ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE) ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE) ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE)

 

 

Near Death Experience Research Foundation

Organizacja badająca przeżycia na granicy śmierci

NDERF
posiada największy na świecie zbiór opublikowanych relacji z przeżyć na granicy śmierci!  Podziel się z nami swoim przeżyciem! (kliknij na ten link) . . .

Dzięki! 

  Najnowsze NDEOpowiedz nam o swoim przeżyciuBratnie duszeWybór językaForumKsiążki i recenzjeMultimediaAudio

                Coś dla każdego
 

Co by sobie dzisiaj przeczytać na NDERF?
(Kliknij na link, a losowo

zostanie załadowana podstrona)  Może to potrwać kilkanaście sekund.

  Inne NDE:
  Archiwum NDE 2006 (pierwsza połowa)
  Archiwum NDE 2005 (druga połowa)f
  Archiwum NDE 2005 (pierwsza połowa)
  Archiwum NDE 2004 (druga połowa)f
  Archiwum NDE 2004 (pierwsza połowa)

  Archiwum (2003)
  Archiwum NDE 2002 (druga połowa)f
  Archiwum NDE 2002 (pierwsza połowa)
  Archiwum NDE (1998-2001)


Potrzebujemy tłumaczy - ochotników - każdy język!    Skontaktuj się z Jody    DZIĘKI!
  
 Jak mogę Wam pomóc? 
(Kliknij link lub przycisk poniżej)
NDERF w Twoim języku:


임사체험
瀕死經驗研究基金
接近死亡研究基金
Ricerca sulle esperienze di pre-morte
Nahtoderfahrungen (TNE)
Bijna Dood Ervaring (BDE)
مؤسسة أبحاث تجربة الإقتراب منالموت
二アデス エクスペリエンス リサーチ ファウンデーション
Nära-dödenupplevelsen (NDU)
Ölüm Anındaki Deneyim (ÖAD)
Experięncia de Quase Morte (EQM)
PrzeŻycia Z Pogranicza ŚmierciI
Организация Исследования Около Смертных Переживаний
состояние, близкое к смерти (СБС)
l’expérience de mort imminente (EMI)
HalÁlkÖzeli Élmenyek KutatÁsi AlapÍtvÁny
De las Experiencia Cercana a la Muerte (ECM)
Tổ Chức Nghięn Cưú Về Kinh Nghiệm Cận Chết
Near Death Experience Research Foundation หรือมูลนิธิแห่งการวิจัยด้านประสบการณ์ใกล้ตาย
Informacje ogólne
 Informacje dla mediów
Skontaktuj się z NDERF

 
   Kącik Jody
 
  Kącik  Jeff'a
    Kącik Johna Price'a
 
  Kącik sceptyków
    Wyjątkowe NDE

Wyjątkowe NDE
Szukaj w NDERF
FORUM
FAQi
Przgląd badań nad NDE
Recenzje książek
   poświeconych tematyce
   NDE

Tłumacze
Strona z poezją
IANDS 2003

Islamskie NDE
Hinduski Sceptycyzm
Wydarzenia i Informacje dla Mediów
Linki
O NDERF
Cytaty z tekstów religijnych
Po hiszpańsku
Kącik wolontariuszy


Near Death Experiencer Quote
-


Cytat z NDE Odśwież stronę przeglądarki by przeczytać nowy cytat. Jeśli chcesz przeczytać całe doświadczenie, przejdź do jednego z linków poniżej i wyszukaj odpowiedni numer. Archiwum 2003 (#354-197), NDE Archiwum 2002 Druga połowa (#196-139), NDE Archiwum 2002 Pierwsza połowa (#168-89), NDE Archiwum 1998-2001 (#88-1)

"Im dłużej opowiadasz historię, tym więcej pokoju uwalniasz z chaosu" 
 - Bill VandenBush. 
NDE - wywiad multimedialny (Kliknij link)

KRÓL HUSSEIN Z JORDANU:  "Akt wiary," Królowa Noor, Miramax Books, Hyperion, Nowy Jork, NY, strony 235-236. Recenzja tej wspaniałej książki - kliknij

Miał równiez przypadek arytmii. Żył z nią od lat 70-tych. Musiał brać środki przeciwkrzepliwe. Podczas gdy arytmia nie zagrażała jego życiu, leki które brał tak.

