NDERF Ana Sayfa ÖAD’nizi Paylaşın En Son ÖADler

Gülden ÖAD

EXPERIENCE DESCRIPTION:

 

HASTANEDEKİ KAÇINCI GÜNÜM OLDUĞUNU BİLMİYORUM AMA BEYİN KANAMASI GEÇİRDİĞİM İÇİN İZMİR EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ NÖROŞİRURJİ ANA BİLİM DALINDA YATIYORDUM. SAĞ TEMPORAL BÖLGEDE KANAMA VARMIŞ VE BEYNİMDEKİ Hayir RMAL İNSANLARDAN 9 KAT FAZLA OLAN DAMARLAR (BİR ÇEŞİT DAMAR YUMAĞI) BU KANAMAYA NEDEN OLMUŞ. 06.06.2000 TARİHİNDE HASTANEYE YATMIŞ OLMAMA RAĞMEN AMELİYATIM 20.06.2006 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ ÇÜNKÜ DOKTORLARIMIN BEYNİMDEKİ HANGİ DAMARLARIN ALINACAĞINA KARAR VERMELERİ GEREKMİŞ. HASTANEDE YATTIĞIM YAKLAŞIK 3 HAFTALIK ZAMAN ZARFINDA BİLİNCİM AÇIKMIŞ ANCAK BEN HİÇBİRŞEY HATIRLAMIYORDUM,YATAĞIMDAN YÜKSELDİĞİM O AN HARİÇ. YATAĞIMDAN YÜKSELDİĞİMİ VE BEYAZ,ÇOK PARLAK BİR IŞIĞA DOĞRU YOLALDIĞIMI HİSSETTİM. BU SIRADA 1AY KADAR ÖNCE ÖLEN AMCAMI GÖRDÜM,YANIMDAN GEÇERKEN BANA "DAHA DEĞİL" DEDİ. HİÇBİR SÖZ YOKKEN ONUNLA NASIL ANLAŞABİLDİĞİME ŞAŞIRMIŞTIM AMA KENDİMİ ÇOK HUZURLU HİSSEDİYORDUM. DAHA SONRA YANIMA BİR KADIN GELDİ Kİ ONU ŞİMDİ GÖRSEM SANIRIM TANIRIM. BENİ ÇOK GÜZEL DAĞLIK BİR YERE GÖTÜRDÜ VE ORASININ BENİM HAYATIM OLDUĞUNU SÖYLEDİ,GİTTİĞİMİZ O YER ÇOK GÜZELDİ AMA BURASININ BENİM HAYATIM OLMADIĞINI SÖYLEDİM. DAHA SONRA DENİZ KIYISINDA KÜÇÜK, KÖY GİBİ BİR YERE GELDİK VE BU SEFER DE BURASININ BENİM HAYATIM OLDUĞUNU SÖYLEDİ AMA BEN BURAYI DA TANIMIYORDUM VE HAYATIMIN BURASI DA OLMADIĞINI SÖYLEDİM. BÖYLE BİR KAÇ TANE ÇOK GÜZEL YER GEZDİKTEN SONRA BANA BURAYA AİT OLMADIĞIMI VE HAYATIMA DAİR HATIRLADIĞIM BİRŞEYLER OLUP OLMADIĞINI SORDU. AKLIMA GELEN İLK ŞEY ANNEM OLDU VE HIZLA DÜŞMEYE BAŞLADIM. BEDENİME DÜŞTÜĞÜMÜ HİSSETTİM VE UYANIP YANIMDA REFAKATÇİ OLARAK KALAN ANNEME GERÇEKTEN ANNEM OLUP OLMADIĞINI SORDUM, ANNEM ŞAŞIRARAK GERÇEKTEN ANNEM OLDUĞUNU SÖYLEDİ. ÜZERİMDE YAKIN BİR ARKADAŞIMIN HEDİYE ETTİĞİ ÖRTÜ ÖRTÜLÜYDÜ VE BUNU DOĞRULAMASINI İSTEDİM. O ZAMANKİ ERKEK ARKADAŞIMIN İSMİNİ SÖYLEYİP ONUN DA GERÇEK OLDUP OLMADIĞINI SORDUM,GERÇEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE ŞAŞKINLIKTAN AĞLAMAYA BAŞLADI.

Deneyiminizi kelimelerle anlatmak guc mu?   Evet     ÇÜNKÜ YAŞADIĞIM ŞEYİN BU DÜNYAYA ÖZGÜ BİRŞEY OLDUĞUNU SANMIYORUM. DOLAYISIYLA BU DÜNYADAKİ BİRŞEYİ ANLATMAK İÇİN KULLANDIĞIM KELİMELER DENEYİMİMİ TANIMLAMAKTAN ÇOK UZAKMIŞ GİBİ GELİYOR.

