Strona gł�wna NDERF
Nadesłane przeżycia (NDE)
Napisz o swoim przeżyciu

Tony D - NDE

OPIS DOŚWIADCZENIA: 

 

Wracałem właśnie ze szkoły. Zastanawiałem się dlaczego nie powinienem przechodzić pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Zrobiłem to chcąc przejść na drugą stronę ulicy. Następną rzeczą jaką pamiętam było unoszenie się nad swoim ciałem i oglądanie mojej mamy, która płakała, że nie żyję. Śmiałem się z tego, bo widziałem to wszystko z góry. 

Poczułem obecność innej osoby obok siebie. Nie przeszkadzało mi to, bo wydawało mi się, że on jest mi znajomy. Myślę, że to było "on", bo to w żaden sposób nie było mi przekazane. Pamiętam, że próbowałem odwrócić się w kierunku tej osoby i spojrzeć jej w oczy, ale nie mogłem skupić się na jego twarzy, patrzenie było prawie bolesne. Spojrzałem znów w dół by zorientować się co się tam dzieje. Widziałem, jak wkładają mnie do karetki. Ja w tym czasie prowadziłem rozmowę z tą osobą, śmiałem się.Gdy  znów na niego spojrzałem, wiedziałem, że dobrze go znam. Czułem, że znałem go nim przyszedłem tu na ziemię. Byłem bardzo szczęśliwy w jego obecności. Im dłużej się mu wpatrywałem, tym bardziej byłem przekonany, że bardzo dobrze go znam. Właściwie wiedziałem też, że znałem go nawet przed stworzeniem wszechświata. Widziałem to. 

Zwracał się do mnie używając jakiegoś innego imienia. Rozpoznawałem je. Jego słowo to było coś jak dźwięk, ale bardziej je czułem niż słyszałem. Wydawało mi się, że to mój najstarszy przyjaciel. Rozmowa obejmowała wszystko, nic nie brakowało. 

Poprosił, bym za nim poszedł. Poszedłem. Następnie pamiętam, że stałem przed wielką czerwoną księgą. Kazał mi na nią spojrzeć. Najpierw nic nie mogłem dostrzec. Było zamazane, jak jego twarz. Nagle wszystko zaczęło się rozjaśniać. Wszystko na co spojrzałem, było ruchomym obrazem. Byłem zaskoczony, że obrazy te były kolorowe. Na myśl przyszedł mi telewizor, ale kiedy to się działo, większość telewizorów była czarno biała. Im dłużej się w to wpatrywałem, tym szybciej przed oczami migały mi sceny. Po chwili wszystko się zatrzymało. Wtedy trochę rozmawialiśmy, nie wiem dokładnie o czym, ale wydawało mi się, że zapamiętam. 

Znów kazał, bym za nim poszedł. Szliśmy przez serię spiral o różnych kolorach. Gdy się zatrzymaliśmy, miałem wrażenie, że to spirale się poruszały, a nie my. I wtedy poczułem obecność innych istot. Było ich pełno. Widziałem wszystko z przodu, z tyłu, z boku. Gdziekolwiek zwróciłem swoją uwagę, zaraz widziałem to miejsce. Kogokolwiek nie zobaczyłem, zaraz czułem, że go kocham. Nie było żadnych rozróżnień co do płci. Były tylko istoty. Wiedziałem, że jestem w domu, a to wszystko było tak naturalne.  

Zdałem sobie sprawę, że czas już iść. Prawie natychmiast znalazłem się w szpitalu obserwując jak lekarze umieszczają mnie w czymś w rodzaju łóżka podobnego do kołyski. Nie podobało mi się to. Zobaczyłem obok siebie dziewczynę, którą znałem z sąsiedztwa. Byłem zawstydzony, że ogląda mnie w takiej kołysce. Obudziłem się w własnym ciele czując ogromny ból. Zobaczyłem swoją matkę, po czym znów straciłem przytomność. 

Czy byłeś pod działaniem jakichkolwiek leków bądź substancji, które mogły mieć potencjalny wpływ na Twoje przeżycie?     Nie

Czy Twoje doświadczenie trudno opisać słowami?    Tak

Czy w czasie tego doświadczenia istniało zagrożenie Twojego życia?          Nie

Jaki był Twój poziom świadomości i czujności podczas doświadczenia?          Byłem raczej świadomy

            Czy doświadczenie było w jakiś sposób podobne do snu?   Raczej nie. Jednak inaczej od snu je postrzegałem. 

Czy doświadczyłeś oddzielenia swojej świadomości od ciała?      Tak

Czy słyszałeś jakieś niezwykłe dźwięki lub odgłosy?            owszem, ale nie pptrafię ich opisać 

Czy przechodziłeś przez tunel lub jakąś zamkniętą, ograniczoną przestrzeń? 
         
Tak

            Opisz:      opisałem to już wyżej

Czy widziałeś światło?           Tak

Czy spotkałeś lub widziałeś inne istoty?           Tak, wyjaśniłem powyżej

Czy doświadczyłeś przeglądu swojego dotychczasowego życia?
   
