NDERF Home Page Nadesłane przeżycia (NDE) Napisz o swoim przeżyciu

NDERF Indywidualne DBS


DBS Experiences and Comments: Poniżej zamieszczamy streszczenia relacji. Kliknij imię by przeczytać relację w całości.

4164. Tomasz M DBS 6/22/2016. DBS 8001. From Poland. Original in Polish, translated to English by Sister Eva. Bylem w cudownym ogromnie jasnym bialym swietle. Nie bylo czasu ani wymiarow. Bylo bardzo jasno ale swiatlo nie razilo bylo dobre. Swiatlo bylo wszedzie i bylo jednoczesnie moloscia i szczesciem. Trudno to opisac ludzkimi slowami bo swiat 'ludzki' wydaje mi sie teraz taki maly i ograniczony. Tam gdzie bylem bylo wszystko czego potrzeba do szczescia. Bylo dobrze inteligentnie nie czulo sie zadnego bolu ani depresji na jaka cierpialem przed tym zdarzeniem.
Blisko doświadczenia śmierci przed pójściem nieprzytomny.

4087. Anna BZ DBS 1/28/2016. DBS 7889. From Poland.  Original in Polish, translated to English by Kasia.  Przy stole siedzą mlodzi ludzie około 30-40 lat w bardzo jaskrawych kolorach. ; zielony czerwony niebieski żółty.Rozmawiają. W szczycie stołu siedzi moja mama ,która zmarła w wieku 88 lat . Obecnie wygląda na 40 lat. Jest w sukni która znam w kolorze ciemno-niebieskim w rzeczywistości suknia ta była biała w czerwone różyczki. Od stołu podnosi się kobieta idzie w moją strone ale idzie jakby mnie nie widziała ,jak we śnie. W pewnym momencie zawraca. Z góry poprzez otwór w suficie widać ogromną jasność. Snop światła nierażącego. w kolorze białym. Cały czas powtarzam Boże gdzie ja jestem.
Lekarz DBS z powikłań chirurgicznych.

3984. Barbara T DBSs 8/3/2015. DBS s 16082. From Poland.  Original in Polish, translated to English by Mal.  Nie pamiętam, jak znalazłam się w tunelu. Chyba zostałam tam wepchnięta jakąś wielką siłą. Posuwałam się szybko w dół po kątem około 45 stopni. Słyszałam głośny dźwięk, dzwonienie, terkot. Nie miałam ciała, ale wrażenie jego kształtu jakby zostało. Nie pamiętam, co widziałam po drodze, ale coś tam było. To trudne do opisania. Tunel skończył się nagle i znalazłam się w jasnej, wielkiej przestrzeni. Nie byłam tam sama. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że po obu moich stronach były jakby wyloty innych tuneli i ludzie, którzy w tym samym czasie, co ja, przez nie przeszli. Były tam jakieś istoty, których wyglądu nie pamiętam, było ich kilka. Mówiły bez słów, z myśli do myśli. Usłyszałam w ten właśnie sposób słowa - JESTEŚ NARESZCIE, CZEKALIŚMY NA CIEBIE.
Dwa oddzielne DBS z powikłań chirurgicznych. 

2688. Jarosław D DBS 4/30/11 From Poland, Original in Polish, Translated by Google. (If anyone wants to translated this into real English, please do so).  popatrzyłem na siebie z góry , pielęgniarka i mój tato zerwał ze mnie ubranie , widziałem że się śpieszą , lekarz sprawdza kości najpierw żebra i kości długie ramiona i nogi czy nie ma złamań ( a ja to widzę i wiem że są ok ) , następnie kręgosłup szyjny ok, potem dalszą część , nie ma widocznych uszkodzeń ciało jest bezwładne , “ panie doktorze puls nie wyczuwalny “ mówi pielęgniarka . Obserwuję , ktoś wbiega do pomieszczenia , i informuje że to był upadek z drzewa , rozpoznaje po chwili , to moja mama , widzę rozpacz i łzy . Widzę jednego z lekarzy który podejmuje decyzję o podaniu mi zastrzyku , to dobra decyzja – tak to komentuję .

