ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE) ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE) ORGANIZACJA BADAJĄCA PRZEŻYCIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE)

 

 

Near Death Experience Research Foundation

Organizacja badająca przeżycia na granicy śmierci

DBSRF
posiada największy na świecie zbiór opublikowanych relacji z przeżyć na granicy śmierci!  Podziel się z nami swoim przeżyciem! (kliknij na ten link) . . .

Dzięki! 

  Najnowsze NDEOpowiedz nam o swoim przeżyciuBratnie duszeWybór językaForumKsiążki i recenzjeMultimediaAudio

                Coś dla każdego
 

Co by sobie dzisiaj przeczytać na DBSRF?
(Kliknij na link, a losowo

zostanie załadowana podstrona)  Może to potrwać kilkanaście sekund.

  Inne DBS:

  Najnowsze DBS
  Archiwum DBS 2006 (pierwsza połowa)
  Archiwum DBS 2005 (druga połowa)f
  Archiwum DBS 2005 (pierwsza połowa)
  Archiwum DBS 2004 (druga połowa)f
  Archiwum DBS 2004 (pierwsza połowa)

  Archiwum (2003)
    Archiwum DBS 2002 (druga połowa)f
  Archiwum DBS 2002 (pierwsza połowa)
  Archiwum DBS (1998-2001)
In Polish


Potrzebujemy tłumaczy - ochotników - każdy język!    Skontaktuj się z Jody    DZIĘKI!
  
 Jak mogę Wam pomóc? 
(Kliknij link lub przycisk poniżej)
DBSRF w Twoim języku:


임사체험
瀕死經驗研究基金
接近死亡研究基金
Ricerca sulle esperienze di pre-morte
Nahtoderfahrungen (TNE)
Bijna Dood Ervaring (BDE)
مؤسسة أبحاث تجربة الإقتراب منالموت
二アデス エクスペリエンス リサーチ ファウンデーション
Nära-dödenupplevelsen (NDU)
Ölüm Anındaki Deneyim (ÖAD)
Experięncia de Quase Morte (EQM)
PrzeŻycia Z Pogranicza ŚmierciI
Организация Исследования Около Смертных Переживаний
состояние, близкое к смерти (СБС)
l’expérience de mort imminente (EMI)
HalÁlkÖzeli Élmenyek KutatÁsi AlapÍtvÁny
De las Experiencia Cercana a la Muerte (ECM)
Tổ Chức Nghięn Cưú Về Kinh Nghiệm Cận Chết
Near Death Experience Research Foundation หรือมูลนิธิแห่งการวิจัยด้านประสบการณ์ใกล้ตาย
Informacje ogólne
 Informacje dla mediów
Skontaktuj się z NDERF

 
   Kącik Jody
 
  Kącik  Jeff'a
    Kącik Johna Price'a
 
  Kącik sceptyków
    Wyjątkowe DBS

Wyjątkowe NDE
Szukaj w NDERF
FORUM
FAQi
Przgląd badań nad DBS
Recenzje książek
   poświeconych tematyce
   DBS

Tłumacze
Strona z poezją
IANDS 2003

Islamskie DBS
Hinduski Sceptycyzm
Wydarzenia i Informacje dla Mediów
Linki
O DBSRF
Cytaty z tekstów religijnych
Po hiszpańsku
Kącik wolontariuszy


Near Death Experiencer Quote
-


Cytat z DBS Odśwież stronę przeglądarki by przeczytać nowy cytat. Jeśli chcesz przeczytać całe doświadczenie, przejdź do jednego z linków poniżej i wyszukaj odpowiedni numer. Archiwum 2003 (#354-197), DBS Archiwum 2002 Druga połowa (#196-139), DBS Archiwum 2002 Pierwsza połowa (#168-89), DBS Archiwum 1998-2001 (#88-1)

"Im dłużej opowiadasz historię, tym więcej pokoju uwalniasz z chaosu" 
 - Bill VandenBush. 
DBS - wywiad multimedialny (Kliknij link)

KRÓL HUSSEIN Z JORDANU:  "Akt wiary," Królowa Noor, Miramax Books, Hyperion, Nowy Jork, NY, strony 235-236. Recenzja tej wspaniałej książki - kliknij

Miał równiez przypadek arytmii. Żył z nią od lat 70-tych. Musiał brać środki przeciwkrzepliwe. Podczas gdy arytmia nie zagrażała jego życiu, leki które brał tak.

