NDERF Ana Sayfa ÖAD’nizi Paylaşın En Son ÖADler

BILGE M OAD

 

1995 yılında ailece yemek yedik.sonra birden göğsüme bir acı saplandı.ben o ara bayılmışım.ama zihnimi kaybetmedim.bir boşluktaydım.hızlı bir şekilde uçuyordum.bir o yana, bir bu yana.sonra ben nerdeyim diye sormasya başladım.aşağıdaydım.uzanmıştım.sonra bir ışık gördüm.o ışığa doğru çekiliyordum.o kadar hafiftim.ellerimi uzattım o ışığa doğru sanki akıyordum.ışığın olduğu yer yeşillik bir yerdi.sular akıyordu altımdan sanki.sonra eller gördüm ellerimi tutan.tam o anda kızımın ve eşimin sesini duydum.başımı geriye çevirdim.onları gördüm.birden ellerimi o ellerden çektim.şimdi değil,şimdi değil diyordum.sonra yerdeki bedenimi gördüm.kalmalıyım, onu kaldırmalıyım diye düşündüm.çok ağırdı.içine girip zorla kalktım.o ara uyanır gibi oldum.suların içinden suların ayrılması gibi o yerden koptum.ayıldığımı söylüyorlar.ama ben bilincimi yitirmemiştim.hep kendimdeydim.olanların hep farkındaydım..bazen yine bayılıyorum.ama o tatlı duyguya ışık seline kapılıp gitmekten korkuyorum.bence ölüm kötü değil..

Deneyiminizi kelimelerle anlatmak guc mu?   Hayir     

Deneyim sirasinda hayati tehlike yasanacak bir durum olustumu?        Hayir     

Deneyim sirasinda tam olarak ne zaman en bilincli ve uyanik halinizdeydiniz?          her zamanında bilinçliydim.hiç uyumadım.

How did your highest level of consciousness and alertness during the experience compare to your normal every day consciousness and alertness?          Normal consciousness and alertness
         

Gorme duyunuz normalden daha gelismis bir hale geldimi?        Uncertain          önce bulanık gibiydi.gözlerimi açınca netleşiyordu.

Isitme duyunuz gunluk hayatinizdakinden farklilik gosterdimi?
          Evet    istediğim her sesi duyuyordum

Bilincinizin bedeninizden ayrildigini hissettinizmi?   Hayir

Deneyim sirasinda ne gibi duygular hissettiniz?      çok güzeldi.o kadar hafifitim ki.bedenim bana ağır geliyormuş gibi sanki.içim akıyordu.su gibi.

Bir tunelin yada kapali bir alanin icinden gectinizmi?         Hayir     

Bir isik gordunuzmu?      Evet    evet ışık gördüm.ilerdeydi.ben ona doğru akıyordum.sonra kendimi çektim.

Mistik bir varlikla karsilasma hissine kapildinizmi?            Evet    evet.eller ve insanlar vardı.uzaktaydı.yüzlerini görmedim.ellerimden tutup çekiyorlardı.

Gecmisinizin gozunuzun onunden gectigini hissettinizmi?          Hayir     

Deneyim sirasinda, daha sonradan kanitlan ve o sirada gormeniz/bilmeniz mumkun olmayacak olaylari yada kisileri gordunuzmu?    Hayir     

Cok guzel yada ozel baska boyutlari yada yerleri gordunuzmu? Evet    yeşillik ve suların aşgıdan aktığı bir yer gördüm.

Zamanin ve uzayin degisikligini hissettinizmi?         Hayir     

Ozel bir bilgiye sahip oldugunuzu, yeni bir seyler ogrendiginizi hissettinizmi?          Evet    evet daha hafif ve rahatkıl yaşadım.sanki gücüm artmıştı.bedenim yorgun ama ruhum iyileşmiş gibiydi.

Bir sınıra yada limiti olan bir alana vardiginizmi?     Evet    sınırı geçmek üzereydim.son anda ellerimi çektim.geçseydim bir daha dönemeyeceğimi biliyordum.

Did you become aware of future events?      Evet
          bu olayın sonrasındaki günlerde gördüğüm ama başkalarının gelecekleriyle ilgili olaylar birebir gerçekleşti.

Deneyim sonrasi, daha onceden sahip olmadiginiz doga ustu yada normal disi birtakim ozelliklere sahip oldugunuzmu?       Evet    insanların içinden geçenleri bazen anlıyorum.olacakları bazen biliyorum.içimden bir ses söylüyor.ama ben ona her zaman inanmıyorum.korkuyorum her şeyi bilmek istemiyorum.

Bu deneyimi baskalariyla paylastinizmi?        Evet    bana inanıyorlar. yalan söyleyen yada abartan biri değilim.bunkar yalan diyen hiç olmadı.

Olum Ani Deneyimi hakkinda bu deneyimden once bir bilginiz varmiydi?        Hayir         

Deneyimden hemen sonra (Gunler yada haftalar) bu deneyimi gerceklik acisindan nasil siniflandirirdiniz:          Experience was definitely real          korktum.farklı biri olduğumu düşündüm.

Deneyimin, size gore cok onemli bir yada birkac kismi varmiydi?          sanki bana ek bir zaman verilmiş gibi hissediyorum.bir şey yapmalıyım ama görevimne bilmiyorum. bekliyorum.eminim söyleyecekler.

Su anda bu deneyimin gercekligini nasil siniflandiriyorsunuz?    Experience was definitely real         kesinlikle gerçekti.aynı şeyi tekrar yaşamaktan korkuyorum ya daha ileri gidersem..

Deneyim sonrasinda iliskilerinizde kesin bir degisiklik oldumu?  Hayir     

Deneyimin sonucu olarak dini gorusleriniz degistimi?      
Hayir     

Deneyim sonrasinda, normal hayatiniz sirasinda meydana gelen bir olay yada hastalik sonucunda, bu deneyimin bir kismini yada tamamini tekrar yasadinizmi?          Evet    ara sıra acıya dayanamayıp bayıldığımoluyor.o dünyaya gidiyorum.ama hemen geri dönüyorum.bayıldıktan sonra ruhum şarj edilmiş gibi güçleniyor.bazen gücümün tükendğini hissettiğimde bayılacağımı biliyorum bir kaç gün içinde bayılıyorum .daha güçlenmiş olarak dönüyorum.son bayılmamda bana bir şeyler yapıyorlar demişim.anne beni verme onlara demişim.

Bu deneyim hakkinda baska eklemek istediginiz birsey varmi?   yok

Burada sorulan sorular deneyiminizi dogru ve tam olarak anlatmanizda yardimci oldumu?  Evet   

Lutfen bize sorulmasi gerektigini dusundugunuz diger sorularida soyleyiniz. Sizce uzerinde durulmasi gereken baska noktalarda varmiydi?   yok