566. Joyce H DBS 2/16/05  Original in English, translated by Mateusz. Nagle znalazlam sie w obecnosci Swietlistej Istoty. Nie widzialam jej twarzy, ale moglam sie z nia komunikowac. Jednak nie za pomoca slów czy tez obrazów, ale jakby na skutek takiego polaczenia w jedna calosc. Czesto doswiadczam podobnego polaczenia poprzez medytacje, ale nie potrafie wyjasnic tego precyzyjnie. Slowami sie nie da po prostu. Nie da sie równiez porównac tego do zadnego innego przezycia. Emocje sa zawsze silniejsze niz zwykle. Czuje taka radosc ze az skacze z wdziecznosci. Czuje spokój, respekt i mam uczucie przynaleznosci. Nie mialam podczas mojego nde przegladu specyficznych sytuacji z mojego zycia, ale "czulam" wszystko na swój temat i znalam cale swoje zycie. Bylem zrozumiana, a nie osadzona. Bylam bardzo kochana.
Joyce jest wspaniala kobieta, która swoje zycie poswieca na leczenie innych. Wydala równiez swoja ksiazke ""From Soul to Cell. Spiritual Bridges to Healing" ("Od duszy az po komórke. Duchowa droga do ulecznia")

475. Barry C DBS 10/9/2004 Original from Poland Znalażłem się w doskonałej czerni (nie tunel) wyczuwałem przestrzeń wokół siebie.Czerń wprost aksamitnie głęboka ,na wprost jasne,bardzo jasne światło absolutnie nie oślepiające. Po zblizeniu sie do swiatla ktore powiększało się az stało się wielką kulą,zacząłem wokół niej krąrzyć (jak planeta).Od kuli promieniało w moją strone wielką miłoscią tolerancją, męską siłą i obojętnościa na to kim jestem co zrobiłem wazne było że jestem .Nie mogłem wejść w to światło mimo iż byłem bardzo blisko.Bardzo tego pragnołem,znależć się tam (tam była mondrość akceptacja,miłość, siła (twórcza).

456. Halina J DBS 9/1/2004 poszlam na prawo gdzie znalazlam sie na bardzo szarej pustyni i nagle z pod glebi ziemi odezwal sie glos JEST BOG, JEST BOG, JEST BOG. (Do dzis nie pamietam czy byl w jezyku Polskim czy Angielskim)Ekstaza to chyba by bylo najlepsze okreslenie a zarowno bogobojnosc,  bedac w uczuciu ekstazji szlam dalej, ni z tad ni z owad, zobaczylam tunel i szczerbki slonca ukleklam i przelotni odczulam mysl Boga to Ja. 

432. James T DBS 7/13/04 Zrozumiałem, że jest to to samo białe światło, jakie widziałem mając 4 lata. Było to największe i najwspanialsze, czyste światło, które nie raniło oczu jak się na nie patrzyło - może dlatego, że nie patrzyłem na nie fizycznymi oczami, mimo, iż było to jak patrzenie - był to po prostu obraz tworzony w umyśle.  Było to jak świetlna planeta lub słońce aż do momentu, kiedy zbliżyłem się do niego na tyle blisko, by oglądnąć dokładniej. I w tamtym momencie mogę powiedzieć, że „wszystko było mi objawione” - jest to marne określenie na to, co mi przekazano. Jedynym szczegółem, jaki mogę podać to fakt, że w kierunku tego „świetlnego ciała”, a także od niego wirowały miliardy miliardów „kawałeczków” światła . Tak można bardziej obrazowo opisać kogoś, kogo my nazywamy Bogiem. Po prostu my jesteśmy Bogiem, dlatego, że to świetlne ciało nie może być całością bez wszystkich swoich elementów - „kawałeczków światła”.