W styczniu 1984 roku leki prawie go zabiły. Byłam w Aqaba z oficjalnymi goścmi oczekującymi spotkania z Husseinem, który miał przybyć z Ammanu. W pewnej chwili otrzymałam nagły telefon, że mój mąż jest w stanie krytycznym. Natychmiast poleciałam z powrotem do Ammanu, a tam dowiedziałam się, że Hussein prawie wykrwawił się na śmierć. Szedł ze swoim bratem, księciem Hassanem, z Diwan do Al Nadwa. W trakcie wycieczki dostał krwotoku z nosa. Na skutek przyjmowanych przez siebie środków, mały krwotok szybko przerodził się w poważny. Lekarz przybył na miejsce szybko, lecz wtedy już Hussein był biały jak kreda. Gdy stracił przytomność i lekarz nie wyczuwał pulsu, mój mąż...umarł. Kiedy przybyłam na miejsce ja jego stan był już z powrotem stabilny. Otrzymał kilka transfuzji. "Nie czułem bólu, strachu. Niczym się nie martwiłem", opowiadał później. "Bylem wolną duszą unoszącą się nad własnym ciałem. To było raczej przyjemne, naprawdę". Opisał mi coś, co określa się terminem "przeżycie na granicy śmierci". Widział "jasne światło", był zrelaksowany. Wiedział, że "odchodzi". Mówił jednak sobie "muszę wracać". I z pomocą lekarzy wrócił.

Odpowiedź dla Shermer'a, Medyczne dowody prawdziwości DBS, Dr. Pim van Lommel
W swojej sceptycznej kolumnie w czasopiśmie "Scientific American" w marcu 2003 roku Michael Shermer przytoczył wyniki badań opublikowane w czasopiśmie "The Lancet", jednym z wiodących czasopism medycznych. Badanie przeprowadzone zostało przez Doktora Pim'a Van Lommela i jego wspópracowników. W swoich wnioskach Shermer wymienił, że badanie "wymierzyło cios" idei, że ciało i umysł mogą być rozłączne, podczas gdy tak naprawdę holenderscy naukowcy bronili przeciwnej teorii - że świadomość podczas DBS, w trakcie klinicznej śmierc, pozostawała poza ciałem. Jay Ingram z kanadyjskiego Discovery Channel skomentował "Dziwne jest, że Shermer używa akurat tego badania by poprzeć swoją opnię. Mógł przecież powiedzieć, że autorzy podkreślają, że w tym wszystkim jest jakaś zagadka, jednak on osobiście interpretuje ich wyniki badań inaczej. Niestety nie zrobił tego. ("Toronto Star", 16 marzec 2003). Tutaj znajdziecie dowody Van Lommela, które zostały źle zinterpretowane przez Shermera.

Najnowsze DBS:

74.  TS Wizyty Aniola  7/7/2002  Other 10063  Original in Englisch. (in Polish by Jo.)    W 1983 roku bylam w ciazy I oczekiwalam narodzin mojego dziecka w sierpniu 1983. Od poczatku stycznia kazdej nocy okolo trzeciej nad ranem pojawial sie aniol mowiac, “Ona nie jest dzieckiem ktore bedziesz mogla zatrzymac”.

87.   Evelyn DBS  12/9/2001  DBS 487   Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Marguy). (in Polish by Anetka.)  "Jasne swiatlo ktore w miedzyczasie zmienialo sie w biala postac,zblizalo sie do mnie.Wszyscy ucichli gdy zblizyl sie do mnie.Twarz blyszczala,byla usmiechnieta i spokojna.Odczuwalam nawet ciepla energie tej postaci" 
DBS z Danii podczas operacji

85.   Gina DBS  12/9/2001  DBS 474  z Kanady.  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Nastepnie co pamietam ,to ze przechodze przez tunel w kierunku bardzo spokojnego i pieknie jasnego swiatla.Bylam pelna poruszajacych sie form,ktore byly czysta energia.To bylo piekne miejsce,pelne milosci.Pamietam ze kochalam tam byc i mialam uczucie zdziwienia z powodu milosci ktora tam otrzymalam.Zrobilam przeglad mojego zycia i dostalam oszacowanie siebie" 
DBS z powodu wypadku samochodowego w wieku lat 17.

84.   Jackie DBS  12/9/2001  DBS 472  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Powiedzialam jej ze zaczelam szybowac i widzialam wszystkie wydarzenia...to dzialo sie naprawde ale ona bala sie tego i zdenerwowala sie tym...ze tak dokladnie opowiedzialam o moim doswiadczeniu." 
DBS w wieku lat 7 z powodu krwawienia wewnetrznego brzucha.Dokladna percepcja opuszczenia ciala.

83.   TO DBS  12/9/2001  DBS 477  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "No dobra,nie bylo u mnie bialego swiatla za to przepiekne,uspakajajace ,cieple swiatlo miodowego koloru-w kolorze ktorego nigdy wczesniej jeszcze nie widzialam.Jedynie jak potrafie je opisac to ze mialo fioletowo/bialo/niebieski blyszczacy kolor-jak basen pelen kolorow(nie byl to tunel,naprawde)bylo niesamowicie blyszczace.Chcialam je wchlonac....zatopic sie w nicm." 
DBS z powodu ugryziecia przez pajaka/ czarna wdowe

81.   Jerome DBS  10/27/2001  DBS 428  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Anja). (in Polish by Anetka.)  "Potwierdzenie, że moja tożsamość nadal istniała było zdecydowanie najbardziej spektakularne z mojego doświadczenia. Uświadomieniem sobie, że moje myśli miały ogromny wpływ na mój stan psychiczny był "przerażające" - ale dobrą rzeczą było to, że dowiedziałem się (chyba), że muszę pracować, by mieć zupełnie pozytywne doświadczenie jeśli opuszcze na zawsze moje ciało ." 
DBS wyniku zatrzymania akcji serca. Interesujace doswiadczenie opuszczenia ciala.

