wkroczyliśmy, zrealizowaliśmy przydzielone nam zadania i zaczeliśmy się wycofywać. Sprawy zaczęły się jednak pogarszać. Wywiązała się walka na broń palną podczas naszego odwrotu. Nasz BÓG (snajper) nie nadążał z pomocą nam w walce z wrogiem, którego nie widzieliśmy i nie mogliśmy trafić. W każdym razie, tamtego wieczora skończyłem z czterema kulami. Jedna trafiła mnie w klatkę piersiową (zatrzymała się dzięki kamizelce), jedna w okolicy żołądka, a dwie w nogi. Upadłem na ziemię i poczułem, że tracę przytomność. Jednak nie bałem się i nie byłem zmartwiony. NDE podczas walki (operacje specjalne!)
 

IANDS logoZaplanuj swoją obecność na Corocznej Konferencji IANDS. ...LIPIEC..2004, Chicago, Illinois. 

Wspieraj IANDS!  Rozważ przystąpienie!

Powrót do relacji NDE

Powrót na górę strony

SITE CONTENTS

POLISH LANGUAGE
Polish NDERF Home Page
Share NDE Polish
NDERF Stories
Exceptional Accounts
New Accounts
FAQs Polish
Research Overview
NDERF Overview

Alexa H - NDE
Analisa D - NDE
Bill W - NDE
Daniel E - NDE
David - NDE
David H - NDE
Deanne C - NDE
Diane G - NDE
Dr. George Rodonaia - NDE
Earl W - NDE
Edwin - NDE
Emma Louise - NDE
Gail T - NDE
Hal B - NDE
Janet S - NDE
JM - NDE
Joanne M - NDE
Joseph J - NDE
Juliet N - NDE 10077
Kara - NDE
Karen S - NDE
Lisa M - NDE
Mari C - NDE
Mary M - NDE
Mellon-Thomas B - NDE
Nadir M - NDE
Pozy M - NDE
Roger C - NDE
Sarah - NDE
Sherry G - NDE
Suresh K - NDE
Tom P - NDE
Tony D - NDE
Twenty Years Later - NDE
William Si - NDE
Translators

JODY'S CORNER
Jody's Corner
Celebrate Life

NDE Rhetoric
NDE_like Integration
Professionalism
NDE and Terrorists
Respect
Tony Robbins
Why Study NDE

MISCELLANEOUS/GENERAL INFO
Contact NDERF

NDE (FAQs)
Feel Good Page
How many USA NDEs
IANDS 2003
    Pics IANDS 2003
    VIDEO
    Sunset Cable
Islam
Islamic Views NDE
Hindu Skepticism
Media WriteUp
NDE Media Info & Events
NDE General Info
NDE General Information
NDE Overview
NDE Project
NDERF LINKS
Overview of NDERF
Religious Text Quotes
Site Index
Skeptic's Corner
Spanish Library
NDERF Translators
Volunteer Corner
What is it Like to Die?
What is Death?

NDERF Search Page

NDE RESEARCH
Research Overview
Beings
Berkovich on Memory
Consciousness & Soulmates

Dreams, NDE, Reality
Drowning NDEs
Emotions
Fourth Dimension
Healing and NDE
Physician Survey
Pre/Post 1975
Purpose/Life Review
Religion/Spirituality

Soulmates 2003

BOOKS & REVIEWS
Near Death Experience Books & Reviews
After the Light - K. Clark Sharp

Best Evidence Book Review
Beyond Light PMH
Blessings In Disguise
Brain shift PMH
The Burning Within
Children of the New Millennium
Closer to the Light - Mel Morse
Diane Corcoran
Division of Consciousness
Dying To Live Critique
Embraced by Light - Betty Eadie

The Four Agreements
Heart and Soul, Jim Chapman
Idiot's NDE Guide
If Morning Never Comes
Ken Ring Intro
Kevin William's
Lancet von Lommel Review
Lawyer Case Afterlife
Lessons from the Light
Mindsight - Ken Ring
My Last Breath
NDE Article Press Release