Deneyim sirasinda hayati tehlike yasanacak bir durum olustumu?        Emin Degilim     

Deneyim sirasinda tam olarak ne zaman en bilincli ve uyanik halinizdeydiniz?           DENEYİM BAŞLADIĞI ANDAN YANİ BEDENDEN YÜKSELDİĞİMİ HİSSETTİĞİM ANDAN TEKRAR BEDENE DÜŞTÜĞÜM ANA KADAR TAMAMEN BİLİNÇLİYDİM.

If your highest level of consciousness and alertness during the experience was different from your Hayir rmal every day consciousness and alertness, please explain:            DENEYİM BAŞLADIĞI ANDAN YANİ BEDENDEN YÜKSELDİĞİMİ HİSSETTİĞİM ANDAN TEKRAR BEDENE DÜŞTÜĞÜM ANA KADAR TAMAMEN BİLİNÇLİYDİM.

Gorme duyunuz Hayir rmalden daha gelismis bir hale geldimi?         Evet     GÖRDÜĞÜM BAŞKA HİÇBİR AYDINLIK O BEYAZ PARLAK IŞIK GİBİ OLAMAZ BENCE.

Isitme duyunuz gunluk hayatinizdakinden farklilik gosterdimi?
            Evet     SANKİ İLETİŞİM YÖNTEMİMİZ SES İLE DEĞİL DE BEYİN DALGALARIYLA GİBİYDİ. KONUŞUYORDUK AMA DUYUP DUDAKLARIMIZI OYNATMADAN.

Bilincinizin bedeninizden ayrildigini hissettinizmi? Evet

Deneyim sirasinda ne gibi duygular hissettiniz?      NÜYÜK BİR MUTLULUK VE MUAZZAM BİR HUZUR

Bir tunelin yada kapali bir alanin icinden gectinizmi?          Evet     TÜNELDEN ZİYADE UCUNDA BEYAZ IŞIK OLAN BİR YOL DİYEBİLİRİZ.

Bir isik gordunuzmu?       Evet     ÇOK PARLAK BEYAZ BİR IŞIK GÖRDÜM.

Mistik bir varlikla karsilasma hissine kapildinizmi?              Evet     AMCAMI GÖRDÜM. KORUYUCU MELEĞİM OLDUĞUNA İNANDIĞIM O BAYANI GÖRDÜM. VE TANIMADIĞIM BİR KAÇ KİŞİ DAHA GÖRDÜM AMA HİÇ YABANCILIK ÇEKMEDİM.

Gecmisinizin gozunuzun onunden gectigini hissettinizmi?           Hayir       

Deneyim sirasinda, daha sonradan kanitlan ve o sirada gormeniz/bilmeniz mumkun olmayacak olaylari yada kisileri gordunuzmu?       Hayir       

Cok guzel yada ozel baska boyutlari yada yerleri gordunuzmu? Evet     DAĞLIK YEMYEŞİL BİR YER,DENİZ KIYISINDA KÜÇÜK BİR KASABA,ORMANIN İÇİNDE BAŞKA BİR YER... BURALARIN HEPSİNİN BENİM HAYATIM OLDUĞUNU SÖYLEDİLER VE SANKİ BURADA KALMAM GEREKİYORMUŞ GİBİ HİSSETTİRDİLER ANCAK BEN BURALARI TANIYIP BİLMEDİĞİMİ SÖYLEDİM.

Zamanin ve uzayin degisikligini hissettinizmi?          Evet     BENCE ZAMAN KAVRAMI ARTIK YOKTU. UZAY VE BOYUT KAVRAMI DA YOKTU ÇÜNKÜ DÜNYA ZAMANINA GÖRE SANİYELERLE ÖLÇÜLEBİLEN ZAMANLARDA YER DEĞİŞTİREBİLİYOR, YOLCULUKLARIMIZI SANİYELER İÇİNDE GERÇEKLEŞTİREBİLİYORDUK.

Ozel bir bilgiye sahip oldugunuzu, yeni bir seyler ogrendiginizi hissettinizmi?           Evet            DENEYİMLEDİĞİM HUZUR BENİM İÇİN KESİNLİKLE ÇOK ÖZEL BİR ŞEY.ÖLÜMÜN KORKULACAK BİRŞEY OLMADIĞINI ÖĞRENDİM.ARTIK ÇOK DAHA GÜZEL YAZILAR YAZABİLİYOR VE ÇOK DAHA GÜZELRESİMLER YAPABİLİYORUM.