80.   Kelly DBS  10/27/2001  DBS 426  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Istota bylo samym zlem,byla negatywna.Nie wiedzialam ze istota ,chciala mnie ze wzgledu na moja sile i moc" 
Doswiadczenie bliskiej smierci wynikle z komplikacji przy operacji chirurgicznej mozgu podczas ktorego doszlo do spotkania z zla istota.

79.   David O DBS  10/27/2001  DBS 408  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Zrozumiałem, jak myśli i czyny ludzi maja wplyw na energie planety. Wskazano mi dusze, które sie zagubily i dusze, które próbowały pomóc im dostac sie do światła. Pokazano mi aury ludzi i naszej planety i wyjaśniono jej cel" 
DBS przez przedawkowanie narkotykow/ zatrucie.Bardzo transcendentne doświadczenie.

78.   Burke DBS  10/27/2001  DBS 390  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Wiedza wpadła do mnie, jakby to był ostatni odcinek w procesie doskonałości doskonaląc harmonię, której byłam teraz częścią" 
DBS z powodu prawie-utonięcia. Otrzymała ogromną wiedzę.

77.   Val DBS  10/27/2001  DBS 389  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Anja). (in Polish by Anetka.)  "gdy stwierdzilam ze nie potrafie dalej isc bo mnie za reke trzyma moja mama,bylam taka rozdarta....z jednej stony nie chcialam opuscic rodziny a zdrugiej znowu chcialam byc przy tej osobie ktora czekala na mnie w swietle." 
DBS podczas operacji i interesujaca relacja Matki pacjentki.

75.   Joanna DBS  1/12/2002  DBS 10051  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Anja). (in Polish by Anetka.)  "jeszcze nigdy nie widzialam ani nie wyobrazilam sobie takiego miejsca pelnego czystosci i pokoju.Spokoj i cisza jakiej jeszcze nigdy nie zaznalam" 
DBS w zwiazku zatrzymaniem akcji serca ,przed i po doswiadczeniem polaczone z bardzo ciezkim zyciem.

73.   Linda B DBS  12/9/2001  DBS 10053  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Anja). (in Polish by Anetka.)  ’Als ich meine Augen oeffnete war ich in der Hoelle! In einer besonderen Abteilung in der Hoelle’ 
Innere Bluting resultierte in einer DBS mit Bildern typisch fuer die Hoelle und dem Himmel.

72.   Tee DBS  9/30/2001  DBS 10054  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  Nic nie jest bardziej trudne do opisania.Nie bylo zadnych sensorycznych wrazen czy wyjscia.Nie wiem po prostu jak to inaczej nazwac by opisac "ciemnosc" czy pustke 
Przerazajace "puste" DBS w zwiazku z wypadkiem samochodowym.

71.   Jerry B DBS  10/18/2001  DBS 10001  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  To co pokazal mi tego dnia pan BOG przewyzsza wszelkie pojecie i slowa,nie ma nawet takich ktorych mozna by uzyc by opowiedziec o tym doswiadczeniu,jednak postaram sie jak najbardziej potrafie i przekaze moje przezycie slowami ktore sa mi tutaj na ziemi dostepne 
DBS zwiazane z zatrzymaniem akcji serca

70.   Duane DBS  5/18/2001  DBS 406  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  ’ Obwohl vieles von dem, was um mich herum passierte, auf meiner linken Seite war, rechts oder hinter mir, mußte ich mich nicht umdrehen um es zu bezeugen, weil ich volle 360° rund um mich herum sehen konnte, einschließlich vieler Dinge die unmittelbar in der Nähe auf einmal passierten.’ Wirklich bemerkenswerte  
DBS durch Beinahe-Ertrinken, eine weitere ‘du mußt es lesen’ für jene, die an NTE's interessiert sind.

69.   Ellen DBS  10/18/2014  DBS 10004  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid). (in Polish by Anetka.)  ‘Die Geräusche hörten sich an, als ob seelenerweichende Schreie - nicht Schreie wegen Schmerz, aber Schreie von der Seele), von dem Feuer hinter ihm ausgestoßen würden. Ich versuchte mich zurückzuziehen, aber bemerkte, daß ich es nicht konnde.’  
DBS im Zusammenhang mit einer Geburt mit angsterregenden Elementen.

68.   `Bones`prawie ze w niebie na moim harleyu  8/12/2001  DBS 10005  Oryginal po angielsku.(na niemiecki tlumaczyla Ingrid).  (in Polish by Anetka.)    ‘Ich entschied mich gerade, ob ich leben oder sterben wollte. Weil für irgendeinen unbekannten Grund, schaute es so aus, als ob ich eine Wahl hätte.’  
DBS nach einem Motorrad-Unfall.

