NDERF Home Page Nadesłane przeżycia (NDE) Napisz o swoim przeżyciu

NDERF Indywidualne DBS


 

DBS Experiences and Comments: Poniżej zamieszczamy streszczenia relacji. Kliknij imię by przeczytać relację w całości.

4164.  Tomasz M DBS 6/22/2016.  DBS 8001.   From Poland.  Original in Polish, translated to English by Sister Eva.  Bylem w cudownym ogromnie jasnym bialym swietle. Nie bylo czasu ani wymiarow. Bylo bardzo jasno ale swiatlo nie razilo bylo dobre. Swiatlo bylo wszedzie i bylo jednoczesnie moloscia i szczesciem. Trudno to opisac ludzkimi slowami bo swiat 'ludzki' wydaje mi sie teraz taki maly i ograniczony. Tam gdzie bylem bylo wszystko czego potrzeba do szczescia. Bylo dobrze inteligentnie nie czulo sie zadnego bolu ani depresji na jaka cierpialem przed tym zdarzeniem.   
Blisko doświadczenia śmierci przed pójściem nieprzytomny.

4087.  Anna BZ DBS 1/28/2016.  DBS 7889.   From Poland.  Original in Polish, translated to English by Kasia.  Przy stole siedzą mlodzi ludzie około 30-40 lat w bardzo jaskrawych kolorach. ; zielony czerwony niebieski żółty.Rozmawiają. W szczycie stołu siedzi moja mama ,która zmarła w wieku 88 lat . Obecnie wygląda na 40 lat. Jest w sukni która znam w kolorze ciemno-niebieskim w rzeczywistości suknia ta była biała w czerwone różyczki. Od stołu podnosi się kobieta idzie w moją strone ale idzie jakby mnie nie widziała ,jak we śnie. W pewnym momencie zawraca. Z góry poprzez otwór w suficie widać ogromną jasność. Snop światła nierażącego. w kolorze białym. Cały czas powtarzam Boże gdzie ja jestem.   
Lekarz DBS z powikłań chirurgicznych.

3984.  Barbara T DBSs 8/3/2015.  DBSs 16082.   From Poland.  Original in Polish, translated to English by Mal.  Nie pamiętam, jak znalazłam się w tunelu. Chyba zostałam tam wepchnięta jakąś wielką siłą. Posuwałam się szybko w dół po kątem około 45 stopni. Słyszałam głośny dźwięk, dzwonienie, terkot. Nie miałam ciała, ale wrażenie jego kształtu jakby zostało. Nie pamiętam, co widziałam po drodze, ale coś tam było. To trudne do opisania. Tunel skończył się nagle i znalazłam się w jasnej, wielkiej przestrzeni. Nie byłam tam sama. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że po obu moich stronach były jakby wyloty innych tuneli i ludzie, którzy w tym samym czasie, co ja, przez nie przeszli. Były tam jakieś istoty, których wyglądu nie pamiętam, było ich kilka. Mówiły bez słów, z myśli do myśli. Usłyszałam w ten właśnie sposób słowa - JESTEŚ NARESZCIE, CZEKALIŚMY NA CIEBIE.   
Dwa oddzielne DBS z powikłań chirurgicznych. 

2688. Jarosław D DBS. Wersja w języku polskim  4/30/11 From Poland, Original in Polish, Translated by Google. (If anyone wants to translated this into real English, please do so).  popatrzyłem na siebie z góry , pielęgniarka i mój tato zerwał ze mnie ubranie , widziałem że się śpieszą , lekarz sprawdza kości najpierw żebra i kości długie ramiona i nogi czy nie ma złamań ( a ja to widzę i wiem że są ok ) , następnie kręgosłup szyjny ok, potem dalszą część , nie ma widocznych uszkodzeń ciało jest bezwładne , “ panie doktorze puls nie wyczuwalny “ mówi pielęgniarka . Obserwuję , ktoś wbiega do pomieszczenia , i informuje że to był upadek z drzewa , rozpoznaje po chwili , to moja mama , widzę rozpacz i łzy . Widzę jednego z lekarzy który podejmuje decyzję o podaniu mi zastrzyku , to dobra decyzja – tak to komentuję .

566. Joyce H DBS Wersja w języku polskim 2/16/05 Original in English, translated by Mateusz. Nagle znalazlam sie w obecnosci Swietlistej Istoty. Nie widzialam jej twarzy, ale moglam sie z nia komunikowac. Jednak nie za pomoca slów czy tez obrazów, ale jakby na skutek takiego polaczenia w jedna calosc. Czesto doswiadczam podobnego polaczenia poprzez medytacje, ale nie potrafie wyjasnic tego precyzyjnie. Slowami sie nie da po prostu. Nie da sie równiez porównac tego do zadnego innego przezycia. Emocje sa zawsze silniejsze niz zwykle. Czuje taka radosc ze az skacze z wdziecznosci. Czuje spokój, respekt i mam uczucie przynaleznosci. Nie mialam podczas mojego nde przegladu specyficznych sytuacji z mojego zycia, ale "czulam" wszystko na swój temat i znalam cale swoje zycie. Bylem zrozumiana, a nie osadzona. Bylam bardzo kochana.
Joyce jest wspaniala kobieta, która swoje zycie poswieca na leczenie innych. Wydala równiez swoja ksiazke ""From Soul to Cell. Spiritual Bridges to Healing" ("Od duszy az po komórke. Duchowa droga do ulecznia")   http://www.joycehawkes.com/books.html


4
75. Barry C - DBS
. 10/9/04  Original from Poland Znalażłem się w doskonałej czerni (nie tunel) wyczuwałem przestrzeń wokół siebie.Czerń wprost aksamitnie głęboka ,na wprost jasne,bardzo jasne światło absolutnie nie oślepiające. Po zblizeniu sie do swiatla ktore powiększało się az stało się wielką kulą,zacząłem wokół niej krąrzyć (jak planeta).Od kuli promieniało w moją strone wielką miłoscią tolerancją, męską siłą i obojętnościa na to kim jestem co zrobiłem wazne było że jestem .Nie mogłem wejść w to światło mimo iż byłem bardzo blisko.Bardzo tego pragnołem,znależć się tam (tam była mondrość akceptacja,miłość, siła (twórcza).

456. 
Halina J - DBS
. 9/1/04  Original from Poland poszlam na prawo gdzie znalazlam sie na bardzo szarej pustyni i nagle z pod glebi ziemi odezwal sie glos JEST BOG, JEST BOG, JEST BOG. (Do dzis nie pamietam czy byl w jezyku Polskim czy Angielskim)Ekstaza to chyba by bylo najlepsze okreslenie a zarowno bogobojnosc,  bedac w uczuciu ekstazji szlam dalej, ni z tad ni z owad, zobaczylam tunel i szczerbki slonca ukleklam i przelotni odczulam mysl Boga to Ja. 

432. James T - DBS.  7/13/04 Zrozumiałem, że jest to to samo białe światło, jakie widziałem mając 4 lata. Było to największe i najwspanialsze, czyste światło, które nie raniło oczu jak się na nie patrzyło - może dlatego, że nie patrzyłem na nie fizycznymi oczami, mimo, iż było to jak patrzenie - był to po prostu obraz tworzony w umyśle.  Było to jak świetlna planeta lub słońce aż do momentu, kiedy zbliżyłem się do niego na tyle blisko, by oglądnąć dokładniej. I w tamtym momencie mogę powiedzieć, że „wszystko było mi objawione” - jest to marne określenie na to, co mi przekazano. Jedynym szczegółem, jaki mogę podać to fakt, że w kierunku tego „świetlnego ciała”, a także od niego wirowały miliardy miliardów „kawałeczków” światła . Tak można bardziej obrazowo opisać kogoś, kogo my nazywamy Bogiem. Po prostu my jesteśmy Bogiem, dlatego, że to świetlne ciało nie może być całością bez wszystkich swoich elementów - „kawałeczków światła”.