NDE in Children PMH
NDE in Western Culture- Master's Thesis
On The Other Side of Life
Pam Kircher
Parting Visions Mel Morse
Sane & Sacred Death
ShermerReview
Speed of Light
Supporting your patients
Thief in the Night
Transformers - Shamans
Van Lommel Article
Visions of the Bereaved
Where God Lives Mel Morse
Yamamoto

JEFF'S CORNER
Jeff's Corner
NDE Medical Explicability Controversy

REV. PRICE'S CORNER
Rev. John Price

Resume

SOULMATES
Soulmates Overview

Soul Mate Introduction
Bob C SMR Poem
Brian & Miranda's SMR 515ADC
Carolien S's SMR
Contessina's SMR
Dave & Janet's SMR
Dave Woods multimedia.wav
Donna & Mike's SMR
Jean G's English SMR
Jennifer's SMR
Jo's Soulmate
John & Ellen's SMR
John & Mary Alice SMR
Julie's SMR
Kathy O's SMR 815
Marie's SMR
Q's SMR
Rich B's SMR

Robin's SMR
Yvonne SMR


 

SHARE NDE WEB-FORM
Share NDE
NDE Web Submission Overview

ARCHIVES ENGLISH
Archives (2003)
Near Death Experience Archives 7/1/02-12/31/02
Near Death Experience Archives 1/1/02-6/30/02
Near Death Experience Archives (1998-2001)


NDE STORIES ENGLISH
Current NDERF Stories
Exceptional Accounts


A Terrifying NDE

A Father's Story
Aad G's 865
A Child's NDE
Alan's NDE
Alexa's NDE
Alexa's NDE Multimedia
Allen P's NDE
Amanda S's NDE
Analisa D's NDE
Andrew C's NDE
Ann M's 726
Anna M's NDE
Anne L 885
Anne S's 696
Anne's NDE
Annick 200
Annie P's NDE
Annmarie F's 751
Anstar's NDE
Anthony N's NDE
Arielera's NDE
Arnie R's 714
Arthur B's NDE
Arthur S's NDE
Ashley P's 691
Asim F's NDE
Aubaud V's 898
Audio Only Lisa's NDE .wma
August's NDE
Australia NDE
Ava M's 838
Az's NDE
Barbara H's 912
Barbara R's 742
Barbara's NDE
Barry W's 721
Benilda K's 854
Benjamin W's 694
Bess's NDE
Bette's NDE
Betty P's NDE
Beverly H's NDE
Bill V's NDE
Bill VandenBush 17.7MB wmv
Bill W's NDE
Billy D's NDE
Bob A's NDE
Bob B's NDE
Bobbi P's 716
Bonnie B's 755
Bonnie S's NDE
Bonnie V's NDE
Bouillot's NDE
Brad K's NDE
Brazilian NDE 10064
Brian C's NDE
Brian L's 748
Brian N's 902
Brian S's 722
Brooks B's 194
Bruce H's NDE
Burke's NDE
C's NDE
Carlene W's 773
Caroline HR's 804
Chae's NDE
Charles E NDE
Chet W's 10069
Choi Byong Ho's NDE
Chris D's 794
Chris R's 736
Chrissie B's 822
Christianne's NDE
Cinthi's NDE
Connie J's NDE
Corina's NDE
Cougar's NDE
Cougar/Inanna
Cynthia's NDE
Daisy M's 734
Daniel E's NDE
Daron J's 734
David O's NDE
David B's 768
David H's NDE
David J's NDE
David R's 863
David W's 797
David's NDE