Pepa DBS  4/22/2001  DBS 2  Oryginal po angielsku.(na niemiecki tlumaczyla Ingrid).  (in Polish by Anetka.)    Es war wie wenn ich im äußeren All sei, alles um mich herum war in Stille, der gesamte Kosmos war rund um mich, aber ich fürchtete mich nicht oder hatte eine schlechtes Gefühl.Ich fühlte mich voll Hoffnung, energetisch, lebendig. So als ob alle meine Träume wahr geworden wären. Alles auf einmal. 

Michael G DBS 3/1/2001  DBS 10006.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Bylem teraz w domu,w bezwarunkowo kochajacym,bialym swietle, ktore odnowilo moja Dusze"
DBS podczas operacji.

SW DBS 3/4/2001  DBS 308.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Anja i Hermann) (in Polish by Anetka.)  To bylo zabawne i spodobalo mi sie,wierze ze Bog ze mna rozmawial a ja chcialam tak bardzo przekroczyc ostatnia bariere jednak glos powiedzial mi ze jeszcze nie moge,ze nie nadszedl jeszcze moj czas."
DBS podczas operacji w wieku lat 9.

Valerie DBS 3/4/2001  DBS 298.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Musialam poddac sie operacji.....w ktorej zostalam poddana kontrolowanej symulacji smierci...tylko w ten sposob mozna bylo przeprowadzic operacje na mozgu....przeplyw krwi zostal calkowicie wstrzymany zeby uchronic mnie przed krwotokiem i udarem mozgu.."
Interesujące DBS w trakcie operacji neuro-chirurgicznej, przez znaczne ograniczenie przepływu krwi w mózgu.

Miguel DBS 3/4/2001  DBS 304.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Nie widzialem nikogo jednak czulam,ON byl obok mnie,pelen milosci i radosci,a ja chcialem zostac jednak to nie nadszedl jeszcze moj czas ,wiec wyslano mnie z powrotem do mojej rodziny.
DBS w wieku lat 10 z Meksyka.

Cougar DBS 10/18/2014  DBS 10002.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Miałem krótkie, powierzchowne i dwa głębokie doświadczenia`.
Bylem w niebie i w piekle i dokonalem pozornych zmian przez te doswiadczenia`Trzy DBS ( mile i piekelne) i przerazajace nastepstwa.

John F DBS 12/3/2000  DBS 171.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  `Pomyslalem zeby sie bardziej przyblizyc i nagle znalazlem sie na skraju zlotego miasta.Ujrzalem male wodospady w ogrodzie pelnym kwiatow ktore byly po prostu przepiekne.
Czulem sie tak dobrze``bardzo dokladnie opisane DBS i spotkanie z JEZUSEM.

Judith D DBS 12/3/2000  DBS 233.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  jednak widzialam cala scene w sali operacyjnej.Troche bylo ciemno zato bardzo spokojnie.Pamietam ze myslalam ze wszystko skonczy sie dobrze i kazdy pozniej mnie zrozumie.Niebylo nic czego musialabym sie z powodu mojego doswiadczenia bac.Bylo tylko cudownie`
Przezycie DBS z elementami OBE z powodu operacji na sercu.

Bette DBS 4/29/2001  DBS 10008.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)   Gdy zarzadzajacy cmentarzem zjawil sie( byl rowniez ratownikiem) w calym tym zamieszaniu ktore wlasnie sie dzialo-lezalam na plecach,oczy zamkniete-widzialam jednak jego stopy,sznurowki w butach nie byly zawiazane i nie mial nawet ubranych skarpetek.

Az DBS 4/22/2001  DBS 10009.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Rzadko spotykane,nie zachodnie DBS z Iranu.  Bylam taka szczesliwa i wlasciwie czulam sie jak 8 albo 9 letnie dziecko,ktos podszedl do mnie i powiedzial mi ze zostal wyslany by mnie stad zabrac,jednak odpowiedzialem ze to nie jeszcze moj czas...

Lisa B DBS 10/1/2001  DBS 273.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Widzialam przyszlosc.......... Mogę tylko słuzyc temu celowi, jeśli zgubie lek przed odrzuceniem i moje nastawienie,że inni ludzie mają kontrolę nade mną etc ...wtedy moge dzialac z czystej milosci -bez zadnych komplikacji......
DBS z ktorym podzielila sie z nami jest bardzo pouczajace w madrosci duchowej.

Tim DBS 4/22/2001  DBS 10010.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Kazda ognista kula reprezentowala przerozna i niewyobrazalna rzeczywistosc.Kazda byla wyjatkowa i kazda inna.Dopiero pozniej zrozumialem ze kule oznaczaly wszystkie rozne rodzaje i krolestwa zycia``
Zadziwiająco szczegółowe DBS w wieku 2i 1/2 lat.

