Strona gł�wna NDERF
Nadesłane przeżycia (NDE)
Napisz o swoim przeżyciu

Edwin - NDE

OPIS PRZEŻYCIA: 

Był 23 grudnia roku 1969. Miałem wtedy około 12 lat. Pamiętam jak moja mama namawiała tatę by zabrał mnie do fryzjera, mimo, że długie włosy były wtedy w modzie. Była po prostu bardzo podejrzliwa i nie podobały jej się długie włosy u chłopców. Tata wreszcie się zgodził, że zabierze mnie do fryzjera byle tylko moja mama przestała narzekać. Wiedziała, że nie chcę ich ścinać i użyła taty by przeforsować swoją rację (tata był dość silnym charakterem). 24 grudnia poszliśmy do fryzjera.

Kiedy byliśmy u fryzjera mój tata był zajęty rozmową z jakimiś swoimi kolegami. Jako pierwszy zasiadłem na fotelu. Kiedy tata nie słyszał powiedziałem fryzjerowi by aż tak krótko mnie nie ścinał, a najlepiej gdyby coś na nie nałożył by trochę zmienić mój wygląd. Po chwili byłem gotowy i pojechaliśmy do domu. 

 Kiedy wróciliśmy moja siostra dogryzała mi z powodu nowej fryzury. Powiedziałem jej, że włosy nie były skrócone i że jedynie mam trochę nałożonego żelu. Pobiegła do mamy i poskarżyła, że moja nowa fryzura to tylko zasługa żelu. Mama przyjrzała się mi i znowu zaczęła skrażyć się tacie. By ocalić swą skórę, tata wysłał mnie za karę do swojego pokoju, gdzie miałem odczekać do następnego dnia, w którym miał ponownie zabrać mnie do fryzjera.  Pamiętam, że chciałem dorwać za to moją siostrę. Przyszła do mojego pokoju by się ze mnie pośmiać. W moim pokoju stała choinka, a ja właśnie wpatrywałem się w migające lampki. Jak zobaczyłem jak moja siostra wchodzi do pokoju, wykręciłem jedną żaróweczkę i rzuciłem w jej kierunku. 

W nocy chciało mi się płakać i byłem smutny. Bawiłem się i w pewnym momencie wetknąłem palec w lampkę, z której poprzednio wykręciłem żarówkę. Poczułem przepływający przeze mnie prąd. Ogromną siłą zostałem odrzucony. Usłyszałem krzyk mojej siostry. Znalazłem się blisko niej i próbowałem jej powiedzieć, że wszystko w porządku. Nie słyszała mnie, więc próbowałem położyć jej rękę na ramieniu, ale nie czuła jej. Spojrzałem na dół i zobaczyłem swoje ciało na podłodze. Nie wiedziałem co się dzieje. Po chwili zostałem wessany do ciemnego tunelu i zacząłem poruszać się z prędkością większą niż jakikolwiek znany mi pojazd. 

Przed oczami migał mi obraz całego mojego życia, a następnie ujrzałem jasne światło, jaśniejsze niż słońce. Światło to nie raziło mnie w oczy. Przeszedłem przez nie i znalazłem się w pomieszczeniu, które nie miało ścian. Ściany były jakby utworzone z atmosfery. W pomieszczeniu tym znajdowało się podwyższenie, a na nim leżała gruba księga, którą czytał bardzo stary mężczyzna. Spojrzał na mnie i nic nie powiedział. Nie interesowało mnie kim on był, zamiast tego patrzyłem na to, co znajduje się za nim. Był tam mały most, a na nim ludzie. Przechodzili na drugą stronę. Jak już go przeszli, przestawali chodzić i zaczynali unosić się w powietrzu. Za mostem płynęła krystaliczna woda. Wszyscy ludzie ubrani byli na biało. 

  Chciałem znów spojrzeć na tego starca, ale go już nie było. Ujrzałem za to jasnego, promieniującego człowieka. Wyciągnął rękę i zaprosił mnie bym poszedł za nim i zobaczył co tam jest. Próbowałem odgadnąć w jakim mówi do mnie języku. Był to dla mnie nowy język, a go rozumiałem. 

Po drodze mijaliśmy wielu śpiewających ludzi w jakiś dziwny sposób. Trudno to opisać, wszyscy byli szczęśliwi.  Wszyscy ci ludzie nie byli skupieni na sobie, lecz spoglądali w kierunku światła. Gdy doszliśmy do tego światła, człowiek ten powiedział mi, że nie zapamiętam tego, co zaraz ujrzę. Przeszliśmy przez światło. Nie pamiętam co tam było. Na pewno pamiętam tylko, że kiedy wyszliśmy ze światła ten człowiek zabrał mnie do tego pierwszego miejsca, które odwiedziłem i tam powiedział mi, że muszę wracać, bo mój czas jeszcze nie przyszedł by tu zostać. 