418. 
Nadir M - DBS
.  5/23/04 Original in Arabic From Saudi Arabia. Spojrzałam za siebie i ujrzałam jagnię ulicy do którego szybko się zbliżałam. Szybko wskoczyłam resztą ciała do samochodu i wtedy zaczęła się cała historia. Poczułam, że jestem bardzo wysoka i nic nie ważę. Absolutnie nie miałam nad sobą kontroli. Ujrzałam każde najmniejsze wydarzenie ze swojego życia, aż od urodzenia. Po chwili wszystko zniknęło. Kroczyłam w jakimś kierunku, ale moje kroki były długie na 10 zwykłych kroków. Po bokach widziałam jakieś osoby. Niektóre z nich mnie obserwowały, inne coś ode mnie chciały. Inne z kolei wpatrywały się w siebie. Ujrzałam wielu ludzi, których źle potraktowałam lub skrzywdziłam w przeszłości. Wpatrywali się we mnie jakby chcieli się na mnie zemścić. Następnie bez własnej woli zostałam zatrzymana, jakby na znak STOP. Na wprost rozciągała się droga prowadząca do innego świata. Jeszcze do niej nie dotarłam

364.  Juliet N - DBS. Wersja w języku polskim  17.01.2004 Original in English, Translated by Michał   17.01.2004 Prezentacja Multimediadialna  Widziałam cudowne kolory, a Światło wirujące wokół mnie, pulsowało i tańczyło wytwarzając świszczące dzwięki. Było ono, na przemian, radosne i poważne. Wszystko dokoła jaśniało w kolorze brzoskwini i było tak doskonale widoczne, że widziałam dokładnie rzeczy znajdujące się daleko ode mnie. Przebywałam w stanie niekończącego się podziwu i niewysłowionego zdumienia. Otaczały mnie także istoty, które mi pomagały, prowadziły i uspokajały napełniając mnie miłością. Nie byłam już sama.  

310 Deanna C - DBS  29.08.2003  "Nie widziałam jego twarzy, nie mówił nic do mnie, lecz natychmiast wiedziałam, że to on. Przez jakiś czas znajdowałam się przed tymi "duszami" otoczonymi światłem. Czułam, że do nich należałam, że wszyscy byliśmy JEDNOŚCIĄ. W pokoju. Po chwili znalazłam się po po boku, po innej stronie (nie przeprowadzona albo przeniesiona, po prostu się tam znalazłam). Znalazłam się z boku stojąc z "duszą mojego ojca". Nie mówił do mnie w konwencjonalny sposób, a wciąż były słowa (wiem, że to się wydaje bez sensu), jakby telepatia czy coś. Słyszałam słowa "Deanna, to jeszcze nie twój czas, musisz wracać".  W swoim DBS Deanna spotkała się z własnym ojcem, który zmarł zanim ona się urodziła.

295.  Suresh K - DBS  6.08.2003 DBS z Indii.  Podróż odbywała się w czwartym wymiarze, można to zdefiniować jako przeżycie poza własnym ciałem. Nieokreślona jednostka połączyła się z "tym Światłem". Brak mi słów, kiedy próbuję opisać dokładnie co widziałem i czułem. Wiem, że nie było tam uczłowieczonego Boga. Była to czystość. Światło było jasne i promienne. Prędkość była ogromna, a Boska Miłość nieopisana. Nie potrzebne były mi zmysły by TO czuć. "Mnie" nie było, a wciąż widziałem, wiedziałem i rozumiałem. Byłem tam przez parę sekund, a wydawało się to jak wieczność.
Ta historia jasno ukazuje wspaniałe duchowe zmiany jakie przynosi DBS.

295.  Edwin - DBS  6.08.2003 DBS z Malty (kultura niezachodnia).  Ściany były jakby utworzone z atmosfery. W pomieszczeniu tym znajdowało się podwyższenie, a na nim leżała gruba księga, którą czytał bardzo stary mężczyzna. Spojrzał na mnie i nic nie powiedział. Nie interesowało mnie kim on był, zamiast tego patrzyłem na to, co znajduje się za nim. Był tam mały most, a na nim ludzie. Przechodzili na drugą stronę. Jak już go przeszli, przestawali chodzić i zaczynali unosić się w powietrzu. Za mostem płynęła krystaliczna woda. Wszyscy ludzie ubrani byli na biało. 
DBS na skutek porażenia prądem.

283.  Pozy M - DBS  5/27/03  DBS z Polski.  Gdy moje nogi dotknely dna , wiedzialam ze chyba nie przezyje tego.. i w tym momencie zaczelo mi byc bardzo cieplo, tak spokojnie, przestalam odczuwac cokolwiek, i zrobilo mi sie tak dobrze...nagle przed oczami zaczal przewijac mi sie film mojego wlasnego zycia, tylko ze te negatywne rzeczy ,ktore robilam dla ludzi, odczuwalam teraz ja na wlasnej duszy! Zrobilo mi sie bardzo wstyd tego co zobaczylam, i wted ukazal mi sie tunel z jasniejacym, pieknym swiatlem na koncu. Swiatlo bylo kochajace i bardzo jasne, ze az oczy bolaly od patrzenia na nie.Z tego swiatla dobywaly sie kontury postaci i glos, ktory mnie zapytal, czy jestem pewna ze zrobilam juz wszystko?? A ja nadal czulam ten wstyd... i odpowiedzialam ze chyba nie. Wtedy glos odpowiedzial, to wracaj i dokoncz swoja prace!  DBS spowodowane utonięciem.

258.  Mary M - DBS Wersja polska rozszerzona 6.04.2003   Pamiętam jak unosiłam się w sali operacyjnej nasłuchując jak lekarze dyskutują na temat mojej śmierci. Stwierdzili, że jeśli i tak już nie żyję, należy wypróbować tej nowej techniki dla samej medycyny. Równocześnie czułam też uczucie wciągania i zauważyłam to cudowne ciepłe światło. Moje ciało zaczęło dryfować w kierunku tego światła. Wciąż jeszcze widziałam, jak personel medyczny nade mną pracuje. Im bliżej byłąm tego światła, tym cieplejsze było to światło, ja odczuwałam większy spokój, a głosy były coraz bardziej stłumione. Słyszałam też muzykę. DBS during surgery

255.  Joseph J - DBS  2003

253.  Roger C - DBS Wersja polska rozszerzona 2.04.2003   Dostałem się do ciemnego miejsca. Nic nie było wokół mnie, ale nie bałem się. To miejsce było takie spokojne! Następnie zacząłem oglądać film przedstawiający wydarzenia z mojego życia - od bycia noworodkiem. Film ten był tak prawdziwy! Oglądałem siebie, a cała projekcja była znacznie lepsza od kina trójwymiarowego, bo mogłem dodatkowo poczuć, co czuli ludzie, którzy pojawiali się w tym filmie. Czułem zarówno dobre jak i złe uczucia, jakich przeze mnie doświadczali. Widziałem też, że im więcej ludzie dobrego ode mnie otrzymali, tym lepiej dla mnie - były to moje zasługi (Karma). Zło natomiast zasługi te mi odbierało. Podobne to było do konta w banku, lecz tu było to "konto mojej Karmy". Czułem też, że im więcej dobrego się uczyni, tym do lepszego miejsca tam gdzieś uzyska się dostęp.  Oto wspaniałe doświadczenie! Roger współdziałał ze światłem, czuł ogromną miłość i pozwolono mu obejrzeć inne planety - zarówno te na wyższym i na niższym poziomie ewolucji niż nasza!