W styczniu 1984 roku leki prawie go zabiły. Byłam w Aqaba z oficjalnymi goścmi oczekującymi spotkania z Husseinem, który miał przybyć z Ammanu. W pewnej chwili otrzymałam nagły telefon, że mój mąż jest w stanie krytycznym. Natychmiast poleciałam z powrotem do Ammanu, a tam dowiedziałam się, że Hussein prawie wykrwawił się na śmierć. Szedł ze swoim bratem, księciem Hassanem, z Diwan do Al Nadwa. W trakcie wycieczki dostał krwotoku z nosa. Na skutek przyjmowanych przez siebie środków, mały krwotok szybko przerodził się w poważny. Lekarz przybył na miejsce szybko, lecz wtedy już Hussein był biały jak kreda. Gdy stracił przytomność i lekarz nie wyczuwał pulsu, mój mąż...umarł. Kiedy przybyłam na miejsce ja jego stan był już z powrotem stabilny. Otrzymał kilka transfuzji. "Nie czułem bólu, strachu. Niczym się nie martwiłem", opowiadał później. "Bylem wolną duszą unoszącą się nad własnym ciałem. To było raczej przyjemne, naprawdę". Opisał mi coś, co określa się terminem "przeżycie na granicy śmierci". Widział "jasne światło", był zrelaksowany. Wiedział, że "odchodzi". Mówił jednak sobie "muszę wracać". I z pomocą lekarzy wrócił.

Odpowiedź dla Shermer'a, Medyczne dowody prawdziwości NDE, Dr. Pim van Lommel
W swojej sceptycznej kolumnie w czasopiśmie "Scientific American" w marcu 2003 roku Michael Shermer przytoczył wyniki badań opublikowane w czasopiśmie "The Lancet", jednym z wiodących czasopism medycznych. Badanie przeprowadzone zostało przez Doktora Pim'a Van Lommela i jego wspópracowników. W swoich wnioskach Shermer wymienił, że badanie "wymierzyło cios" idei, że ciało i umysł mogą być rozłączne, podczas gdy tak naprawdę holenderscy naukowcy bronili przeciwnej teorii - że świadomość podczas NDE, w trakcie klinicznej śmierc, pozostawała poza ciałem. Jay Ingram z kanadyjskiego Discovery Channel skomentował "Dziwne jest, że Shermer używa akurat tego badania by poprzeć swoją opnię. Mógł przecież powiedzieć, że autorzy podkreślają, że w tym wszystkim jest jakaś zagadka, jednak on osobiście interpretuje ich wyniki badań inaczej. Niestety nie zrobił tego. ("Toronto Star", 16 marzec 2003). Tutaj znajdziecie dowody Van Lommela, które zostały źle zinterpretowane przez Shermera.

Najnowsze NDE:

Jarosław D NDE. Wersja w języku polskim  4/30/11 From Poland, Original in Polish, Translated by Google. (If anyone wants to translated this into real English, please do so).  popatrzyłem na siebie z góry , pielęgniarka i mój tato zerwał ze mnie ubranie , widziałem że się śpieszą , lekarz sprawdza kości najpierw żebra i kości długie ramiona i nogi czy nie ma złamań ( a ja to widzę i wiem że są ok ) , następnie kręgosłup szyjny ok, potem dalszą część , nie ma widocznych uszkodzeń ciało jest bezwładne , “ panie doktorze puls nie wyczuwalny “ mówi pielęgniarka . Obserwuję , ktoś wbiega do pomieszczenia , i informuje że to był upadek z drzewa , rozpoznaje po chwili , to moja mama , widzę rozpacz i łzy . Widzę jednego z lekarzy który podejmuje decyzję o podaniu mi zastrzyku , to dobra decyzja – tak to komentuję .

  Śmierć kliniczna żołnierza Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

Śmierć kliniczna dziecka Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

Trzy siostry Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

  W BOSKIM ŚWIETLE Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

  Australia NDE (Rene' Hope Turner's NDE) Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

KIEDY ZATRZYMAŁ SIĘ CZAS Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

NA ZAWSZE ZMIENIŁA SIĘ MOJA WIZJA ŻYCIA  Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

Juliet N - NDE. Wersja w języku polskim  11/12/05 Original in English, Translated by Michał  Widziałam cudowne kolory, a Światło wirujące wokół mnie, pulsowało i tańczyło wytwarzając świszczące dzwięki. Było ono, na przemian, radosne i poważne. Wszystko dokoła jaśniało w kolorze brzoskwini i było tak doskonale widoczne, że widziałam dokładnie rzeczy znajdujące się daleko ode mnie. Przebywałam w stanie niekończącego się podziwu i niewysłowionego zdumienia. Otaczały mnie także istoty, które mi pomagały, prowadziły i uspokajały napełniając mnie miłością. Nie byłam już sama.  