418. Nadir M DBS 5/23/04 Original in Arabic From Saudi Arabia. Spojrzałam za siebie i ujrzałam jagnię ulicy do którego szybko się zbliżałam. Szybko wskoczyłam resztą ciała do samochodu i wtedy zaczęła się cała historia. Poczułam, że jestem bardzo wysoka i nic nie ważę. Absolutnie nie miałam nad sobą kontroli. Ujrzałam każde najmniejsze wydarzenie ze swojego życia, aż od urodzenia. Po chwili wszystko zniknęło. Kroczyłam w jakimś kierunku, ale moje kroki były długie na 10 zwykłych kroków. Po bokach widziałam jakieś osoby. Niektóre z nich mnie obserwowały, inne coś ode mnie chciały. Inne z kolei wpatrywały się w siebie. Ujrzałam wielu ludzi, których źle potraktowałam lub skrzywdziłam w przeszłości. Wpatrywali się we mnie jakby chcieli się na mnie zemścić. Następnie bez własnej woli zostałam zatrzymana, jakby na znak STOP. Na wprost rozciągała się droga prowadząca do innego świata. Jeszcze do niej nie dotarłam

364. Juliet N DBS 17.01.2004 Original in English, Translated by Michał Widziałam cudowne kolory, a Światło wirujące wokół mnie, pulsowało i tańczyło wytwarzając świszczące dzwięki. Było ono, na przemian, radosne i poważne. Wszystko dokoła jaśniało w kolorze brzoskwini i było tak doskonale widoczne, że widziałam dokładnie rzeczy znajdujące się daleko ode mnie. Przebywałam w stanie niekończącego się podziwu i niewysłowionego zdumienia. Otaczały mnie także istoty, które mi pomagały, prowadziły i uspokajały napełniając mnie miłością. Nie byłam już sama.

310. Deanna C DBS 29.08.20 "Nie widziałam jego twarzy, nie mówił nic do mnie, lecz natychmiast wiedziałam, że to on. Przez jakiś czas znajdowałam się przed tymi "duszami" otoczonymi światłem. Czułam, że do nich należałam, że wszyscy byliśmy JEDNOŚCIĄ. W pokoju. Po chwili znalazłam się po po boku, po innej stronie (nie przeprowadzona albo przeniesiona, po prostu się tam znalazłam). Znalazłam się z boku stojąc z "duszą mojego ojca". Nie mówił do mnie w konwencjonalny sposób, a wciąż były słowa (wiem, że to się wydaje bez sensu), jakby telepatia czy coś. Słyszałam słowa "Deanna, to jeszcze nie twój czas, musisz wracać".
W swoim DBS Deanna spotkała się z własnym ojcem, który zmarł zanim ona się urodziła.

295. Suresh K DBS 6.08.2003 DBS z Indii. Podróż odbywała się w czwartym wymiarze, można to zdefiniować jako przeżycie poza własnym ciałem. Nieokreślona jednostka połączyła się z "tym Światłem". Brak mi słów, kiedy próbuję opisać dokładnie co widziałem i czułem. Wiem, że nie było tam uczłowieczonego Boga. Była to czystość. Światło było jasne i promienne. Prędkość była ogromna, a Boska Miłość nieopisana. Nie potrzebne były mi zmysły by TO czuć. "Mnie" nie było, a wciąż widziałem, wiedziałem i rozumiałem. Byłem tam przez parę sekund, a wydawało się to jak wieczność.
Ta historia jasno ukazuje wspaniałe duchowe zmiany jakie przynosi DBS.

295. Edwin DBS 6.08.2003  DBS z Malty (kultura niezachodnia). Ściany były jakby utworzone z atmosfery. W pomieszczeniu tym znajdowało się podwyższenie, a na nim leżała gruba księga, którą czytał bardzo stary mężczyzna. Spojrzał na mnie i nic nie powiedział. Nie interesowało mnie kim on był, zamiast tego patrzyłem na to, co znajduje się za nim. Był tam mały most, a na nim ludzie. Przechodzili na drugą stronę. Jak już go przeszli, przestawali chodzić i zaczynali unosić się w powietrzu. Za mostem płynęła krystaliczna woda. Wszyscy ludzie ubrani byli na biało. 
DBS na skutek porażenia prądem.

