Strona główna NDERF
Nadesłane przeżycia (NDE)
Napisz o swoim przeżyciu

WIĘCEJ WYJĄTKOWYCH RELACJI

Juliet N - NDE. Wersja w języku polskim  11/12/05 Original in English, Translated by Michał  Widziałam cudowne kolory, a Światło wirujące wokół mnie, pulsowało i tańczyło wytwarzając świszczące dzwięki. Było ono, na przemian, radosne i poważne. Wszystko dokoła jaśniało w kolorze brzoskwini i było tak doskonale widoczne, że widziałam dokładnie rzeczy znajdujące się daleko ode mnie. Przebywałam w stanie niekończącego się podziwu i niewysłowionego zdumienia. Otaczały mnie także istoty, które mi pomagały, prowadziły i uspokajały napełniając mnie miłością. Nie byłam już sama.  

Mari C's NDE. English expanded version 11/11/02   A hazy journey (seemingly short) and I was enveloped in light & exquisite & infinite love. By now I recall this as an ageless soul. I felt as best as I can describe in a state of total bliss, once again there is no language to convey feelings. There seemed to be a collective consciousness who welcomed me but at the same time conveyed the knowledge that I was the one responsible for the decision to stay or go back. I recall these decisions not as a small child but a person with accumulated knowledge to evaluate the choice and make a decision.
This NDE happened when she was 18 months old, with crystal clear memories.  This is amazing because the implications are that the recalled memories could not have been stored or processed in the brain of an 18 month old.  Therefore, the experience would tend to support memories stored in the consciousness that survives the body.


Mellen-Thomas Benedict NDE:
Wersja polska rozszerzona, Po rozwinięciu wersja angielska, Wersja hiszpanska rozszerzona,    9/10/02

Ta opowieść jest pod wieloma względami szczególna. Jest to główna relacja, w której jest opisana śmierć Mellen-Thomasa na skutek raka, trwająca półtorej godziny. Wrócił z bardzo zdumiewającą historią i z uleczonym ciałem. Mądrość duchowa, jaką możecie znaleźć w tej relacji jest wspaniała.    Mellen-Thomas jest super gościem, z którym dobrze się rozmawia. Powiedziano mu już dawno, że relacja z jego przeżyć należy do całego świata. Dlatego też nigdy nie sprzedał praw wydania książki na swój temat bądź nakręcenia filmu. Dzieli się swoimi doświadczeniami ze wszystkimi. Dowiedziałam się o nim od pewnego fińskiego lekarza, który poprosił swego znajomego z Australii o kopię tego doświadczenia.  I... wreszcie muszę wyrazić swą wdzięczność dla Kevina Wiliamsa z   http://www.near-death.com  za całą jego ciężką pracę nad badaniem NDE i za przekazanie nam tej relacji. Brak właścicieli jest cechą potwierdzającą wiarygodność NDE - są one dla wszystkich! 


 
David H - NDE.
Po rozwinięciu wersja angielska, Wersja francuska rozszerzona, Wersja szwedzka rozszerzona 
7.07.2002 
CZĘŚĆ PIERWSZA: Tak piękne było jego światło, nie sposób opisać słowami, było jak wschodzące słońce; i on wznosił się jak słońce zza gór ku niebu. Miłość przenikająca każdą cząstkę mnie i ożywiająca moją duszę. Również planeta zmieniała się pod wpływenm Jego światła. Widziałem, jak góry się otwierają i tryskają w formie wodospadu. 23.07.2002 CZĘŚĆ DRUGA: Tu słyszalne są wszystkie myśli, więc nie sposób ukryć jakiegoś planu. Zamiast tego należy po prostu o nim głośno powiedzieć. Więc surowo orzekłem "kim jesteś?!!" a wtedy ona oderwała część całunu, który okrywał jej twarz i ukazała mi tylko kość i czaszkę. Jej szczęka szeroko się otworzyła, jakby była wyhaczona, a ona całokowicie wyszła ze swej togi i zeskoczyła w moim kierunku chcąc mnie ugryźć. To był mój lewy bark, moje duchowe ciało. Ból był ogromny, gorszy niż umieranie, więc gdy tylko chciała wygryźć ze mne moją duszę, padłem na kolana błagając Boga o pomoc.   David podawał nam swoją historię w kawałkach, wtedy kiedy miał czas. Warto było czekać, bo jego doświadczenie jest na prawdę niezwykłe!  To NDE jest specjalne też z tego względu, że pomaga pokazać, że geje nie idą dopiekła, tak jak twierdzą niektórzy skrajni fundamentaliści.

Bob A - NDE.
Wersja angielska rozszerzona, Wersja francuska rozszerzona,
Wersja szwedzka rozszerzona
14.05.2002.
"Pamiętam, że stałem i rozglądałem się wokół. Wszystko co widziałem było zielonego koloru. Ciemny zielony, jasny zielony, wszystkie odcienie zieleni. Kościół był zielony, rzeka Missisipi była zielona. Myślałem, że złamałem kark. Położyłem ręce na głowie by ją przytrzymać i położyłem się na plecach. W chwili kiedy uderzyłem o ziemię obrazy z całego mojego życia przeszły mi przez umysł. To jakby pociąg towarowy z wiedzą poruszał się przez moją głowę z prędkością światła. Każdy wagon to doświadczenia z mojego życia (dobre i złe).” Mimo, iż NDE Boba jest bardzo wiarygodne, skutki doświadczenia są naprawdę zadziwiające! To jeden z najbardziej zdumiewających przypadków jakie spotkałam. Chciałabym wyrazić ogromną wdzięczność Bobowi za podzielenie się swoją historią. Pomimo tego, że jest troszkę nieśmiały z powodu swojej dysleksji, która przeszkodziła mu w wypełnieniu naszego formularza, przepraszał kilka razy i w zamian wysłał nam e-mail by udowodnić, że na prawdę chcę ją opowiedzieć. Nie potrafię Wam nawet określić jak niska się czułam w obecności tak bardzo uduchowionego faceta. To był ogromny zaszczyt przeprowadzić z nim rozmowę po to by ułatwić mu opowiedzenie o swoim doświadczeniu innym. – Jody.