241 Hal B's DBS Wersja polska rozszerzona  3/28/03  On second or third day, I felt a shift in consciousness. I was no longer uncomfortable or frightened. I was outside my body, like being several stories above my bed but being able to see everything in the room crisply and clearly. I remember being like at a crossroads, yet knew this was a kind of dream, that is, my own consciousness sort of providing an image for something I didn't quite understand. At this crossroads, I knew that I had to choose. To my right was death and the solid sense of a very different world than I'd ever experienced. To my left was a road back to my body. Teenager DBS where he came back for his father.

215 Tony D DBS  2003

194.  Janet S DBS Wersja polska rozszerzona  12/23/02  Suddenly my heart started to do what I can only describe as a "shudder." I started to call out to my daughter when my heart stopped.  I suddenly realized that EVERYTHING had stopped.  There was no sound, no movement, nothing.  I was standing there taking in this fact, when I looked down & saw my body on the bed.  I thought "oh, I'm dead" like it was a completely ordinary thing.  Then I remember thinking, "I wonder if the rain stopped too", so I went through the wall & looked around outside.  The rain had not just stopped, the raindrops were suspended in mid-air.  The raindrops being suspended in mid-air is a wonderful description showing the time differential between earth and the other side.

193.  Earl S DBS Wersja polska rozszerzona 12/23/02 It started getting dark. Then I started moving. Faster and Faster. Darker and darker like I'm in a tunnel. I see a pinpoint of light. Brighter and brighter. Sudden stop.  I'm standing. Facing the most perfect person I have ever seen. The light was coming from him. He was the light. I recognize him as Jesus Christ. I have the most wonderful feeling of peace . He said "I'm sorry, you can't stay, there is something you must do.
After the car accident he saw Jesus.

186.  JoAnn M's DBS. Wersja polska rozszerzona  11/24/02 At some point, a being came along and took me on a tour of the universe.  I had instilled in me, creation and how the galaxies were created.  I got to visit places that were advanced beyond comprehension, and yet see places that are just starting out!  I was met with such love and compassion that I could care what was going on to my human transporter.  While the paramedics continued to work on me and get me ready for transport, I was too busy playing on a star and meeting my Maker!  It never concerned me there were no bodies, and fear was not in my vocabulary.  Things were assimilated instantly and within that instant, knowledge was completely consumed.  These beings were not male or female.   Since there is no way to measure time, I have no idea how long this went on.  I was shown and told things unimaginable. 
This is an amazing account that will knock your socks off! 

184.  Mari C - DBS. Wersja w języku polskim 11.11.02 Jak przez mgłę pamiętam krótką podróż (tak mi się przy najmniej wydawało)  a potem otulające mnie światło i wspaniałą nieskończoną miłość. Teraz wydaje mi się, że była to jakaś dusza. Czułam totalną rozkosz i błogość. Nie ma języka, za pomocą którego można by było to opisać. Powitała mnie jakaś forma zbiorowej świadomości i w tym samym momencie przekazała mi, że muszę podjąć decyzję o pozostaniu lub powrocie. Pamiętam, że podejmowałam tę decyzję nie jako małe dziecko, lecz jako osoba z odpowiednią wiedzą pomagającą podjąć mi właściwą decyzję.  Mari przeżyła swoje DBS kiedy miała zaledwie 18 miesięcy, lecz jej wspomnienia są bardzo wyraźne. To zadzwiające tym bardziej, że w wieku 18 miesięcy umysł nie jest w stanie przechowywać takich wspomnień. To potwierdza tezę, że wspomnienia są przechowywane przez świadomość, która żyje nawet poza ciałem

180 Bill W - DBS. Wersja w języku polskim 29.10.02  i 12.11.02  Trawa była tak zielona, że aż oczy bolały od patrzenia na nią. Mogłem jej nawet posmakować! Smakowała jak arbuz! Chodzenie po trawie było wspaniałym uczuciem, było cudowne. Wow, chciało się wykrzyknąć! Zapach również nie docierał do mnie nosem. Przenikał mnie, moje policzki - dostawał się jakby przez zatoki.  Jest to jedna z najbardziej kapitalnych relacji ze szczegółowym opisem tego, co wydaje się nie do opisania! Bill opowiedział nam swoją historię jako pierwszym - jest to dla nas na prawdę zaszczyt!

DODATKOWE przeżycie - opis przeżycia, które zdarzyło się Billowi po tym jak opowiedział o swoim DBS. Z pewnością przyprawi was o gęsią skórkę!

175.  Diane G - DBS MultiMedia, Wersja w języku polskim 13.10.2002 .  Nagle przebiliśmy się przez to światło i ukazała mi się zupełnie nowa rzeczywistość. Wyglądała jak świat fizyczny, ale na wyższym poziomie, bardziej kolorowy, piękniejszy, zdumiewający. Były tam rośliny, drzewa, góry, jeziora, zwierzęta i błyszczące, jakby kryształowe, niektóre bardzo ozdobne, budynki. Widziałam jakieś poruszające się istoty. Były to świetlne stworzenia, prowadziły swoje codzienne życie. Nie miały ciał, były polami energetycznymi. Nie chodziły, a unosiły się w powietrzu. Ich życie jest podobne do naszego, ale nie ma tam walk, problemów, smutku. Są oni artystami, muzykami, tancerzami, śpiewakami, wynalazcami, budowniczymi, uzdrowicielami, twórcami rzeczy magicznych - odzwierciedleniem tym, kim będą w następnym życiu w fizycznej sferze.    Wspaniałe przeżycie podczas spływu pontonowego! To trzeba przeczytać ze względu na wspaniałem opisy i wnioski.  Zapraszamy na stronę Diane: http://beyondtheveil.net

168.  Mellen-Thomas Benedict DBS: Wersja polska rozszerzona    9/10/02  Ta opowieść jest pod wieloma względami szczególna. Jest to główna relacja, w której jest opisana śmierć Mellen-Thomasa na skutek raka, trwająca półtorej godziny. Wrócił z bardzo zdumiewającą historią i z uleczonym ciałem. Mądrość duchowa, jaką możecie znaleźć w tej relacji jest wspaniała.    Mellen-Thomas jest super gościem, z którym dobrze się rozmawia. Powiedziano mu już dawno, że relacja z jego przeżyć należy do całego świata. Dlatego też nigdy nie sprzedał praw wydania książki na swój temat bądź nakręcenia filmu. Dzieli się swoimi doświadczeniami ze wszystkimi. Dowiedziałam się o nim od pewnego fińskiego lekarza, który poprosił swego znajomego z Australii o kopię tego doświadczenia.  I... wreszcie muszę wyrazić swą wdzięczność dla Kevina Wiliamsa z   http://www.near-death.com  za całą jego ciężką pracę nad badaniem DBS i za przekazanie nam tej relacji. Brak właścicieli jest cechą potwierdzającą wiarygodność DBS - są one dla wszystkich! 

148. Sherry G - DBS. Wersja polska rozszerzona 22.07.2002 "Odnalazłam MIŁOŚĆ! Widziałam jak mój duch opuszcza ciało uwalniając się z materialnego świata. Obserwowałam jak podróżuję tunelem światła, którego ciężko opisać terminami fizycznymi. Doświadczyłam wszystkiego naraz: miłości, wolności, uwolnienia, jedności nas wszystkich. Nagle znalazłam się w obecności potężnych duchów otoczona miłością. Czułam jak mnie pocieszają i przygotowują na to, co ma się stać. Ich miłość była tak spokojna."  Jest to zdumiewająca opowieść ukazująca jak bardzo duchowo zmienia DBS. Sherry opowiada o najbardziej intymnych szczegółach swego trudnego życia, by przedstwawić wpływ DBS i triumfować w postaci znalezienia sensu dla innych. Jej historia to fascynująca mentalna wędrówka do świata cierpiących na bulimię i anoreksję.   