283. Pozy M DBS 5/27/03 DBS z Polski.  Gdy moje nogi dotknely dna , wiedzialam ze chyba nie przezyje tego.. i w tym momencie zaczelo mi byc bardzo cieplo, tak spokojnie, przestalam odczuwac cokolwiek, i zrobilo mi sie tak dobrze...nagle przed oczami zaczal przewijac mi sie film mojego wlasnego zycia, tylko ze te negatywne rzeczy ,ktore robilam dla ludzi, odczuwalam teraz ja na wlasnej duszy! Zrobilo mi sie bardzo wstyd tego co zobaczylam, i wted ukazal mi sie tunel z jasniejacym, pieknym swiatlem na koncu. Swiatlo bylo kochajace i bardzo jasne, ze az oczy bolaly od patrzenia na nie.Z tego swiatla dobywaly sie kontury postaci i glos, ktory mnie zapytal, czy jestem pewna ze zrobilam juz wszystko?? A ja nadal czulam ten wstyd... i odpowiedzialam ze chyba nie. Wtedy glos odpowiedzial, to wracaj i dokoncz swoja prace!
DBS spowodowane utonięciem.

258. Mary M DBS 6.04.2003 Pamiętam jak unosiłam się w sali operacyjnej nasłuchując jak lekarze dyskutują na temat mojej śmierci. Stwierdzili, że jeśli i tak już nie żyję, należy wypróbować tej nowej techniki dla samej medycyny. Równocześnie czułam też uczucie wciągania i zauważyłam to cudowne ciepłe światło. Moje ciało zaczęło dryfować w kierunku tego światła. Wciąż jeszcze widziałam, jak personel medyczny nade mną pracuje. Im bliżej byłąm tego światła, tym cieplejsze było to światło, ja odczuwałam większy spokój, a głosy były coraz bardziej stłumione. Słyszałam też muzykę.
DBS during surgery

255. Joseph J DBS 2003

253. Roger C DBS 2.04.2003 Dostałem się do ciemnego miejsca. Nic nie było wokół mnie, ale nie bałem się. To miejsce było takie spokojne! Następnie zacząłem oglądać film przedstawiający wydarzenia z mojego życia - od bycia noworodkiem. Film ten był tak prawdziwy! Oglądałem siebie, a cała projekcja była znacznie lepsza od kina trójwymiarowego, bo mogłem dodatkowo poczuć, co czuli ludzie, którzy pojawiali się w tym filmie. Czułem zarówno dobre jak i złe uczucia, jakich przeze mnie doświadczali. Widziałem też, że im więcej ludzie dobrego ode mnie otrzymali, tym lepiej dla mnie - były to moje zasługi (Karma). Zło natomiast zasługi te mi odbierało. Podobne to było do konta w banku, lecz tu było to "konto mojej Karmy". Czułem też, że im więcej dobrego się uczyni, tym do lepszego miejsca tam gdzieś uzyska się dostęp.  
Oto wspaniałe doświadczenie! Roger współdziałał ze światłem, czuł ogromną miłość i pozwolono mu obejrzeć inne planety - zarówno te na wyższym i na niższym poziomie ewolucji niż nasza!

241. Hal B DBS 3/28/03  On second or third day, I felt a shift in consciousness. I was no longer uncomfortable or frightened. I was outside my body, like being several stories above my bed but being able to see everything in the room crisply and clearly. I remember being like at a crossroads, yet knew this was a kind of dream, that is, my own consciousness sort of providing an image for something I didn't quite understand. At this crossroads, I knew that I had to choose. To my right was death and the solid sense of a very different world than I'd ever experienced. To my left was a road back to my body.
Teenager DBS where he came back for his father.

215. Tony D DBS 2003

Nadesłane przeżycia (DBS)
Archiwum DBS 2002 (druga połowa)
Archiwum DBS 2002 (pierwsza połowa
Archiwum DBS (1998-2001)
Englisch... (www.NDERF.org)   Near Death Experience Research Foundation   
Copyright © 1998-2017 Experience Research Foundation (NDERF) All rights reserved.