William Si - NDE. Wersja angielska rozszerzona, Wersja szwedzka rozszerzona  29.04.2002.  Przemierzając tą przestrzeń, która wydawała się nieskończona, a jednak nie była, wyczuwałem dusze będące cieniami. Rozumiałem czemu nie patrzą w światło - z powodu religii, którą tu na ziemi byli zmuszeni wyznawać. Czuli się niegodni patrzeć w kierunku światła przez czyny, których wcześniej dokonali.  Jest to opis trzeciego NDE Williama dokonany w świetle poprzednich dwóch oraz tego, co przeczytał. Cudowny, bardzo przyziemny punkt widzenia zaprezentowany przez jednego z członków IANDS w Salt Lake City.  

Emma Louise S - NDE. Wersja angielska rozszerzona, Wersja szwedzka rozszerzona  
Rzadka relacja NDE z roku 1884  (czasy, kiedy nie było jeszcze samochodów), relacja z pierwszej ręki syna i wnuczki.   22.04.2002 
"
Mój dziadek przyprowadził kolegę znającego się na medycynie na konsultację. Gdy przebywali z nią, przestała oddychać i ani mój dziadek, ani jego kolega nie wyczuwali pulsu. Oświadczyli, że umarła, ale mój dziadek tak szybko się nie poddawał.  Szybko przygotował baterię, by pobudzić jej serce za pomocą elektrycznego szoku.  Zaczęła znowu oddychać i żyła następne 50 lat. " 
 To wspaniała opowieść NDE z klasyczną  i charakterystyczną symboliką i skutkami. Wszystko zdarzyło się jednak prawie100 lat przed tym jak Raymond Moody ukuł pojęcie NDE i długo przed pierwszym opublikowaniem jakiejkolwiek relacji.

Karen S - NDE. Wersja angielska rozszerzona  3/17/99. 
"We discussed my life, we discussed religion, we discussed secrets of the soul that as humans we must forget, lest we'd never be able to thrive on earth. All the while I was in awe."
Remarkable story of struggle with the guides to come back.


Sarah - NDE
Wersja angielska rozszerzona, Wersja francuska rozszerzona, Wersja szwedzka rozszerzona
Relacja opowiedziana w audycji w stacji Art Bell (4.02.1999) i powtórzona (w sobotę 20.03.1999). Historia, która zdumiała miliony słuchaczy!   

Specjalnie dla odwiedzających NDERF Zupełnie nowe informacje na temat przeżycia Sarah znajdziecie na końcu jej relacji (link powyżej). Naprawdę NIEZWYKŁE! 

David - NDE Wersja angielska rozszerzona, Wersja francuska rozszerzona, Wersja koreanska  rozszerzona, Wersja szwedzka rozszerzona
"Tylko przez 10 sekund byłem w siódmym niebie. Można tam było ze światła stworzyć całe galaktyki bez żadnego wysiłku. "
Niezwykła wędrówka po siECMiu poziomach nieba. 


Cougar NDE Wersja angielska rozszerzona, Wersja francuska rozszerzona, Wersja koreanska  rozszerzona, Wersja szwedzka rozszerzona
Niezwykła historia opowiedziana w audycji w Art Bell w maju 2001. Historia Cougar'a pozostaje w ścisłym związku ze starożytną, sumeryjską opowieścią  o bogini Inanna, która podróżuje przez piekło.  

ZADZIWIAJĄCE! Podobieństwo Cougar'a i Inanny.  

"Moje trzecie przeżycie NDE było, tak myślę spowodowane gorączką.  Byłem na granicy śpiączki. To była wędrówka do piekła. 13 lat później odkryłem, że była ona w dziwny sposób podobna do tej z opisu w starym micie sprzed 18. wieku p.n.e.  Była zdumiewająco podobna do wędrówki bogini Inanny. Oto dwadzieścia podobieństw tych wędrówek:  Kliknij po resztę!


Lisa M - NDE
Wersja angielska rozszerzona, Wersja francuska rozszerzona, Wersja koreanska  rozszerzona,  Wersja szwedzka rozszerzona
"Ta świetlista istota pokazała mi, że wszystko, co w życiu ważne, to miłość, uczynki, które z uwagi na miłość robimy, czułe słowa, które wypowiadamy, myśli, które mamy. Wszystko co zostało przez nas powiedziane, zrobione, pomyślane bez miłości było po prostu zniweczone." 
Nadzwyczajne NDE w wieku 5 lat, z powodu tonięcia.  Na prawdę wspaniałe!  3/5/00.


Dwadzieścia lat później: Wspomnienia mojej śmieci i jej skutków na moje życie.  Wersja angielska rozszerzona, Wersja francuska rozszerzona, Wersja koreanska  rozszerzona, Wersja szwedzka rozszerzona  ... Niezwykła kolekcja mądrości zdobytej podczas NDE!  


Dr. George Rodonaia - NDEWersja angielska rozszerzona, Wersja włoski  rozszerzona, Wersja koreanska  rozszerzona, Wersja szwedzka rozszerzona  Czy na prawdę był martwy przez trzy dni?  Zdecyduj sam.
 


 

Copyright1999 by Dr. Jeff and Jody Long


 Staff Emails

e-mail:   Webmaster:  Jody A. Long