145. David H - DBS. Wersja polska rozszerzona 7.07.2002  CZĘŚĆ PIERWSZA: Tak piękne było jego światło, nie sposób opisać słowami, było jak wschodzące słońce; i on wznosił się jak słońce zza gór ku niebu. Miłość przenikająca każdą cząstkę mnie i ożywiająca moją duszę. Również planeta zmieniała się pod wpływenm Jego światła. Widziałem, jak góry się otwierają i tryskają w formie wodospadu. 23.07.2002 CZĘŚĆ DRUGA: Tu słyszalne są wszystkie myśli, więc nie sposób ukryć jakiegoś planu. Zamiast tego należy po prostu o nim głośno powiedzieć. Więc surowo orzekłem "kim jesteś?!!" a wtedy ona oderwała część całunu, który okrywał jej twarz i ukazała mi tylko kość i czaszkę. Jej szczęka szeroko się otworzyła, jakby była wyhaczona, a ona całokowicie wyszła ze swej togi i zeskoczyła w moim kierunku chcąc mnie ugryźć. To był mój lewy bark, moje duchowe ciało. Ból był ogromny, gorszy niż umieranie, więc gdy tylko chciała wygryźć ze mne moją duszę, padłem na kolana błagając Boga o pomoc.   David podawał nam swoją historię w kawałkach, wtedy kiedy miał czas. Warto było czekać, bo jego doświadczenie jest na prawdę niezwykłe!  To DBS jest specjalne też z tego względu, że pomaga pokazać, że geje nie idą dopiekła, tak jak twierdzą niektórzy skrajni fundamentaliści.

119. William Si - DBS.  Wersja polski rozszerzona  29.04.2002.  Przemierzając tą przestrzeń, która wydawała się nieskończona, a jednak nie była, wyczuwałem dusze będące cieniami. Rozumiałem czemu nie patrzą w światło - z powodu religii, którą tu na ziemi byli zmuszeni wyznawać. Czuli się niegodni patrzeć w kierunku światła przez czyny, których wcześniej dokonali.  Jest to opis trzeciego DBS Williama dokonany w świetle poprzednich dwóch oraz tego, co przeczytał. Cudowny, bardzo przyziemny punkt widzenia zaprezentowany przez jednego z członków IANDS w Salt Lake City.  

117. Emma Louise S - DBS. Wersja polski rozszerzona Rzadka relacja DBS z roku 1884  (czasy, kiedy nie było jeszcze samochodów), relacja z pierwszej ręki syna i wnuczki.   22.04.2002  "Mój dziadek przyprowadził kolegę znającego się na medycynie na konsultację. Gdy przebywali z nią, przestała oddychać i ani mój dziadek, ani jego kolega nie wyczuwali pulsu. Oświadczyli, że umarła, ale mój dziadek tak szybko się nie poddawał.  Szybko przygotował baterię, by pobudzić jej serce za pomocą elektrycznego szoku.  Zaczęła znowu oddychać i żyła następne 50 lat. "   To wspaniała opowieść DBS z klasyczną  i charakterystyczną symboliką i skutkami. Wszystko zdarzyło się jednak prawie100 lat przed tym jak Raymond Moody ukuł pojęcie DBS i długo przed pierwszym opublikowaniem jakiejkolwiek relacji.

108.  Analisa D - DBS Wersja polska rozszerzona "Pamiętam tylko, że byłam w szpitalnej sali i nagle otoczyło mnie to jasne, żółtawo-białe, prawie złote światło. W oddali było jeszcze jaśniejsze, a ja oglądałam je tak, jakby nakładało się ono na krajobraz widoczny z okna. Wtem w jakiś sposób zostałam wciągnięta w to światło, a uczucie to jest najtrudniejszym do opisania uczuciem spokoju i miłości jakie kiedykolwiek czułam. To było jak ekstaza."  
Zdumiewające porównanie błogiego DBS i przeżycia podobnego do DBS, ale doświadczonego w czymś w rodzaju piekła. 6.04.2002  

107.  Tom P - DBS Wersja polska rozszerzona    "Gdy moje serce ustało, bylem świadomy, że staję się nieważki i odchodzę, a właściwie unoszę się ze szpitalnego wózka  w izbie przyjęć. Było tam biało i spokojnie. Zastanawiałem się jak się uniosłem bez napięcia kręgosłupa. Wtedy się obudziłem i zobaczyłem jak zajmują się mną po przeprowadzeniu terapii szokowej. Czuję się w dużym stopniu tak jak kiedyś, w ogóle nie boję się śmierci."  DBS w początkowym stadium wyjścia z własnego ciała.  6.04.2002

106.  Kara DBS: Wersja polska rozszerzona  "Można to opisać jak lot przez przestrzeń kosmiczną połączony z przeżywaniem na nowo pewnych nierozwiązanych wydarzeń w twoim życiu." Przeżycie DBS związane z porodemCo w tym doświadczeniu jest tak niezwykłego to przegląd życia, w którym Kara przestała czuć się winna spowodowania wypadku samochodowego gdy zobaczyła, że to nie była jej wina. 21.03.2002  

104. JM - DBS  Wersja polska rozszerzona   "Byłem zupełnie zrelaksowany i czułem ogromną miłość. Wydziałem cienie ludzi z boku po obu stronach, którzy znali mnie, ale ja nie znałem ich. Ale...oni byli moją  rodziną. Słyszałem najpiękniejszą muzykę i poruszałem się w tunelu w stronę światła. Wiedziałem, że to światło to Bóg.  
 DBS powiązane z utonięciem dziecka.  21.03.2002

103. Daniel E - DBS  Wersja polska rozszerzona "To wydawało się naturalne. Miałem automatyczny przegląd całego mojego życia - każde najmniejsze przeżyte wydarzenie wraz z odczuwanymi uczuciami, ale oglądane obiektywnie. Oglądałem je jak panoramiczny film. Od urodzenia aż do śmierci w sposób liniowy. Obserwowany bez smutku czy wyrzutów sumienia."
Tak głębokie przeżycie, że zajęło mu 7 lat by zacząć się choćby nad nim zastanawiać!  14.03.2002 


102. Gail T - DBS Wersja polska rozszerzona "Kiedy opuściłam swoje ciało nie opuściły mnie myśli i uczucia. Dlatego dusza, moja dusza na prawdę opuszcza ciało jako energia (myśl/uczucie). Nie potrafię powiedzieć jak daleko lub jak szybko podróżuje. Jestem pewna, że dostałam się do innego wymiaru - z fizycznego do jakiegoś innego, gdzie wszystko jest myślą/energią. Każde inne światełko jakie widziałam to była inna dusza. Unosiłam się w rzece dusz."
To DBS spowodowało poszukiwanie dusz. W fascynujący sposób opisuje piekło. Jest to jedna z nielicznych osób, które przeżyły DBS i chciały powrócić na ziemię! 11.03.2002 
  

95.   William S DBS  2/3/2002  DBS 505   Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "w ich środku było jasne światło i nagle zdałem sobie sprawę, gdzie byłem, przypomniałem sobie te programy, gdzie ludzie mówili, nie idź do światła, czego i tak nie chcialem zrobić i tez nie wiedzialem co zrobić powinienem " 
Rozeznanie w DBS zdominowane przez deczje bylych DBS innych ludzi.Idea reinkarnacji

94.   Jon DBS  2/3/2002  DBS 502   Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Pierwsze co ujrzalem to ze widzialem co sie wydarza jakby przede mna,z punktu w gorze przy scianie i cale pomieszczenie gier video .Widzialem starszego i wiekszego chlopaka ktory odciagal ode mnie innego towarzysza ktory chwile wczesniej kopal mnie w bok mojej glowy" 
Przezycie DBS w wielu lat 13 z powodu walki.