Płakałem i błagałem go by mi pozwolił zostać. Nie chciałem wracać na ziemię. Posadził mnie u siebie na kolanach, utulił i powiedział, żebym się nie martwił, że i tak się zobaczymy ponownie. Pamiętam, że mówiłem mu, że i tak chcę zostać.  Powiedział mi jeszcze raz bym się nie martwił, pozwól, że pójdę z tobą i nagle znalazłem się w swoim pokoju z tym mężczyzną. Widziałem jak moja mama obejmuje moje martwe ciało, a dookoła stoi cała moja rodzina. Moja mama płacząc wołała "On nie żyje!". Powiedział mi "A teraz wracaj do swojego ciała". Nie chciałem, chciałem zostać z nim. Uścisnął mnie jeszcze raz, pocałował i znów wyrzekł, że nie mam się martwić, że jeszcze się spotkamy. Nie mogłem nic na to poradzić, znalazłem się w swoim ciele. 

Najśmieszniejsze jest to, że kiedy znalazłem się w swoim ciele byłem szczęśliwy i się uśmiechałem. Otworzyłem oczy, a moja siostra zawołała "zobacz mamo! żarty sobie z nas robi! śmieje się!" Skończyło się na tym, że dostałem karę, która polegała na tym, że nie mam już im takich dowcipów robić. Historię, którą tu opowiedziałem trzymam w sobie od 30 lat i dotychczas jeszcze jej nikomu nie opowiedziałem. 

Czy byłeś pod działaniem jakichkolwiek leków bądź substancji, które mogły mieć potencjalny wpływ na Twoje przeżycie? 
    
Nie


Czy Twoje doświadczenie trudno opisać słowami?

  Tak, trudno opisać dokładnie to przeżycie 

Jaki był Twój poziom świadomości i czujności podczas doświadczenia? 
   To było jak życie w jakiejś innej sferze

            Czy doświadczenie było w jakiś sposób podobne do snu?   ono było prawdziwe

 
Czy doświadczyłeś oddzielenia swojej świadomości od ciała?      Tak, uczucia tego nie da się opisać, bo jest takie fantastyczne 

Czy słyszałeś jakieś niezwykłe dźwięki lub odgłosy? 
          
tylko śpiew, różne melodie 


Czy przechodziłeś przez tunel lub jakąś zamkniętą, ograniczoną przestrzeń? 
         
Tak


            Opisz:      był to ciemny tunel 


Czy widziałeś światło?           Tak, jasne światło 

Czy spotkałeś lub widziałeś inne istoty?           Widziałem mężczyznę, z którego promieniowało światło 

Czy doświadczyłeś przeglądu swojego dotychczasowego życia?
   
Tak, nauczyłem się wiele


Czy widziałeś bądź odwiedziłeś jakieś piękne lub wyróżniające się miejsca, poziomy lub wymiary? Tak, nie ma słów, które by je opisały 

Czy miałeś poczucie innej, odmiennej przestrzeni lub czasu?    czas nie istniał 


Czy dotarłeś do jakiejś granicy lub ograniczającej struktury fizycznej? 
 
Tak, przeszedłem ją 


Czy miałeś możliwość zadecydować czy powrócisz do własnego ciała? 
      
Tak, była to jednak decyzja wbrew mojej woli 


Czy po swoim doświadczeniu otrzymałeś jakiekolwiek psychiczne, paranormalne lub inne dary, których nie posiadałeś przed doświadczeniem?          Tak, nie umiem ich jednak używać, potrafiłem czytać aurę, czytać ludzkie myśli, miałem przeżycia OBE (wyjścia z własnego ciała), kontakt z duchami 

Czy po Twoim doświadczeniu zmieniły się Twoje wierzenia, poglądy, stosunki do niektórych spraw? 
  
Tak, trwało to 18 miesięcy


Jak doświadczenie wpłynęło na relacje z innymi ludźmi, na Twoje codzienne życie, praktyki religijne, karierę itp.?
      
Nie byłem religijny. Przez 34 lata nienawidziłem Jezusa, a teraz w nim odnalazłem prawdziwą miłość.


Czy Twoje życie zmieniło się po tym doświadczeniu (na jego skutek) w jakiś specjalny sposób? 
        
Byłem wtedy zbyt młody


Czy po doświadczeniu inne wydarzenia w Twoim życiu, leki lub substancje wywołały takie samo przeżycie lub jego część?
        
Tak, osoby te chcą mieć prawa do napisania na ten temat książki 


Jaka była najlepsza i najgorsza część Twojego  doświadczenia?       najlepszej nie pamiętam, najgorsza to powrót

Czy jest coś, co chciałbyś dodać na temat Twojego przeżycia?         jest pewna rzecz, ale chciałbym ją zachować dla siebie 

Czy po doświadczeniu inne wydarzenia w Twoim życiu, leki lub substancje wywołały takie samo przeżycie lub jego część?         Nie