Bir sınıra yada limiti olan bir alana vardiginizmi?      Evet     BİRÇOK YERE VARDIM AMA ORALARI YABANCI HİSSETTİĞİM İÇİN GERİ DÖNDÜM. KESİNLİKLE HARİKA YERLERDİ.

Did you become aware of future events?       Hayir            

Deneyim sonrasi, daha onceden sahip olmadiginiz doga ustu yada Hayir rmal disi birtakim ozelliklere sahip oldugunuzmu?        Evet     ÖNSEZİLERİM ÇOK GÜÇLENDİ. GİRDİĞİM BAZI MEKANLARIN ENERJİSİNİ İÇİMDE HİSSEDİYORUM. İNSANLAR,BİRYERLERİ AĞRIDIĞINDA BANA GELİYORLAR VE BEN NERELERİNİN AĞRIDIĞINI DAHA SORMADAN AĞRIYAN YERLERİNİ BULUP ORALARA TEMAS EDEREK AĞRILARINI ALABİLİYORUM.BUNUN BİOENERJİMİN YÜKSELMİŞ OLMASIYLA İLGİLİ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM YOKSA KESİNLİKLE BİR ŞİFACI OLDUĞUMU SANMIYORUM.

Bu deneyimi baskalariyla paylastinizmi?        Evet     ARTIK ÇOK DAHA NEŞELİ,GÖZLERİNİN İÇİ GÜLEN,BULUNDUĞU YERE POZİTİF ENERJİ VE NEŞE SAÇAN BİRİYİM. BU DENEYİMİMİ İLK KEZ ÇOK YAKIN ARKADAŞLARIMA ANLATTIM,ÇOK ŞAŞIRDILAR. AİLEM HALA BUNLARIN ÇOK AZINI BİLİYOR ÇÜNKÜ İNANMAYACAKLARINI BİLİYORUM. DOKTORUM İSE BANA VERDİKLERİ AĞRI KESİCİ VE UYUŞTURUCULARIN BUNU YAŞAMIŞ GİBİ ALGILAYABİLMEME SEBEP OLABİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR.

Olum Ani Deneyimi hakkinda bu deneyimden once bir bilginiz varmiydi?        Hayir       

Deneyimden hemen sonra (Gunler yada haftalar) bu deneyimi gerceklik acisindan nasil siniflandirirdiniz:     Experience was probably real    BUNU BENCE YORUMLAYAMAZSINIZ,SADECE BİLİRSİNİZ Kİ GERÇEKTİR.

Deneyimin, size gore cok onemli bir yada birkac kismi varmiydi?           AMCAMI GÖRMÜŞ OLMAM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ. O BEYAZ IŞIK VE MUAZZAM HUZURU KESİNLİKLE HARİKA BİR DUYGUYDU. KORUYUCU MELEĞİM VE ÖLDÜĞÜMÜZDE KARŞILANACAK OLMAMIZ ÖLÜMDEN ARTIK KORKMAMAMI SAĞLADI.

Su anda bu deneyimin gercekligini nasil siniflandiriyorsunuz?   Experience was definitely real            BİLİYORUM.

Deneyim sonrasinda iliskilerinizde kesin bir degisiklik oldumu? Evet     İNSANLARA ÇOK BÜYÜK BİR SEVECENLİKLE YAKLAŞIYORUM.NEREDEYSE HİÇ SİNİRLENMİYORUM KIZMIYORUM. GÜNDELİK HAYATIM SEVGİ VE HUZUR DOLU. TANIMADIĞIM İNSANLARA BİLE YARDIM ETMEKTEN HAZ DUYUYORUM.

Deneyimin sonucu olarak dini gorusleriniz degistimi?      
Hayir       

Deneyim sonrasinda, Hayir rmal hayatiniz sirasinda meydana gelen bir olay yada hastalik sonucunda, bu deneyimin bir kismini yada tamamini tekrar yasadinizmi?       Hayir       

Bu deneyim hakkinda baska eklemek istediginiz birsey varmi?   ASLINDA HAYATIMIN BİR Hayir KTADA BİTTİĞİNİ AMA BANA HEDİYE EDİLMİŞ ZAMANLARI YAŞADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM VE BU YÜZDEN DE ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM.

Burada sorulan sorular deneyiminizi dogru ve tam olarak anlatmanizda yardimci oldumu?            Evet     YAŞADIKLARIMI BU KADAR AÇIKÇA DAHA ÖNCE HİÇ ANLATMAMIŞTIM.