93 Larry DBS  5/10/2000  DBS 10047   Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Marguy). (in Polish by Anetka.)  " wiec jestem tu,patrze na pomaranczowo- zolta kule.Troche sie boje.Nie wiem jak jest w piekle ale tu jest pieknie.Wtedy nagle,jak tunel wizji szukam w dole tego tunelu.Male rozowe swiatlo przemienilo sie w niebiesko zielone.Tak jakby moje zycie dobieglo koncu.Znowu jestem w gorze i patrze na pomaranczowo zolta kule,byla bardzo mieciutka -i bardzo goraca -zajrzalem do tunelu.Wszystko jest spokojne,cisza jak w grobie, bardzo cicho.Nie mam pojęcia, ale wiem, że nie jestem na naszym świecie. Wiem! Nagle pojawił się ten głos. To nie był mężczyzna czy kobieta, nie był przepiekny lub miękki. Słyszeliscie juz o sobowtórach. Sobowtór nie potrafi naśladowac tego głosu. Powodem jest to, że jest tylko jeden taki głos . Kiedy słyszysz ten głos, wiesz, że to ten głos.Nie potrafie opisac tego glosu.Nie byl mocny;i nie byl moim;nie byl miekki.Po prostu glos!Nie potrafie naprawde wytlumaczyc.Nie rozbrzmiewal w mojej glowie bo ten glos ze mna rozmawial.Nie wiem co mowil.Pamietam tylko dzwiek glosu ktory mowil:"musisz wracac.Nie jestesmy jeszcze na ciebie gotowi" 

92.   Anne DBS  2/8/2002  DBS 491   Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Marguy). (in Polish by Anetka.)  "Dowiedziałam się, że prosty uśmiech, dobre słowo może zmienić życie człowieka. Otrzymałam dar wiedzy, wizji i duchowej świadomości tego, co robi wszechświat." 
Doswiadczenie bliskim smierci pielęgniarki w związku z operacją i wstrząsu septycznego.

91.   Chae DBS  2/8/2002  DBS 494   Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Marguy). (in Polish by Anetka.)  "Kazdy dal mi odczuc ze przybylam do domu a ja tak bardzo chcialam z nimi pojsc.Cieszylam sie juz i moje zycie na ziemi nie martwilo mnie juz wcale,wiedzialam ze wszystko bedzie w porzadku nawet jesli zadecyduje pozostac z tymi sympatycznymi istotami.. 
DBS podczas operacji,ciaza w wieku 18 lat.

90.   Traci DBS  1/12/2002  DBS 494   Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Marguy). (in Polish by Anetka.)  "wiedzialam ze gdybym tylko potrzebowala -pomysl,forme komunikacji-moglabym sie o tym dowiedziec -jednak nie bylo takiej potrzeby".Interesujacy wglad w "pustke". 
DBS w wieku lat 16.

88.   Dziadek Ricarda DBS  3/25/1999  DBS 10064   Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Marguy). (in Polish by Anetka.)  "Na miejscu czekala na niego grupa ludzi.Byli ubrani w biale szaty z przodu na szacie mieli namalowany kwiat rozy. To było realistyczne przedstawienie kwiata, z dwoma liśćmi na każdej stronie. Jeden z mężczyzn trzymał jeden rozany pak w dłoni i wsunął go do dloni mojego dziadka." 
DBS z Portugali,opowiedziane przez wnuka.Bardzo efektowne i znaczące silne wrażenia wizualne.

87.   Evelyn DBS  12/9/2001  DBS 487   Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Marguy). (in Polish by Anetka.)  "Jasne swiatlo ktore w miedzyczasie zmienialo sie w biala postac,zblizalo sie do mnie.Wszyscy ucichli gdy zblizyl sie do mnie.Twarz blyszczala,byla usmiechnieta i spokojna.Odczuwalam nawet ciepla energie tej postaci" 
DBS z Danii podczas operacji

86.   PJ DBS  12/16/1999  DBS 480  Oryginal po angielsku in Polish by Joanna.  "Uderzajace jest dla mnie to ze nawet po tylu latach cale doswiadczenie wydaje sie byc tak realistyczne, komfort I spokoj a takze wyraziste kolory I detale krajobrazu ktore normalnie bylyby rzecza oczywista." 
Dwa doswiadczenia DBSs, obydwa to wzrokowe spostrzeganie wydarzen majacych miejsce w duzej odleglosci od ciala.

85.   Gina DBS  12/9/2001  DBS 474  z Kanady.  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Nastepnie co pamietam ,to ze przechodze przez tunel w kierunku bardzo spokojnego i pieknie jasnego swiatla.Bylam pelna poruszajacych sie form,ktore byly czysta energia.To bylo piekne miejsce,pelne milosci.Pamietam ze kochalam tam byc i mialam uczucie zdziwienia z powodu milosci ktora tam otrzymalam.Zrobilam przeglad mojego zycia i dostalam oszacowanie siebie" 
DBS z powodu wypadku samochodowego w wieku lat 17.

84.   Jackie DBS  12/9/2001  DBS 472  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Powiedzialam jej ze zaczelam szybowac i widzialam wszystkie wydarzenia...to dzialo sie naprawde ale ona bala sie tego i zdenerwowala sie tym...ze tak dokladnie opowiedzialam o moim doswiadczeniu." 
DBS w wieku lat 7 z powodu krwawienia wewnetrznego brzucha.Dokladna percepcja opuszczenia ciala.

83.   TO DBS  12/9/2001  DBS 477  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "No dobra,nie bylo u mnie bialego swiatla za to przepiekne,uspakajajace ,cieple swiatlo miodowego koloru-w kolorze ktorego nigdy wczesniej jeszcze nie widzialam.Jedynie jak potrafie je opisac to ze mialo fioletowo/bialo/niebieski blyszczacy kolor-jak basen pelen kolorow(nie byl to tunel,naprawde)bylo niesamowicie blyszczace.Chcialam je wchlonac....zatopic sie w nicm." 
DBS z powodu ugryziecia przez pajaka/ czarna wdowe

82.   Alan DBS  2/8/1999  DBS 10049  Oryginal po angielsku in Polish by Joanna.  "... jasny promien zlotego swiatla rozjasnil ciemnosci. Jeden z promieni uderzyl mnie w piersi. Nie czuje bolu ale przewracam sie I nie moge sie poruszyc. Ktos mnie podnosi I kladzie na stole lub lozku. Ktos mnie pyta czy chce isc z nimi czy czekac na pomoc. " 
Zazwyczaj tego typu przezycia towarzysza bardzo ciezkim obrazeniom ciala. Warto zauwazyc ze generalnie w DBS tego typu doswidczenia nie sa typowe.

81.   Jerome DBS  10/27/2001  DBS 428  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Anja). (in Polish by Anetka.)  "Potwierdzenie, że moja tożsamość nadal istniała było zdecydowanie najbardziej spektakularne z mojego doświadczenia. Uświadomieniem sobie, że moje myśli miały ogromny wpływ na mój stan psychiczny był "przerażające" - ale dobrą rzeczą było to, że dowiedziałem się (chyba), że muszę pracować, by mieć zupełnie pozytywne doświadczenie jeśli opuszcze na zawsze moje ciało ." 
DBS wyniku zatrzymania akcji serca. Interesujace doswiadczenie opuszczenia ciala.

80.   Kelly DBS  10/27/2001  DBS 426  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Istota bylo samym zlem,byla negatywna.Nie wiedzialam ze istota ,chciala mnie ze wzgledu na moja sile i moc" 
Doswiadczenie bliskiej smierci wynikle z komplikacji przy operacji chirurgicznej mozgu podczas ktorego doszlo do spotkania z zla istota.

79.   David O DBS  10/27/2001  DBS 408  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Zrozumiałem, jak myśli i czyny ludzi maja wplyw na energie planety. Wskazano mi dusze, które sie zagubily i dusze, które próbowały pomóc im dostac sie do światła. Pokazano mi aury ludzi i naszej planety i wyjaśniono jej cel" 
DBS przez przedawkowanie narkotykow/ zatrucie.Bardzo transcendentne doświadczenie.