Tak, Pamiętałem swoje poprzednie życia

Czy zaobserwowałeś lub usłyszałeś cokolwiek dotyczącego ludzi lub wydarzeń dookoła, co mogło być później zweryfikowane? 
         
Tak, Opowiedziałem mamie co się ze mną działo, powiedziałem jej, że widziałem, jak nade mną płakała. Wspomniałem o niektórych rzeczach jakie mówiła. Kazała mi pod żadnym pozorem nie wyjawiać tego faktu nikomu. 

Czy widziałeś bądź odwiedziłeś jakieś piękne lub wyróżniające się miejsca, poziomy lub wymiary?            Tak, już opisałem

Czy miałeś poczucie innej, odmiennej przestrzeni lub czasu?    Tak

Wydawało mi się, że widzę przeszłość i przyszłość, a szczególnie,kiedy oglądałem tę księgę. Zdawało mi się, że spędziłem tam kilka dni, a w rzeczywistości to była tylko godzina lub dwie. 

Czy czułeś, że masz dostęp do jakiejś szczególnej wiedzy, znałeś uniwersalny porządek i/lub cel  we wszechświecie?    Tak, Nie jestem pewiem, czy na prawdę chcę o tym mówić, bo to, co widziałem znacznie różni się od naszych ziemskich wyobrażeń i naszego rozumienia. 

Czy dotarłeś do jakiejś granicy lub ograniczającej struktury fizycznej? 
 
   Brak odpowiedzi, Odwiedziłem wiele miejsc.Każde następne miejsce coraz bardziej rozumiałem.  Wydawało mi się też, że z każdym następnym pomieszczeniem mam na sobie lżejsze ubrania. 

Czy stałeś się świadomy przyszłości?       Tak

Nie lubię się tym zajmować. Widziałem pewne wydarzenia, które mogą się zdarzyć. Widziałem też rozwiązania tych sytuacji. Nie sądzę by ludzie chcieli dokonywać takich zmian.

Czy miałeś możliwość zadecydować czy powrócisz do własnego ciała? 
      
Nie jestem pewny, Wróciłem tu, ale sam o tym nie decydowałem.

Czy po swoim doświadczeniu otrzymałeś jakiekolwiek psychiczne, paranormalne lub inne dary, których nie posiadałeś przed doświadczeniem?          Tak, Wciąż je mam. 

Czy po Twoim doświadczeniu zmieniły się Twoje wierzenia, poglądy, stosunki do niektórych spraw?    Tak

Zrozumiałem o wiele więcej. Lecz przez te wszystkie lata urosła przepaść między moją wewnętrzną i ludzką świadomością. Czułem się jak dwie różne osoby i przez wiele lat ciężko mi się było z tym pogodzić. 

Jak doświadczenie wpłynęło na relacje z innymi ludźmi, na Twoje codzienne życie, praktyki religijne, karierę itp.?       Teraz wiem o wiele więcej. Przez długi czas byłem obcym w nieznanej krainie. 

Czy Twoje życie zmieniło się po tym doświadczeniu (na jego skutek) w jakiś specjalny sposób? 
        
Tak, Stałem się tym, kim chciałem być. 

Czy opowiadałeś innym o swoim doświadczeniu?  Tak, Bardzo rzadko, nie w całości. 

Jakie emocje odczuwałeś po doświadczeniu?  żadnych nie pamiętam 

Jaka była najlepsza i najgorsza część Twojego  doświadczenia?      najgorsza-ogromny strach który trwał prawie do dwudziestego roku życia, a tym samym bujne życie duchowe, problem w tym, że inni nie widzieli duchowości w sposób w jaki ja ją widziałem 

Czy jest coś, co chciałbyś dodać na temat Twojego przeżycia?         nie teraz 

Czy po doświadczeniu inne wydarzenia w Twoim życiu, leki lub substancje wywołały takie samo przeżycie lub jego część?         Tak

Często miewam deja vue, czasami mam prorocze sny. Czasami ktoś wypowie jakiś wyraz, który wydaje mi się kluczowy, wtedy o wszystkim sobie przypominam. Sprawy stają się poukładane, a ja odczuwam, że to tak właśnie powinny wyglądać. 

Czy informacje, które tu podałeś i odpowiedzi, których udzieliłeś w pełni i dokładnie opisują Twoje przeżycie?                Brak odpowiedzi

Mógłbym szerzej to opisac. Nie jestem jednak pewien czy tego chcę. Nie chcę mówić o niektórych sprawach, bo nie jestem co do nich pewny. Kiedyś w rozmowie z przyjaciółmi na temat przyszłości wpadłem w coś w rodzaju transu. Zacząłem wtedy opowiadać o tego typu sprawach, a równocześnie ich doświadczałem. To uczucie mi się nie podobało i tego nie powtórzę. 

Proszę wyraź swoje sugestie związane z udoskonaleniem tej ankiety. Czy są jakieś pytania, które moglibyśmy zadać by lepiej opisać Twoje przeżycie?    Nie wiem o co by mnie było można jeszcze zapytać. Osobiście wolę porozmawiać z kimś o tym w cztery oczy niż pisać.