Jennifer DBS 12/3/2000  DBS 10011.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Tymczasem ci ktorzy ida do przodu droga milosci,zrozumieli co jest najwiekszym skarbem na ziemi
DBS w wieku 8 lat, spowodowane upadkiem z duzej wysokosci.

Ruthie DBS 12/3/2000  DBS 10012.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Moja mama i moj brat ktorzy nie zyja juz od 5 lat (umarli w odstepie 6 miesiecy,w ten dzien) przyszli odebrac mnie do domu"
DBS w polaczeniu z choroba.

Derry DBS 2/8/1999  DBS 10044.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Mysle ze jednym z powodow dlaczego jeszcze zyje;dlaczego powrocilam na ziemie j to by potwierdzic ze swiat duchowy jest prawdziwy i przepiekny....."
DBS z powodu wypadku samochodowego.Niezwykle spotkanie z Jezusem.Dwa piekne wiersze

Barbara DBS 9/23/2000  DBS 10013.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Odczuwam wewnatrz siebie prawie nieopisalne uczucie spokoju.Slowa nie potrafia tego oddac ,jest mi ciezko to oszolamiajace uczucie ktore mi juz zawsze towarzyszy ubrac w slowa"
Krotkie przezycie ze zdumiewajacym potencjalem na zmiane prowadzenia stylu zycia

DBS August 5/7/2000   DBS 188.   Oryginal po angielsku. (tlumaczenie na niemiecki-Ingrid) (in Polish by Anetka.)  )."uznanie waznosci rodziny i przyjaciol,bo przez bezinteresowne wysilki naszej duszy poprzez nasz wlasny rozwoj,rytualy albo podroze przez zycie,pomagamy innym sie rozwijac.
Transendentne DBS prawnika.

DBS induskiego lekarza 9/23/2000   DBS 10014.   Oryginal po angielsku. (tlumaczenie na niemiecki-Matthias) (in Polish by Anetka.)  Bylo to tak jakbym nie widzial wizualnie,bez zadnych dzwiekow.Znajdowalem sie w innym wymiarze istnienia.
DBS induskiego lekarza.Dobry opis doswiadczenia z nie zachodniej kulury.

C DBS  8/15/1999  DBS 102  Oryginal po angielsku (tlumaczenie na niemiecki-Christian). (in Polish by Anetka.)  DBS z powodu gwaltu 

James DBS  7/18/1999  DBS 110  Oryginal po angielsku ( tlumaczenie na niemiecki -Hermann) (in Polish by Anetka.)  Samobojstwo fizyka.

Sammy DBS  7/18/1999  DBS 109  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Anja.) (in Polish by Anetka.)  DBS po ataku serca

Delona DBS  9/23/2000  DBS 10015  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Christian.) (in Polish by Anetka.)  "Nie wiedzialam w tym czasie ze on (moj syn)byl w tak ciezkim stanie.Wyczulam jego prawa reke i zlapalam za nia.Ktos z ratownikow wlasnie wypowiedzial ze stracilismy jego matke.Wtedy-reka w reke,poszlismy ja i moj syn przez ciemny tunel.Na koncu tego tunelu czekali na nas przyjaciele i rodzina ktorzy juz wczesniej umarli"Wspolne doswiadczenie bliskim smierci matki razem z synem z powodu wypadku. 

Greg DBS  7/5/1999  DBS 103  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Christian.) (in Polish by Anetka.)  DBS przez wypadek samochodowy 

Rachel Prawdopodobieństwo DBS  6/18/1999  Prawdopodobieństwo DBS 101  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Anja.) (in Polish by Anetka.)  

Brian B Prawdopodobieństwo DBS  6/7/1999  Prawdopodobieństwo DBS 95  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Ingrid.) (in Polish by Anetka.)  Mehrfacher Herz-und Atemstillstand über einen Zeitraum von 60 Tagen.

Guy DBS  6/7/1999  DBS 95  Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Anja.) (in Polish by Anetka.)  DBS in der Intensivstation.  Anwesenheit von Jesus.

Harold DBS 5/25/1999  DBS 87.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  Doswiadczenie (NDE) zawiera specyficzne informacje na temat zycia.

Rosemary DBS 12.5.1999.  DBS 79.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Anja) (in Polish by Anetka.)  Dzieciece NTE doswiadczenie bliskim smierci (wiek 12)

Peter DBS 7.5.1999.  DBS 10016.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  Doswiadczenie bliskim smierci (NDE) artysty,ktory przeszedl przez to przezycie jako male dziecko.Jako artysta wlacza swoje doswiadczenie do swoich prac.Podanych jest pare przykladow.