78.   Burke DBS  10/27/2001  DBS 390  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  "Wiedza wpadła do mnie, jakby to był ostatni odcinek w procesie doskonałości doskonaląc harmonię, której byłam teraz częścią" 
DBS z powodu prawie-utonięcia. Otrzymała ogromną wiedzę.

77.   Val DBS  10/27/2001  DBS 389  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Anja). (in Polish by Anetka.)  "gdy stwierdzilam ze nie potrafie dalej isc bo mnie za reke trzyma moja mama,bylam taka rozdarta....z jednej stony nie chcialam opuscic rodziny a zdrugiej znowu chcialam byc przy tej osobie ktora czekala na mnie w swietle." 
DBS podczas operacji i interesujaca relacja Matki pacjentki.

76.  Alexa DBS 9/30/01. 

75.   Joanna DBS  1/12/2002  DBS 10051  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Anja). (in Polish by Anetka.)  "jeszcze nigdy nie widzialam ani nie wyobrazilam sobie takiego miejsca pelnego czystosci i pokoju.Spokoj i cisza jakiej jeszcze nigdy nie zaznalam" 
DBS w zwiazku zatrzymaniem akcji serca ,przed i po doswiadczeniem polaczone z bardzo ciezkim zyciem.

74.  TS Wizyty Aniola  7/7/2002  Other 10063  Original in Englisch. (in Polish by Jo.)    W 1983 roku bylam w ciazy I oczekiwalam narodzin mojego dziecka w sierpniu 1983. Od poczatku stycznia kazdej nocy okolo trzeciej nad ranem pojawial sie aniol mowiac, “Ona nie jest dzieckiem ktore bedziesz mogla zatrzymac”.
Poruszajaca historia pielegniarki opisujacej wizyty aniola przpowiadajacego przyszlosc jej nienarodzonego dziecka. Nie jest to historia opisujaca doswiadczenia z pogranicza smierci ale nalezy do spectrum doswiadczen w tej dziedzinie.

73.   Linda B DBS  12/9/2001  DBS 10053  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Anja). (in Polish by Anetka.)  ’Als ich meine Augen oeffnete war ich in der Hoelle! In einer besonderen Abteilung in der Hoelle’ 
Innere Bluting resultierte in einer DBS mit Bildern typisch fuer die Hoelle und dem Himmel.

72.   Tee DBS  9/30/2001  DBS 10054  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  Nic nie jest bardziej trudne do opisania.Nie bylo zadnych sensorycznych wrazen czy wyjscia.Nie wiem po prostu jak to inaczej nazwac by opisac "ciemnosc" czy pustke 
Przerazajace "puste" DBS w zwiazku z wypadkiem samochodowym.

71.   Jerry B DBS  10/18/2001  DBS 10001  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  To co pokazal mi tego dnia pan BOG przewyzsza wszelkie pojecie i slowa,nie ma nawet takich ktorych mozna by uzyc by opowiedziec o tym doswiadczeniu,jednak postaram sie jak najbardziej potrafie i przekaze moje przezycie slowami ktore sa mi tutaj na ziemi dostepne 
DBS zwiazane z zatrzymaniem akcji serca

70.   Duane DBS  5/18/2001  DBS 406  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  ’ Obwohl vieles von dem, was um mich herum passierte, auf meiner linken Seite war, rechts oder hinter mir, mußte ich mich nicht umdrehen um es zu bezeugen, weil ich volle 360° rund um mich herum sehen konnte, einschließlich vieler Dinge die unmittelbar in der Nähe auf einmal passierten.’ Wirklich bemerkenswerte  
DBS durch Beinahe-Ertrinken, eine weitere ‘du mußt es lesen’ für jene, die an NTE's interessiert sind.

69.   Ellen DBS  10/18/2014  DBS 10004  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid). (in Polish by Anetka.)  ‘Die Geräusche hörten sich an, als ob seelenerweichende Schreie - nicht Schreie wegen Schmerz, aber Schreie von der Seele), von dem Feuer hinter ihm ausgestoßen würden. Ich versuchte mich zurückzuziehen, aber bemerkte, daß ich es nicht konnde.’  
DBS im Zusammenhang mit einer Geburt mit angsterregenden Elementen.
68.   `Bones`prawie ze w niebie na moim harleyu  8/12/2001  DBS 10005  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid).  (in Polish by Anetka.)    ‘Ich entschied mich gerade, ob ich leben oder sterben wollte. Weil für irgendeinen unbekannten Grund, schaute es so aus, als ob ich eine Wahl hätte.’  
DBS nach einem Motorrad-Unfall.

67.  Pepa DBS  4/22/2001  DBS 2  Oryginal po angielsku.(na niemiecki tlumaczyla Ingrid).  (in Polish by Anetka.) Es war wie wenn ich im äußeren All sei, alles um mich herum war in Stille, der gesamte Kosmos war rund um mich, aber ich fürchtete mich nicht oder hatte eine schlechtes Gefühl.Ich fühlte mich voll Hoffnung, energetisch, lebendig. So als ob alle meine Träume wahr geworden wären. Alles auf einmal. 

66.  Michael G DBS 3/1/2001  DBS 10006.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Bylem teraz w domu,w bezwarunkowo kochajacym,bialym swietle, ktore odnowilo moja Dusze"
DBS podczas operacji.

65.  SW DBS 3/4/2001  DBS 308.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Anja i Hermann) (in Polish by Anetka.)  To bylo zabawne i spodobalo mi sie,wierze ze Bog ze mna rozmawial a ja chcialam tak bardzo przekroczyc ostatnia bariere jednak glos powiedzial mi ze jeszcze nie moge,ze nie nadszedl jeszcze moj czas."
DBS podczas operacji w wieku lat 9.

64.  Valerie DBS 3/4/2001  DBS 298.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Musialam poddac sie operacji.....w ktorej zostalam poddana kontrolowanej symulacji smierci...tylko w ten sposob mozna bylo przeprowadzic operacje na mozgu....przeplyw krwi zostal calkowicie wstrzymany zeby uchronic mnie przed krwotokiem i udarem mozgu.."
Interesujące DBS w trakcie operacji neuro-chirurgicznej, przez znaczne ograniczenie przepływu krwi w mózgu.

63.  Miguel DBS 3/4/2001  DBS 304.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Nie widzialem nikogo jednak czulam,ON byl obok mnie,pelen milosci i radosci,a ja chcialem zostac jednak to nie nadszedl jeszcze moj czas ,wiec wyslano mnie z powrotem do mojej rodziny.
DBS w wieku lat 10 z Meksyka.

62.  Cougar DBS 10/18/2014  DBS 10002.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Miałem krótkie, powierzchowne i dwa głębokie doświadczenia`.
Bylem w niebie i w piekle i dokonalem pozornych zmian przez te doswiadczenia`Trzy DBS ( mile i piekelne) i przerazajace nastepstwa.

61.  John F DBS 12/3/2000  DBS 171.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  `Pomyslalem zeby sie bardziej przyblizyc i nagle znalazlem sie na skraju zlotego miasta.Ujrzalem male wodospady w ogrodzie pelnym kwiatow ktore byly po prostu przepiekne.
Czulem sie tak dobrze``bardzo dokladnie opisane DBS i spotkanie z JEZUSEM.

60.  Judith D DBS 12/3/2000  DBS 233.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  jednak widzialam cala scene w sali operacyjnej.Troche bylo ciemno zato bardzo spokojnie.Pamietam ze myslalam ze wszystko skonczy sie dobrze i kazdy pozniej mnie zrozumie.Niebylo nic czego musialabym sie z powodu mojego doswiadczenia bac.Bylo tylko cudownie`
Przezycie DBS z elementami OBE z powodu operacji na sercu.