Joyce H - NDE. Joyce H - NDE. Wersja w języku polskim 2/16/05 Original in English, translated by Mateusz. Nagle znalazlam sie w obecnosci Swietlistej Istoty. Nie widzialam jej twarzy, ale moglam sie z nia komunikowac. Jednak nie za pomoca slów czy tez obrazów, ale jakby na skutek takiego polaczenia w jedna calosc. Czesto doswiadczam podobnego polaczenia poprzez medytacje, ale nie potrafie wyjasnic tego precyzyjnie. Slowami sie nie da po prostu. Nie da sie równiez porównac tego do zadnego innego przezycia. Emocje sa zawsze silniejsze niz zwykle. Czuje taka radosc ze az skacze z wdziecznosci. Czuje spokój, respekt i mam uczucie przynaleznosci. Nie mialam podczas mojego nde przegladu specyficznych sytuacji z mojego zycia, ale "czulam" wszystko na swój temat i znalam cale swoje zycie. Bylem zrozumiana, a nie osadzona. Bylam bardzo kochana.
Joyce jest wspaniala kobieta, która swoje zycie poswieca na leczenie innych. Wydala równiez swoja ksiazke ""From Soul to Cell. Spiritual Bridges to Healing" ("Od duszy az po komórke. Duchowa droga do ulecznia")
   http://www.joycehawkes.com/books.html


Barry C - NDE. 10/9/04  Original from Poland Znalażłem się w doskonałej czerni (nie tunel) wyczuwałem przestrzeń wokół siebie.Czerń wprost aksamitnie głęboka ,na wprost jasne,bardzo jasne światło absolutnie nie oślepiające.Po zblizeniu sie do swiatla ktore powiększało się az stało się wielką kulą,zacząłem wokół niej krąrzyć (jak planeta).Od kuli promieniało w moją strone wielką miłoscią tolerancją, męską siłą i obojętnościa na to kim jestem co zrobiłem wazne było że jestem .Nie mogłem wejść w to światło mimo iż byłem bardzo blisko.Bardzo tego pragnołem,znależć się tam (tam była mondrość akceptacja,miłość, siła (twórcza).

Halina J - NDE. 9/1/04  Original from Poland poszlam na prawo gdzie znalazlam sie na bardzo szarej pustyni i nagle z pod glebi ziemi odezwal sie glos JEST BOG, JEST BOG, JEST BOG. (Do dzis nie pamietam czy byl w jezyku Polskim czy Angielskim)Ekstaza to chyba by bylo najlepsze okreslenie a zarowno bogobojnosc,  bedac w uczuciu ekstazji szlam dalej, ni z tad ni z owad, zobaczylam tunel i szczerbki slonca ukleklam i przelotni odczulam mysl Boga to Ja. 

James T - NDE.  7/13/04 Zrozumiałem, że jest to to samo białe światło, jakie widziałem mając 4 lata. Było to największe i najwspanialsze, czyste światło, które nie raniło oczu jak się na nie patrzyło - może dlatego, że nie patrzyłem na nie fizycznymi oczami, mimo, iż było to jak patrzenie - był to po prostu obraz tworzony w umyśle.  Było to jak świetlna planeta lub słońce aż do momentu, kiedy zbliżyłem się do niego na tyle blisko, by oglądnąć dokładniej. I w tamtym momencie mogę powiedzieć, że „wszystko było mi objawione” - jest to marne określenie na to, co mi przekazano. Jedynym szczegółem, jaki mogę podać to fakt, że w kierunku tego „świetlnego ciała”, a także od niego wirowały miliardy miliardów „kawałeczków” światła . Tak można bardziej obrazowo opisać kogoś, kogo my nazywamy Bogiem. Po prostu my jesteśmy Bogiem, dlatego, że to świetlne ciało nie może być całością bez wszystkich swoich elementów - „kawałeczków światła”.

Quint B's NDE. English expanded version 7/12/04 Original in French From France, translated by Rene'.  In that moment I was electrocuted.  This is what I went through: I moved very quickly as drawn into and to a very strong and at the same time very sweet light.  Then, in that light and sweetness, I was one with the other souls in total harmony. Our collective consciousness told me that I couldn’t stay because I had something else to do Being part of this consciousness, and a bit disappointed that I  had to leave I went back into my body. 
NDE from electrocution.