 
Deanna C's 814
Deborah Le's 700
Deborah L's NDE
Deborah P's 775
Debra's NDE
Deja Vu NDE
Delona's NDE
Denise B's 831
Derry's NDE
Diane G NDE Audio Only.wma
Diane G's NDE
Diane K's 699
Diane's NDE
Doineau H's NDE
Don A's NDE
Dona S's 10067
Donna A's 706
Donna W's NDE
Donna's NDE
Doris D's 10068
Dot's 604
Dr. Kumar's 850
Dr. Rodonaia's NDE
D's NDE
Duane's NDE
Earl W's NDE
Ebin M's 867
Ed H's NDE
Edward B's 741
Edwin's 785
Ellen's NDE
Emma S's NDE
Erin K's NDE-like
Evelyn's NDE
Fastan's NDE
Francesca M's 852
Frank S's NDE
Frank A's NDE
Fredna D's NDE
Freida's NDE
Freida D's 868
Gail T's NDE
Gary J's 707
George E's NDE
George M's NDE
George's NDE
Gina's NDE
Ginny S's NDE
Gracie T's 761
Greely C's 20215
Greg's NDE
Guenter W's NDE
Guillermo 769
Guittard NDE
Gungil's NDE
Guy's NDE
Hal B's 715
Hans V's 894
Almost to Heaven on My Harley
Harold's NDE
Heather S's 819
Henry M's 20315
Herbert M's 820
Howard P's NDE
India Physician NDE
In The Divine Light
Israel NDE
Jack M's NDE
Jackie's NDE
James B's SMR
James NDE
Jamin A's 862
Jane D 697
Janet B's NDE
Janet S's NDE
Jean S's NDE
Jean's NDE
Jennifer's NDE
Jeremy M's 20308
Jerome's NDE
Jerry B's NDE
Jim C's 702
Jim Chapman's NDE Multimedia
Jim K's NDE
JM's NDE
JoAnn M's NDE
Joanna's NDE
Jocelyne R's 818
Jo D's NDE

Jody R's 686
Joe I's NDE
Joe's NDE
John B's NDE
John C's 10066
John F's NDE
John H's 10073
John L's NDE
John Ma's 917
John M's 870
John-Paul K's 824
John R's NDE
John Paul Francis
Jon's NDE
Joseph J's 729
Joy C's NDE
J.R. M's NDEs
Judi T's 855
Judith D's NDE
Juliet N's 10077
Juliet N NDE Audio Only.wma
Juliet N NDE .wmv
Kamme O's 839
Kandy V's NDE
Kara's NDE
Karen S's NDE
Karen D's NDE
Karen H's NDE
Karen K's NDE
Karen's NDE
Kate B's NDE
Kathalene E's NDE
Kathaleen's NDE
Kathleen B's NDE
Kathryn G's 772
Kathy R's 808
Kathy's NDE
Kay M's 889
Keith P's NDE
Kelley W 883
Kelly's NDE
Ken G's NDE
Kim G's 727
Kris K's NDE
Kurt K's 10076
Lisa's NDE
Larry J's NDE
Larry L's NDE
Larry's NDE
Lars O's NDE
Laurie G's 703
Leah's NDE
Leanne V's NDE
Lee S's NDE
Lee's NDE
Leona B's 848
Lina's NDE
Linda's NDE
Lindsey J's NDE
Liz R's 781
Liz S's 859
Lorraine I's 900
Louis B's NDE
LSD Associated NDE
Lynn M's NDE
Lynne's 856
      


 

Madeleine S's NDE
Madhavi's 864
Mandy J's NDE
Mani O's NDE
Margaret C's 872
Mari C's NDE
Maria G's NDE
Maria D's 148
Maria N's NDE