59.  Bette DBS 4/29/2001  DBS 10008.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)   Gdy zarzadzajacy cmentarzem zjawil sie( byl rowniez ratownikiem) w calym tym zamieszaniu ktore wlasnie sie dzialo-lezalam na plecach,oczy zamkniete-widzialam jednak jego stopy,sznurowki w butach nie byly zawiazane i nie mial nawet ubranych skarpetek.

58.  Az DBS 4/22/2001  DBS 10009.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Rzadko spotykane,nie zachodnie DBS z Iranu.  Bylam taka szczesliwa i wlasciwie czulam sie jak 8 albo 9 letnie dziecko,ktos podszedl do mnie i powiedzial mi ze zostal wyslany by mnie stad zabrac,jednak odpowiedzialem ze to nie jeszcze moj czas...

57.  Lisa B DBS 10/1/2001  DBS 273.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Widzialam przyszlosc.......... Mogę tylko słuzyc temu celowi, jeśli zgubie lek przed odrzuceniem i moje nastawienie,że inni ludzie mają kontrolę nade mną etc ...wtedy moge dzialac z czystej milosci -bez zadnych komplikacji......
DBS z ktorym podzielila sie z nami jest bardzo pouczajace w madrosci duchowej.

56.  Tim DBS 4/22/2001  DBS 10010.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Kazda ognista kula reprezentowala przerozna i niewyobrazalna rzeczywistosc.Kazda byla wyjatkowa i kazda inna.Dopiero pozniej zrozumialem ze kule oznaczaly wszystkie rozne rodzaje i krolestwa zycia``
Zadziwiająco szczegółowe DBS w wieku 2i 1/2 lat.

55.  Jennifer DBS 12/3/2000  DBS 10011.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  Tymczasem ci ktorzy ida do przodu droga milosci,zrozumieli co jest najwiekszym skarbem na ziemi
DBS w wieku 8 lat, spowodowane upadkiem z duzej wysokosci.

54.  Ruthie DBS 12/3/2000  DBS 10012.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Moja mama i moj brat ktorzy nie zyja juz od 5 lat (umarli w odstepie 6 miesiecy,w ten dzien) przyszli odebrac mnie do domu"
DBS w polaczeniu z choroba.

53.  Derry DBS 2/8/1999  DBS 10044.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Mysle ze jednym z powodow dlaczego jeszcze zyje;dlaczego powrocilam na ziemie j to by potwierdzic ze swiat duchowy jest prawdziwy i przepiekny....."
DBS z powodu wypadku samochodowego.Niezwykle spotkanie z Jezusem.Dwa piekne wiersze

52.  Barbara DBS 9/23/2000  DBS 10013.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Ingrid) (in Polish by Anetka.)  "Odczuwam wewnatrz siebie prawie nieopisalne uczucie spokoju.Slowa nie potrafia tego oddac ,jest mi ciezko to oszolamiajace uczucie ktore mi juz zawsze towarzyszy ubrac w slowa"
Krotkie przezycie ze zdumiewajacym potencjalem na zmiane prowadzenia stylu zycia

51.  DBS August 5/7/2000   DBS 188.   Oryginal po angielsku. (tlumaczenie na niemiecki-Ingrid) (in Polish by Anetka.)  )."uznanie waznosci rodziny i przyjaciol,bo przez bezinteresowne wysilki naszej duszy poprzez nasz wlasny rozwoj,rytualy albo podroze przez zycie,pomagamy innym sie rozwijac.
Transendentne DBS prawnika.

50.  Karen - DBSWersja w języku polskim  5/7/00.  "W odpowiednim czasie przypomnę sobie kim na prawdę jestem i jaki jest mój cel na ziemi. Gdy skończę swoje zadanie tu, wrócę do domu"   DBS na skutek wypadku

49.  DBS induskiego lekarza 9/23/2000   DBS 10014.   Oryginal po angielsku. (tlumaczenie na niemiecki-Matthias) (in Polish by Anetka.)  Bylo to tak jakbym nie widzial wizualnie,bez zadnych dzwiekow.Znajdowalem sie w innym wymiarze istnienia.
DBS induskiego lekarza.Dobry opis doswiadczenia z nie zachodniej kulury.

48.  Delona DBS  9/23/2000  DBS 10015  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Christian.) (in Polish by Anetka.)  "Nie wiedzialam w tym czasie ze on (moj syn)byl w tak ciezkim stanie.Wyczulam jego prawa reke i zlapalam za nia.Ktos z ratownikow wlasnie wypowiedzial ze stracilismy jego matke.Wtedy-reka w reke,poszlismy ja i moj syn przez ciemny tunel.Na koncu tego tunelu czekali na nas przyjaciele i rodzina ktorzy juz wczesniej umarli"Wspolne doswiadczenie bliskim smierci matki razem z synem z powodu wypadku. 

47. Lisa M's DBS Wersja w języku polskim  5.03.2000. "Świetlna istota pokazała mi, że wszystko, co w życiu się liczy to miłość, wynikające z niej dobre uczynki, dobre słowa, myśli itp. Wszystko to, co zostało wypowiedziane, zrobione lub nawet pomyślane, a nie miało w sobie miłości - było niezrobione, niepomyślane. Nie miało znaczenia, po prostu nie istniało Przeżycie transcendentne spowodowane utonięciem. Lisa miała wtedy 5 lat. Na prawdę wspaniałe!  Zapraszamy również na stronę:  http://clix.to/realitycenter   

46.  C DBS  8/15/1999  DBS 102  Oryginal po angielsku (tlumaczenie na niemiecki-Christian). (in Polish by Anetka.)  DBS z powodu gwaltu 

45.  James DBS  7/18/1999  DBS 110  Oryginal po angielsku ( tlumaczenie na niemiecki -Hermann) (in Polish by Anetka.)  Samobojstwo fizyka.

44.  Sammy DBS  7/18/1999  DBS 109  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Anja.) (in Polish by Anetka.)  DBS po ataku serca

42.  Greg DBS  7/5/1999  DBS 103  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Christian.) (in Polish by Anetka.)  DBS przez wypadek samochodowy 

41.  Rachel Prawdopodobieństwo DBS  6/18/1999  Prawdopodobieństwo DBS 101  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Anja.) (in Polish by Anetka.)  

40.5  Brian B Prawdopodobieństwo DBS  6/7/1999  Prawdopodobieństwo DBS 95  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Ingrid.) (in Polish by Anetka.)  Mehrfacher Herz-und Atemstillstand über einen Zeitraum von 60 Tagen.

40.
 Guy DBS  6/7/1999  DBS 95  Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Anja.) (in Polish by Anetka.)  DBS in der Intensivstation.  Anwesenheit von Jesus.

39.  Peter DBS 7.5.1999.  DBS 10016.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  Doswiadczenie bliskim smierci (NDE) artysty,ktory przeszedl przez to przezycie jako male dziecko.Jako artysta wlacza swoje doswiadczenie do swoich prac.Podanych jest pare przykladow.

38.  Harold DBS 5/25/1999  DBS 87.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  Doswiadczenie (NDE) zawiera specyficzne informacje na temat zycia.