Vivian's NDE. English expanded version 6/13/04  On one of these occasions, I guess I lost consciousness when I got out of bed and stood up-all I know is that suddenly I was in a very long, dark tunnel moving very rapidly toward a very large, bright light that radiated love. I could hear beautiful, high pitched wind chimes, and I could hear angels singing; legions of angels. They were singing the Doxology. The light was Christ, and I was fully aware of that at the time. I experienced a life review in the tunnel which showed me experiences in my life where I had expressed unconditional love and giving toward others-and they were things I had done that were seemingly so small and inconsequential at the time that they were forgotten.
A woman who was not Christian at the time, experienced Jesus.

Jerry W's NDE English expanded version 6/13/04  Then I was suddenly near the roof of my room gazing down on my body with total disregard. There was no fear, pain, or feelings to speak of at all, except a sort of surprise or wonder. Then I recognized me. But I remember not really caring one way or the other. In the next instant I was somewhere entirely different. I seemed to be suspended in space if you can imagine... with my back against a wall... or actually a perfectly parallel plane that went everywhere.
Father who came back for his daughters.

CS's NDE. English expanded version 6/13/04  Then I noticed that surrounding the doctors were more people.  They were extraordinarily tall.  They were wearing white, and they were very "shiny;" they emanated light.  Their faces were kind, and loving.  I perceived that they were not beings from this realm; I knew that they were watching over me.  I believe that they appeared to me (or I perceived them) in a form that I would understand at the time.  They seemed to be "angels."  My family was religious and an angel was a type of being I would understand.  I do not know if the experienced happened today if I would perceive them in the same form.
5 year old died from abuse.

Charlene K's NDE. English expanded version 6/13/04  My sister and I got real quiet.  It seemed like I was going to sleep. I couldn't hear my sister any more.  Then as I felt like I was going to go to sleep I saw a light, like a light from a candle. Then there was a lady there, she put her finger to her lips and said, "shhh child it will be alright." She had long brown hair and soft eyes.  When i started to cry she said "no, you must be still, your mommy is coming."  Just about that time the door opened, I knew it was opened because i could feel a cool wind on my face.
Child suffocation from being in locked in a refrigerator with her sister.

Ely L's NDE. English expanded version 6/13/04  I went over to release the line so they could right it again, but I got caught in some lines and the boat kept going over. I couldn't get loose and I couldn't hold my breath any longer so I just gave up. All of a sudden a peace came over me and I was outside the boat looking towards my son.
The beginnings of a NDE from drowning.

Catherine M's NDE. English expanded version 6/13/04  I looked around, noticing for the first time the gray, swirling mist, that I've come to call love. Such incredible love exists, more than we can imagine. I wanted to see the person behind the voice, who said again, with more emphasis now, "Your baby needs you."
Mother came back for child.

Judith E's NDE. English expanded version 6/13/04  I just felt very light and peaceful ....... and curious.  I felt as if I was in a recliner heading forward as if the grade was similar to a plane taking off.  I wasn't going straight up but I was going up and forward.  It was kind of dark, but not totally black.  It was more like a gray misty color, rather like a fog.  At the same time I felt as if I wasn't in the room anymore and was traveling along to somewhere and alone, a noise was part of the sensation.  I couldn't hear the doctor or nurse talk or see them.  It was just me.  As I was going to say, at the exact same time I left and started to move through what was like space, a very strange noise was there.  It was like a ZHOOOOOOOOOOMMMMMMMMMM.  It seemed to last a long time in a way, but I know it really didn't.  I suddenly saw something I recognized......a circle of white clouds with a circle of blue sky in the middle. 
She experienced the early part of a NDE.

Joey's Son's NDE. English expanded version 6/13/04  My son went into insulin shock while sleeping and woke up trying to speak but he couldn't.  He said afterward, he was invisible and could see himself and me and my wife as we tried to help him.  This has happened twice while he was sleeping and he always says the same thing.  That he could see himself.  Well the first time he said he saw a monster barking at him but that was exactly the sound he was making during his fit.  My son is very closed mouth about what happened to him and will not describe it any further than to say he goes invisible.  When I asked him if he could see himself he said "yes."
The OBE stage of the NDE from a 5 year old.

 
Przeżycie na granicy śmiercy is (choose best response):
Spowodowane funkcjami mózgu/ciała
Spowodowane wyłącznie interakcją umierającego z pozaziemskimi duszami/istotami 
Spowodowane przez pozaziemskie dusze/istoty nie związane w żaden sposób z umierającym
Powody nieznane
Żadne z powyższych
 

Copyright1999 by Jody Long and Jeffrey Long, MD


e-mail:   Webmaster:  Jody A. Long


 Ostatnie uaktualnienie: 02/12/14 04:44:18 PM -0600

Cieszymy się, że nas odwiedzacie: Hit Counter
 
(
Licznik wyzerowany 7/8/04)