Pul DBS 11.5.1999.  DBS 78.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Hermann) (in Polish by Anetka.)  Doswiadczenie (NDE) z przepowiednia dla obecnego czasu

D DBS 22.3.1999.  DBS 81.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Patricia) (in Polish by Anetka.)  Tajemnicze doswiadczenie bliskim smierci ( NDE ) potencjalnie weryfikowane w skutkach fizycznych

Rena KPS 25.3.1999.  ADC 10061.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Patricia) (in Polish by Anetka.)  "on przyszedl do mnie i powiedzial ,kocham cie.Teraz nie moge dluzej zostac z toba ale ktoregos dnia bedziemy znowu razem"
Komunikacja po smierci jest jedna z mozliwych opcji ktore zawieraja doswiadczenia bliskim smierci (DBS)

Patti DBS 22.3.1999.  DBS 10017.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Patricia) (in Polish by Anetka.)  "Zaraz po tym kiedy opuscilam moje cialo,pokoj zalala fala bardzo bialego swiatla i piekna kobieta z czarnymi ,dlugimi wlosami,w bialej sukni utkanej ze zlota przeszla przez swiatlo do mnie.Wyciagnela do mnie dlon i dala mi wybor,albo za nia podazyc do swiatla albo pozostania tu na ziemi w moim ciele.Najpierw bardzo chcialam za nia pojsc bo przezywanie tego bylo tak piekne i przepelnione spokojem,nie odczuwalam wogole bolu w czasie gdy otulalo mnie swiatlo"
DBS (doswiadczenie bliskim smierci) przy narodzinach dziecka.

Jean DBS 17.3.1999.  DBS 10061.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Patricia) (in Polish by Anetka.)  "W tym historycznym czasie moglam sie calkowicie wczuc w okres tej periody,z jej muzyka,architektura,stylem ubioru,politycznej mysli i literatury"

Deja-Vu Experience 18.3.1999.  Other 10018.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  "Siegnalem w rozbita szybe auta i pociagnalem za reke chlopca ktory stracil swiadomosc.Tym chlopakiem bylem ja".
Niesamowita historia ktora wyroznia sie od wszystkich innych ktore znamy jako doswiadczenie bliskiej smierci.

Karen S DBS 17.3.1999.  DBS 10058.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Hermann) (in Polish by Anetka.)  "Rozmawialismy o moim zyciu i na tematy religijne,rowniez o tajemnicach duszy jak na przyklad o fakcie ze sie rodzimy i musimy wszystko zapomniec by odniesc tutaj na ziemi sukces.

Tomasz M DBS 6/22/2016.  DBS 8001.   From Poland.  Original in Polish, translated to English by Sister Eva.  Bylem w cudownym ogromnie jasnym bialym swietle. Nie bylo czasu ani wymiarow. Bylo bardzo jasno ale swiatlo nie razilo bylo dobre. Swiatlo bylo wszedzie i bylo jednoczesnie moloscia i szczesciem. Trudno to opisac ludzkimi slowami bo swiat 'ludzki' wydaje mi sie teraz taki maly i ograniczony. Tam gdzie bylem bylo wszystko czego potrzeba do szczescia. Bylo dobrze inteligentnie nie czulo sie zadnego bolu ani depresji na jaka cierpialem przed tym zdarzeniem.   
Blisko doświadczenia śmierci przed pójściem nieprzytomny.

Minister DBS 3.16.1999.  DBS 10020.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Hermann) (in Polish by Anetka.)  "Podczas gdy zostalem wepchniety z powrotem do ciala, nie slyszalem zadnych slow tylko je czulem.Tak po prostu.....jeszcze nie jestes gotowy......widzialem kto mnie na powrot wepchnal i kto ze mna rozmawial.To byl "Yeshua Hamashia",hebrajski tytul Jezusa Chrystrusa.Doswiadczenie pastora wywolane porazeniem pradem mocy 4.500 wolt.

Cynthia DBS 3.6.1999.  DBS 10021.   Oryginal po angielsku(tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  "Odczuwam wewnatrz siebie prawie nieopisalne uczucie spokoju.Slowa nie potrafia tego oddac ,jest mi ciezko to oszolamiajace uczucie ktore mi juz zawsze towarzyszy ubrac w slowa"
Krotkie przezycie ze zdumiewajacym potencjalem na zmiane prowadzenia stylu zycia

Brad K DBS 6.3.1999.  DBS 10022.   Oryginal po angielsku(tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  Przezycie doswiadczenia bliskim smierci jako 2,3 letnie dziecko i ponownie jako dorosla osoba.

Linda DBS 28.02.1999.  DBS 10023.   Oryginal w jezyku angielskim ( tlumaczenie na j. niemiecki Christian) (in Polish by Anetka.)  Przezycie jako male dziecko

Donna DBS 23.02.1999.  DBS 10026.   Oryginal w jezyku angielskim ( tlumaczenie na j. niemiecki Christian) (in Polish by Anetka.)  Przedawkowanie narkotykow- widziala i slyszala glosy podczas "smierci"

Charles E DBS 20/02/1999.  DBS 10026.   Oryginal w jezyku angielskim ( tlumaczenie na j. niemiecki Christian) (in Polish by Anetka.)  Zatrzymanie akcji serca i uderzenie pioruna. Ciekawe DBS.