37.  Rosemary DBS 12.5.1999.  DBS 79.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Anja) (in Polish by Anetka.)  Dzieciece NTE doswiadczenie bliskim smierci (wiek 12)

36.  Pul DBS 11.5.1999.  DBS 78.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Hermann) (in Polish by Anetka.)  Doswiadczenie (NDE) z przepowiednia dla obecnego czasu

35.  D DBS 22.3.1999.  DBS 81.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Patricia) (in Polish by Anetka.)  Tajemnicze doswiadczenie bliskim smierci ( NDE ) potencjalnie weryfikowane w skutkach fizycznych

34.  Rena KPS 25.3.1999.  ADC 10061.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Patricia) (in Polish by Anetka.)  "on przyszedl do mnie i powiedzial ,kocham cie.Teraz nie moge dluzej zostac z toba ale ktoregos dnia bedziemy znowu razem"
Komunikacja po smierci jest jedna z mozliwych opcji ktore zawieraja doswiadczenia bliskim smierci (DBS)

33.  Patti DBS 22.3.1999.  DBS 10017.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Patricia) (in Polish by Anetka.)  "Zaraz po tym kiedy opuscilam moje cialo,pokoj zalala fala bardzo bialego swiatla i piekna kobieta z czarnymi ,dlugimi wlosami,w bialej sukni utkanej ze zlota przeszla przez swiatlo do mnie.Wyciagnela do mnie dlon i dala mi wybor,albo za nia podazyc do swiatla albo pozostania tu na ziemi w moim ciele.Najpierw bardzo chcialam za nia pojsc bo przezywanie tego bylo tak piekne i przepelnione spokojem,nie odczuwalam wogole bolu w czasie gdy otulalo mnie swiatlo"
DBS (doswiadczenie bliskim smierci) przy narodzinach dziecka.

32.  Jean DBS 17.3.1999.  DBS 10061.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Patricia) (in Polish by Anetka.)  "W tym historycznym czasie moglam sie calkowicie wczuc w okres tej periody,z jej muzyka,architektura,stylem ubioru,politycznej mysli i literatury"

31.  Deja-Vu Experience 18.3.1999.  Other 10018.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  "Siegnalem w rozbita szybe auta i pociagnalem za reke chlopca ktory stracil swiadomosc.Tym chlopakiem bylem ja".
Niesamowita historia ktora wyroznia sie od wszystkich innych ktore znamy jako doswiadczenie bliskiej smierci.

30.  Karen S DBS 17.3.1999.  DBS 10058.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Hermann) (in Polish by Anetka.)  "Rozmawialismy o moim zyciu i na tematy religijne,rowniez o tajemnicach duszy jak na przyklad o fakcie ze sie rodzimy i musimy wszystko zapomniec by odniesc tutaj na ziemi sukces.

29.  Minister DBS 3.16.1999.  DBS 10020.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Hermann) (in Polish by Anetka.)  "Podczas gdy zostalem wepchniety z powrotem do ciala, nie slyszalem zadnych slow tylko je czulem.Tak po prostu.....jeszcze nie jestes gotowy......widzialem kto mnie na powrot wepchnal i kto ze mna rozmawial.To byl "Yeshua Hamashia",hebrajski tytul Jezusa Chrystrusa.Doswiadczenie pastora wywolane porazeniem pradem mocy 4.500 wolt.

28.  Cynthia DBS 3.6.1999.  DBS 10021.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  "Odczuwam wewnatrz siebie prawie nieopisalne uczucie spokoju.Slowa nie potrafia tego oddac ,jest mi ciezko to oszolamiajace uczucie ktore mi juz zawsze towarzyszy ubrac w slowa"
Krotkie przezycie ze zdumiewajacym potencjalem na zmiane prowadzenia stylu zycia

27.  Brad K DBS 6.3.1999.  DBS 10022.   Oryginal po angielsku (tlumaczenie niemieckie Christian) (in Polish by Anetka.)  Przezycie doswiadczenia bliskim smierci jako 2,3 letnie dziecko i ponownie jako dorosla osoba.

26.  Linda DBS 28.02.1999.  DBS 10023.   Oryginal w jezyku angielskim ( tlumaczenie na j. niemiecki Christian) (in Polish by Anetka.)  Przezycie jako male dziecko

25.  Donna DBS 23.02.1999.  DBS 10026.   Oryginal w jezyku angielskim ( tlumaczenie na j. niemiecki Christian) (in Polish by Anetka.)  Przedawkowanie narkotykow- widziala i slyszala glosy podczas "smierci"

24.  David - DBS. Wersja w języku polskim   2/22/99.  "I only lasted ten seconds in the Seventh Heaven. Whole galaxies could be created with the light there with total ease."
Remarkable tour of the seven levels of heaven

23.  Charles E DBS 20/02/1999.  DBS 10026.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)  Zatrzymanie akcji serca i uderzenie pioruna. Ciekawe DBS.

22.  Wizja stworzenia swiata z 17/02/1999.  DBS 10057.   Orginal po angielsku tlumaczenie niemieckie Christian (in Polish by Anetka.)  Swiadek twierdzi ze mial doswiadczenie bliskim smierci. Protokol zawiera szczegolny wiersz

21.  Jonathan DBS 17/02/1999.  DBS 42.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von MF) (in Polish by Anetka.)  W epilogu nastepuje opis zmian prowadzenia stylu zycia po doswiadczeniu NTE

20.  George DBS 2/23/1999.  DBS 10028.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)  krotkie,nie farbowane a jednak George jest tym bardzo poruszony!

19.  Joe DBS  2/22/1999  DBS 10029   Original in Englisch ins Polish by Daria.  Krótkie, proste i wzruszające.

18.  Christianne DBSs 2/20/1999.  DBS 10030.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)  Pięć oddzielnych doświadczeń bliskich śmierci.

17.  Israel DBS 8/22/2002.  DBS 10031.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)  

16.  Diane DBS 3/3/2002.  DBS 21.   Original in Englisch (ins Deutsche übersetzt von Christian) (in Polish by Anetka.)  
Bardzo niezwykle.

15.  Sarah - DBS Wersja w języku polskim Relacja opowiedziana w audycji w stacji Art Bell (4.02.1999) i powtórzona (w sobotę 20.03.1999). Historia, która zdumiała miliony słuchaczy!   Specjalnie dla odwiedzających DBSRF Zupełnie nowe informacje na temat przeżycia Sarah znajdziecie na końcu jej relacji (link powyżej). Naprawdę NIEZWYKŁE! 

14.  Samobójstwo DBS  2/8/99. Doświadczenie 10046    Oryginal po angielsku (na jezyk niemiecki tlumaczyla  Christian) (in Polish by Anetka.)

13.  Doświadczenie Mary  2/9/99. Doświadczenie 10034    Original in English, Translated to Polish by Ola

12.  Doświadczenie Paul  2/8/99. Doświadczenie 10035    Original in English, Translated to Polish by Ola

11.  Doświadczenie Więźnia  2/8/99. Doświadczenie 10036  Original in English, Translated to Polish by Ola

10.  Doświadczenie Teen  2/8/99. Doświadczenie 10037  Original in English, Translated to Polish by Ola

9.  Śmierć kliniczna żołnierza Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

8.  Śmierć kliniczna dziecka Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

7.  Trzy siostry Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Pawel

6.  W BOSKIM ŚWIETLE Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

5.  Australia DBS (Rene' Hope Turner's DBS) Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

4. 
Dwadzieścia lat później: Wspomnienia mojej śmieci i jej skutków na moje życie. 
Wersja w języku polskim ... Niezwykła kolekcja mądrości zdobytej podczas DBS!  

3.  KIEDY ZATRZYMAŁ SIĘ CZAS Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

2.  NA ZAWSZE ZMIENIŁA SIĘ MOJA WIZJA ŻYCIA  Wersja w języku polskim Original in English, Translated to Polish by Agnieska

1.
 
Dr. George Rodonaia - DBSWersja w języku polskim   Czy na prawdę był martwy przez trzy dni?  Zdecyduj sam.  

  Archiwum DBS 2006 (pierwsza połowa)
  Archiwum DBS 2005 (druga połowa)f
  Archiwum DBS 2005 (pierwsza połowa)
  Archiwum DBS 2004 (druga połowa)f
  Archiwum DBS 2004 (pierwsza połowa)

  Archiwum (2003)
  Archiwum DBS 2002 (druga połowa)f
  Archiwum DBS 2002 (pierwsza połowa)
  Archiwum DBS (1998-2001) 

Copyright1999 by Dr. Jeff and Jody Long

Staff Emails
e-mail:   Webmaster:  Jody A. Long