Marie E's 813
Marie J's NDE
Marie's NDE
Mariette's 908
Marilyn Y's 909
Marsha B's 762
Martin E's 779
Mary Anne F's NDE
Mary M's 730
Maryann C's NDE
Mary's NDE
Matt M's 743
Max's NDE
Meg A's 903
Megan M's 718
Michael G's NDE
Michael C's NDE
Michelle B's NDE-like
Micki P's 826
Miguel's NDE
Mike R's NDE
Minister's NDE
Mollie E's NDE
Monty Z's 10075
Mori C's 847
Mosher C's 708
Myra E DBV
Nan A's 720
Nancy H's 897
Nancy P's NDE
Nanette F's 749
Natasha E's NDE
NDEs Frm Spain
Neil H's NDE
Nellie L's 899
Nick P's NDE
Nicole's 20286
Nigel M 880
Nikki C's 811
Nina M's 829
Patricia S's 798
Patti's NDE
Patty J's 753
Paul G's NDE
Paul H's NDE
Paul J's 20313
Paul TG's NDE
Paula B's NDE
Paul's NDE
Pepi's NDE
Peter R's NDE
Peter's NDE
Pinchon 676
PJ's NDE
Pozy M's 752
Priscilla O's 790
Prisoner NDE
Private Dowding
Pul's NDE
Quinn A's 793
Rachel's NDE
Randy K's 740
SOBE Ray A's 732
Ray K's 776
Rena's ADC
Rhonda H's 896
Ricardo's NDE
Richard B's 10074
Richard S's 816
Robert C's NDE
Roger C's 744
Roger E's 810
Ron A's 916
Ros's NDE
Rosemary's NDE
Roxanne S's 828
Ruthie's NDE
Ryan K's 788
Sabeti R's 825
Sammy's NDE
Sandy A's 705
Sarah's NDE
Sharlene B's 888
Sheila B. NDE
Sherry H's ADC
Sherry G's NDE
SK W's NDE
Soldier's NDE
S's NDE
Stefan's 877
ADC Stephanie L's 733
Steve J's 20288
Steve T's NDE-Like
Suicide's NDE
Suresh K's 774
Susanna's 10072
Suzanne F's NDE
SW's NDE
Sybil S's NDE
Sylvia W's NDE
Tammy L's NDE
Tara's NDE
Tawnnie M's NDE
Teenage Death
Tee's NDE
Terry L's 20268
Theresa K's 687
Three Sisters
Tilda M's 711
Tine's NDE
Tim's NDE
Tina R's 858
Tina S's 710
Todd R's 731
Tom P's NDE
Tom B's 685
Tom M's 884
Tomy T's 723
Tony D's NDE
Tonya Z's NDE
To's NDE
Traci's NDE
Traveler's 869
Trisha H's NDE
TS's Angelic Visit
Twenty Years Later
Universe Creation NDE
Vadra P's 913
Valerie's NDE
Val's NDE
Van L's 871
Vern D's NDE
VF's 10070
Vicki S's 892
Vickie M's NDE
Victor Z's SOBEs
Vincent T's NDE
Vision of Life Changed Forever
VV's NDE
Waylan's NDE
Wayne J's 728
Wayne W's 688
When Time Stood Still
William S's NDE
William E's 698
William Si's NDE
Yolanthe V's NDE
 

 


 Prawa autorskie1999 Dr . Jeff and Jody Long


e-mail:   Webmaster:  Jody A. Long

Jody A. Long Professional Websites
Jody A. Long's Family Law web site: www.attyfamilylaw.com; Jewelry by Jody www.jewelrybyjody.comStrona ostatnio uaktualniona:  06/09/16 08:30:46 AM -0500

Liczba odwiedzających: Hit Counter   3600 visitors as of 4/6/04
(Od 25.08.2003) 


鄰近的死亡 經驗 研究基礎鄰近的死亡 經驗 研究基礎, 死の近くで経験,죽음에 이르렀던 경험의 연구 토대를 위해, ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI, Organizacja, przeżycia, na granicy, śmierci, śmierć, umieranie, parapsychologia, ezoteryka, nde, nderf, życie po życiu, życie, bóg, ОКОЛО СМЕРТЕЛЬНОГО ОПЫТА ОСНОВА(ФОНД) ИССЛЕДОВАНИЯ,  ">