Bernie N DBŚ
Home Page Nadesłane przeżycia (NDE) Napisz o swoim przeżyciu


Opisz Doświadczenie:

Pamiętam, że zostałem przewieziona karetką z Sandusky w stanie Michigan do szpitala. Nie jestem pewien, czy pamiętam przyjazd do Lapeer - pamiętam jedynie wyjazd z Sandusky. Znalazłem się w ciemnej pustce. W całkowitej czerni. Nie było żadnych granic, niczego, czego można by dotknąć, niczego do zobaczenia, powąchania czy posmakowania. Byłem zupełnie odseparowany od całego stworzenia. Nie miałem wrażenia unoszenia się, a jednak wokół mnie - ani nade mną ani nade mną - nie było niczego stałego, co mógłbym zobaczyć lub dotknąć. Nie było tam nic oprócz mnie. Sam w ciemności. Mogłem jasno myśleć, ale nie było niczego, z czym mógłbym wejść w interakcję. Nie było radości, szczęścia, strachu ani smutku - tylko pustka i samotność.

Informacje Ogólne:

Płeć: Mężczyzna

Data wystąpienia DBS: 21-28 czerwca 1997

Czy w czasie twojego doświadczenia wystąpiło związane z nim zdarzenie zagrażające życiu? Nie     Udar mózgu wywołany problemem kardiologicznym. Skrzeplina dostała się do mózgu, powodując udar.

Elementy DBS:

Jak oceniasz treść swojego doświadczenia? Pozytywnie

Czy są jakieś leki lub zabiegi, które mogły mieć wpływ na to doświadczenie? Nie

Czy to doświadczenie w jakikolwiek sposób przypominało sen? Nie! Sny się zacierają. Tamto doświadczenie jest we mnie dzisiaj, po jakichś siedmiu latach tak samo żywe, jak w czasie wystąpienia. Nadal wywołuje we mnie lęk myśl, że mógłbym tam wrócić. Absolutnie nie chcę tam wracać!

Czy czułeś się oddzielony od ciała? Nie jestem pewien. Zdawało mi się, że będąc w tej ciemnej pustce, ciągle jestem nadal w ciele, choć moje ciało było w bardzo jasno oświetlonej, szpitalnej sali.

W którym momencie doznania twój poziom świadomości i czujności był najwyższy? Wysoki poziom świadomości. W pełni byłem świadom swojego odłączenia się od szpitalnej rzeczywistości, ale bez świadomości obecności tych, którzy twierdzą, że byli przy moim łóżku i moim ciele.

Czy czas wydawał się przyspieszać lub zwalniać? Nie

Proszę porównać swoje wrażenia słuchowe podczas doznania z codziennymi, które miałeś bezpośrednio przed doznaniem.   Nie

Czy wchodziłeś do tunelu lub przemieszczałeś się przez tunel? Nie. Była tylko ciemność. Żadnego tunelu, niczego nie było tylko ta ciemność.

Czy spotkałeś lub byłeś świadomy obecności  jakichkolwiek zmarłych (lub żywych) istot? Nie

Czy widziałeś jakieś nieziemskie światło? Nie

Czy zdawało ci się, że wkraczasz w jakiś inny, nieziemski świat? W wyraźnie mistyczne lub nieziemskie królestwo

Czy pojawiły się sceny z przyszłości? Nie

Czy dotarłeś do jakiejś granicy lub ograniczającej struktury fizycznej? Nie

Bóg, duchowość i religia:

Jaka była twoja religia przed doświadczeniem? Wychowanie w chrześcijańskim duchu. W chwili, gdy doszło do tego zdarzenia, nie byłem związany z żadnym kościołem. To się zmieniło.

Jaka jest teraz twoja religia? Przeszedłem drogę od skrajnie prawicowego nurtu zielonoświątkowego, poprzez studia nad literaturą chrześcijańską różnych tradycji, aż do poglądów bliskich lewemu skrzydłu katolicyzmu, pozostając w Kościele luterańskim.

Czy zmieniły się twoje wartości i przekonania z powodu tego doświadczenia? Tak. Moja wiara w stworzenie i porządek wpisany w to stworzenie wzrosła wielokrotnie. Wiem, że dane mi było ujrzeć przebłysk istnienia pozbawionego piękna Boga, które nas zewsząd otacza. Jeśli istnieje czyściec to ja w nim byłem.

Odnośnie naszego ziemskiego życia poza religią:

Doświadczenie na przestrzeni czasu było: Pozostało takie samo.

Jakie zmiany zaszły w twoim życiu po twoim doświadczeniu? Skutki udaru uniemożliwiły mi pracę zawodową.

Czy twoje relacje z ludźmi zmieniły się w jakiś szczególny sposób z powodu twojego doświadczenia? Teraz szanuję ludzkość i traktuję każdego, kogo spotykam z widoczną troską o jego dobrostan. Nie złoszczę się z powodów cudzych błędów i nie chowam do nikogo urazy, bez względu na to co powiedzą czy zrobią. Kieruję się ku Bogu po wskazówki i aktywnie poszukuję wiedzy, by móc się nią dzielić z innymi.

Po Doświadczeniu Bliskości Śmierci (DBS):

Czy doświadczenie było trudne do wyrażenia słowami? Nie

Czy masz jakieś psychiczne, niezwykłe lub inne specjalne zdolności po tym doświadczeniu, a których nie miałeś przed nim? Nie jestem pewien. Potwierdzenie istnienia porządku we Wszechświecie.

Czy jest jakiś fragment lub kilka fragmentów twojego doświadczenia, które są dla ciebie szczególnie znaczące lub ważne? Jedynym dobrym skutkiem tego zdarzenia było to, że wróciłem po nim do sali szpitalnej i swojego życia, jakie by się nie okazało. To doświadczenie zapisało się w mojej pamięci jako najgorsze, co mogło mi się przytrafić. Żadna jego część nie była dobra, było okropne od początku do końca.

Czy kiedykolwiek podzieliłeś się tym doświadczeniem z innymi? Tak. Ci, którzy słyszeli o moim doświadczeniu, byli nim poruszeni. Cud nauki, cud Boga. Lekarze badali mnie co miesiąc by ustalić, dlaczego nadal żyję - mówili, że to się powinno było udać. Pobożni wiedzą, że byłem w poczekalni do piekła. Wiem, że Bóg dał mi drugą szansę.

Czy kiedykolwiek w twoim życiu cokolwiek odtworzyło jakąkolwiek część tego doświadczenia? Tak. Czytanie o relacjach innych, którzy doświadczyli czegoś podobnego, zarówno dobrego, złego jak i najgorszego, sprawiło, że na nowo przeżywam te wydarzenia. To przeraża mnie nawet bardziej od samego tego doświadczenia, jeśli to wogóle możliwe. Ten strach, że mógłbym tam wrócić.

Czy jest coś jeszcze, co chciałbyś dodać mówiąc o swoim  doświadczeniu? Wystarczy doświadczyć tego raz, by uświadomić sobie, jak życie jest ważne i jak wspaniałym jest darem.