Wizja stworzenia swiata z 17/02/1999.  DBS 10057.   Orginal po angielsku tlumaczenie niemieckie Christian (in Polish by Anetka.)  Swiadek twierdzi ze mial doswiadczenie bliskim smierci. Protokol zawiera szczegolny wiersz

Jonathan DBS 17/02/1999.  DBS 42.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von MF) (in Polish by Anetka.)  W epilogu nastepuje opis zmian prowadzenia stylu zycia po doswiadczeniu NTE

George DBS 2/23/1999.  DBS 10028.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)  krotkie,nie farbowane a jednak George jest tym bardzo poruszony!

Christianne DBSs 2/20/1999.  DBS 10030.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)  Pięć oddzielnych doświadczeń bliskich śmierci.

Joe DBS  2/22/1999  DBS 10029   Original in Englisch ins Polish by Daria.  Krótkie, proste i wzruszające.

Israel DBS 8/22/2002.  DBS 10031.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)   

Diane DBS 3/3/2002.  DBS 21.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)  
Bardzo niezwykle.

Samobójstwo DBS  2/8/99. Doświadczenie 10046    Original in Englisch. (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)

Anna BZ DBS 1/28/2016.  DBS 7889.   From Poland.  Original in Polish, translated to English by Kasia.  Przy stole siedzą mlodzi ludzie około 30-40 lat w bardzo jaskrawych kolorach. ; zielony czerwony niebieski żółty.Rozmawiają. W szczycie stołu siedzi moja mama ,która zmarła w wieku 88 lat . Obecnie wygląda na 40 lat. Jest w sukni która znam w kolorze ciemno-niebieskim w rzeczywistości suknia ta była biała w czerwone różyczki. Od stołu podnosi się kobieta idzie w moją strone ale idzie jakby mnie nie widziała ,jak we śnie. W pewnym momencie zawraca. Z góry poprzez otwór w suficie widać ogromną jasność. Snop światła nierażącego. w kolorze białym. Cały czas powtarzam Boże gdzie ja jestem.   
Lekarz DBS z powikłań chirurgicznych.

Doświadczenie Mary  2/9/99. Doświadczenie 10034    Original in English, Translated to Polish by Ola

Doświadczenie Paul  2/8/99. Doświadczenie 10035    Original in English, Translated to Polish by Ola

Doświadczenie Więźnia  2/8/99. Doświadczenie 10036  Original in English, Translated to Polish by Ola

Doświadczenie Teen  2/8/99. Doświadczenie 10037  Original in English, Translated to Polish by Ola

Barbara T DBSs 8/3/2015.  DBSs 16082.   From Poland.  Original in Polish, translated to English by Mal.  Nie pamiętam, jak znalazłam się w tunelu. Chyba zostałam tam wepchnięta jakąś wielką siłą. Posuwałam się szybko w dół po kątem około 45 stopni. Słyszałam głośny dźwięk, dzwonienie, terkot. Nie miałam ciała, ale wrażenie jego kształtu jakby zostało. Nie pamiętam, co widziałam po drodze, ale coś tam było. To trudne do opisania. Tunel skończył się nagle i znalazłam się w jasnej, wielkiej przestrzeni. Nie byłam tam sama. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że po obu moich stronach były jakby wyloty innych tuneli i ludzie, którzy w tym samym czasie, co ja, przez nie przeszli. Były tam jakieś istoty, których wyglądu nie pamiętam, było ich kilka. Mówiły bez słów, z myśli do myśli. Usłyszałam w ten właśnie sposób słowa - JESTEŚ NARESZCIE, CZEKALIŚMY NA CIEBIE.   
Dwa oddzielne DBS z powikłań chirurgicznych. 

Jarosław D DBS. Wersja w języku polskim  4/30/11 From Poland, Original in Polish, Translated by Google. (If anyone wants to translated this into real English, please do so).  popatrzyłem na siebie z góry , pielęgniarka i mój tato zerwał ze mnie ubranie , widziałem że się śpieszą , lekarz sprawdza kości najpierw żebra i kości długie ramiona i nogi czy nie ma złamań ( a ja to widzę i wiem że są ok ) , następnie kręgosłup szyjny ok, potem dalszą część , nie ma widocznych uszkodzeń ciało jest bezwładne , “ panie doktorze puls nie wyczuwalny “ mówi pielęgniarka . Obserwuję , ktoś wbiega do pomieszczenia , i informuje że to był upadek z drzewa , rozpoznaje po chwili , to moja mama , widzę rozpacz i łzy . Widzę jednego z lekarzy który podejmuje decyzję o podaniu mi zastrzyku , to dobra decyzja – tak to komentuję .

Śmierć kliniczna żołnierza Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

Śmierć kliniczna dziecka Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

Trzy siostry Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

W BOSKIM ŚWIETLE Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

Australia DBS (Rene' Hope Turner's DBS) Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

KIEDY ZATRZYMAŁ SIĘ CZAS Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

NA ZAWSZE ZMIENIŁA SIĘ MOJA WIZJA ŻYCIA  Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

Juliet N - DBS. Wersja w języku polskim  11/12/05 Original in English, Translated by Michał  Widziałam cudowne kolory, a Światło wirujące wokół mnie, pulsowało i tańczyło wytwarzając świszczące dzwięki. Było ono, na przemian, radosne i poważne. Wszystko dokoła jaśniało w kolorze brzoskwini i było tak doskonale widoczne, że widziałam dokładnie rzeczy znajdujące się daleko ode mnie. Przebywałam w stanie niekończącego się podziwu i niewysłowionego zdumienia. Otaczały mnie także istoty, które mi pomagały, prowadziły i uspokajały napełniając mnie miłością. Nie byłam już sama.  

Joyce H - DBS. Joyce H - DBS. Wersja w języku polskim 2/16/05 Original in English, translated by Mateusz. Nagle znalazlam sie w obecnosci Swietlistej Istoty. Nie widzialam jej twarzy, ale moglam sie z nia komunikowac. Jednak nie za pomoca slów czy tez obrazów, ale jakby na skutek takiego polaczenia w jedna calosc. Czesto doswiadczam podobnego polaczenia poprzez medytacje, ale nie potrafie wyjasnic tego precyzyjnie. Slowami sie nie da po prostu. Nie da sie równiez porównac tego do zadnego innego przezycia. Emocje sa zawsze silniejsze niz zwykle. Czuje taka radosc ze az skacze z wdziecznosci. Czuje spokój, respekt i mam uczucie przynaleznosci. Nie mialam podczas mojego nde przegladu specyficznych sytuacji z mojego zycia, ale "czulam" wszystko na swój temat i znalam cale swoje zycie. Bylem zrozumiana, a nie osadzona. Bylam bardzo kochana.
Joyce jest wspaniala kobieta, która swoje zycie poswieca na leczenie innych. Wydala równiez swoja ksiazke ""From Soul to Cell. Spiritual Bridges to Healing" ("Od duszy az po komórke. Duchowa droga do ulecznia")
   http://www.joycehawkes.com/books.html


Barry C - DBS. 10/9/04  Original from Poland Znalażłem się w doskonałej czerni (nie tunel) wyczuwałem przestrzeń wokół siebie.Czerń wprost aksamitnie głęboka ,na wprost jasne,bardzo jasne światło absolutnie nie oślepiające.Po zblizeniu sie do swiatla ktore powiększało się az stało się wielką kulą,zacząłem wokół niej krąrzyć (jak planeta).Od kuli promieniało w moją strone wielką miłoscią tolerancją, męską siłą i obojętnościa na to kim jestem co zrobiłem wazne było że jestem .Nie mogłem wejść w to światło mimo iż byłem bardzo blisko.Bardzo tego pragnołem,znależć się tam (tam była mondrość akceptacja,miłość, siła (twórcza).

Halina J - DBS. 9/1/04  Original from Poland poszlam na prawo gdzie znalazlam sie na bardzo szarej pustyni i nagle z pod glebi ziemi odezwal sie glos JEST BOG, JEST BOG, JEST BOG. (Do dzis nie pamietam czy byl w jezyku Polskim czy Angielskim)Ekstaza to chyba by bylo najlepsze okreslenie a zarowno bogobojnosc,  bedac w uczuciu ekstazji szlam dalej, ni z tad ni z owad, zobaczylam tunel i szczerbki slonca ukleklam i przelotni odczulam mysl Boga to Ja. 

James T - DBS.  7/13/04 Zrozumiałem, że jest to to samo białe światło, jakie widziałem mając 4 lata. Było to największe i najwspanialsze, czyste światło, które nie raniło oczu jak się na nie patrzyło - może dlatego, że nie patrzyłem na nie fizycznymi oczami, mimo, iż było to jak patrzenie - był to po prostu obraz tworzony w umyśle.  Było to jak świetlna planeta lub słońce aż do momentu, kiedy zbliżyłem się do niego na tyle blisko, by oglądnąć dokładniej. I w tamtym momencie mogę powiedzieć, że „wszystko było mi objawione” - jest to marne określenie na to, co mi przekazano. Jedynym szczegółem, jaki mogę podać to fakt, że w kierunku tego „świetlnego ciała”, a także od niego wirowały miliardy miliardów „kawałeczków” światła . Tak można bardziej obrazowo opisać kogoś, kogo my nazywamy Bogiem. Po prostu my jesteśmy Bogiem, dlatego, że to świetlne ciało nie może być całością bez wszystkich swoich elementów - „kawałeczków światła”.

 

 
 

Copyright1999 by Jody Long and Jeffrey Long, MD


e-mail:   Webmaster:  Jody A. Long

 Ostatnie uaktualnienie: 03/17/17 06:45:19 AM -0500

Cieszymy się, że nas odwiedzacie: Hit Counter
 
(
Licznik wyzerowany 7/8/04)